خرید دستگاه

0
0

با سلام و احترام. وقت شما بخیر استاد گرامی. بسیار از شما ممنونم که وقت می‌گذارید و پاسخ سوالات را میدهید؛ کاری بس ارزشمند و نیک است؛ اجرتان با خدا. چند وقتی است که تصمیم دارم وارد کار گوهر تراشی شوم اما به دلیلی که در شهرستان هستم و دوره های این هنر فقط در مرکز استان برگزار می شوند، در صورتی که بخواهم در این دوره ها شرکت کنم هزینه این کار بسیار زیاد می شود و حقیقت از پس هزینه ها بر نمی آیم. میخواستم بپرسم که 1- آیا در صورت علاقه و استعداد، فرد می‌تواند با مشاهده فیلم ها و کلیپ های آموزشی به صورت خود آموز این هنر را فرا بگیرد؟ 2-همچنین اینکه بنده شناختی از دستگاه های گوهر تراشی مختلف موجود در بازار ندارم. آیا حضرتعالی میتوانید راهنمایی بفرمایید که برای شروع به کار و با قیمت مناسب چه دستگاهی میتوانم تهیه کنم تا هم جامع باشد و هم در خانه بتوانم از آن استفاده کنم؟
3- اینکه آیا ورود به این رشته با توجه به مهجور بودن آن در شهر ما و حتی شهرهای اطراف از لحاظ در آمد و دسترسی به بازارهای فروش منطقی است یا خیر؟ (استان کرمان-بم) سپاس از لطفتان.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
0
0

درود بر شما. بله عزیز با ویدئو و مطالعه و تمرین به همراه استعداد تا حد زیادی میتونید کار خودتون رو پیش ببرید (بخصوص در مورد تراش های دامله و بیضی معمول عقیق و یا فیروزه.)
مورد بعد اینکه دستگاه برای شروع میتونه همین نوع محک معمول باشه که با یک جستجو در گوگل میتونید پیدا کنید. ولی متاسفانه امروزه صفحه سمباده و … به دلیل وارداتی بودنشون گرون شدن و اساسا گاهی برای تراش نگین به صرفه نیست (مگر اینکه بتونید راف خوب ارزون گیر بیارید از منطقه خودتون یا…)
متاسفانه بازار سنگ و جواهرات در رکود بسیار شدیدی هست و ورود به اون حداقل در این تحریم ها و کرونا کار بسیار اشتباهی هست. با اینحال در کنار شغل دوم میتونه وقت پر کن و جذاب و آینده دوری داشته باشه.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
اگر قبلاً حساب کاربری دارید وارد شوید یا با پر کردن فیلد های زیر به عنوان مهمان ارسال کنید.
نام*
ایمیل*
لطفا در صورت لزوم عکس یا تصاویر خود را در وبسایت های فضای آپلود رایگان قرار داده و لینک آن را در قسمت توضیحات قرار دهید.*
لطفا قبل از ارسال تایید امنیتی را تکمیل نمایید.