سنگهای ماه تولد شهریور

سنگ ماه تولد شهریور

یاقوت کبود سنگ ماه تولد شهریور است، کارنلین،یشم سبز، جاسپر، عقیق خزه ای یا شجر، سیترین، زیرکن، آزوریت – مالاکیت نیز سنگهای فرعی شهریور می باشند. سنگ ماه تولد هر شخص دارای بیشترین تطابق از نظر ارتعاش و انرژی با او است. اغلب آنها یا بصورت سنتی در گذشته و یا به دلیل هماهنگی ستاره نجومی هر فرد با سنگ تولد ماه خود انتخاب شده اند. در ادامه به توضیح خواص و ویژگی های سنگ ماه تولد شهریور و همچنین خصوصیات متولدین شهریور می پردازیم.

یاقوت کبود سنگ ماه تولد شهریور

سنگ یاقوت کبود

یاقوت کبود سنگ اصلی ماه تولد شهریور می باشد که بالاترین هماهنگی انرژی با متولدین این ماه را داراست. سفایر آبی یا یاقوت کبود به انواعی از یاقوت می گویند که رنگ قرمز نداشته باشند. عامه فكر می کنند که سافیر یا یاقوت فقط به رنگ آبی است. سفایر، گوهری زیبا به رنگ های سیاه، بنفش، آبی تیره، سبز، زرد و نارنجی یافت می شود. رنگ نوع آبی آن در اثر وجود تیتانیوم است. سافیر کشمیر دارای رنگ آبی مخملی بسیار زیبائی است. سفایر آبی در برمه ، تایلند، تانزانیا، سریلانکا نیز یافت می شود.

قدرت جادویی یاقوت کبود برای شهریوری ها

جواهر یاقوت کبود

استفاده از یاقوت کبود فکر را راحت، غصه را دور و از شر دشمنان، آدمی را ایمن می سازد. با حمل آن جادو و سحر بر آدمی اثر نمی کند، انسان را از زندان و بند نجات می دهد. در هر خانه ای اگر یاقوت کبود باشد از آتش سوزی، ایمن و محفوظ است. استفاده از یاقوت کبود افکار شیطانی و شهوت انگیز خیالات را از آدمی دور می سازد، بخاطر همین مسئله آدمهای مؤمن و پارسا از یاقوت کبود استفاده می کنند.

هرگونه درد و رنج را از ما دور می سازد. تمامی امراض چشم را درمان می نماید. یاقوت کبود علامت راستگویی و وفاداری می باشد تعلق یاقوت کبود به زهره می باشد و برای دخترانی که ازدواج نکرده خوشبختی می آورد. استفاده از آن برای اردیبهشتی ها سعادت و برکت را بهمراه دارد. اگر به نامزد و همسر خود یاقوت کبود هدیه دهید برای او شانس و خوش بختی را بهمراه خواهید داشت. چنانچه متولدین اردیبهشت  یاقوت کبود را به همراه داشته باشد، در میان جمع عزت و وقار داشته و شخصیت او پرکشش و پرجاذبه خواهد بود.

یاقوت کبود تقویت کننده حافظه ، دماغ و بینایی می باشد، غصه را دور کرده ، دشمنان را از بین برده، اگر بر روی پیشانی قرار دهید خونریزی دماغ را درمان و خون را بند می آورد. کسانی که دارای طبع صفراوی هستند از یاقوت کبود استفاده نمایند، مشکلات آنان حل و از حوادث آنان را محفوظ می دارد. اگر یاقوت کبود با طبع کسی سازگاری داشته باشد برای او سعادت و برکت آورده او را حفاظت می نماید، و به عشق استحکام می بخشد. مشهور است که خداوند تبارک و تعالی ده احکام تورات را که روی یاقوت کبود کنده شده بود، در کوه طور برای حضرت موسی (ع) فرستاده است. بطور کلی یاقوت کبود سنگ ماه تولد شهریور ، اردیبهشت، مهر و آذر می باشد.

کارنلین؛ سنگ متولدین شهریور

سنگ عقیق کارنلین

کارنلین سنگی با سختی 7 در مقیاس مو و با رنگ قرمز-نارنجی از خانواده کالسدونی است. رنگ آن به دلیل حضور اکسید آهن است. کارنلین ها ممکن است رنگی غیر یک نواخت و دارای ناخالصی های سیاه رنگ باشد . معروف است که بهترین نمونه های کارنلیان از هند می آیند، جایی که آن در جلو خورشید قرار می گیرد تا کمی سایه های قهوه ای آن به رنگ قرمز و نارنجی تغییر کند.

قدرت های کارنلین برای متولدین شهریور

سنگ عقیق کارنلین قلبی

کارنلین جواهری جادویی به عنوان سنگ ماه تولد شهریور می باشد. کارنلین در مصر باستان جهت فرو نشاندن خشم و حسادت، حسرت و نفرت استفاده می شد. امروزه هنوز هم برای از بین بردن افسردگی و افزایش آرامش و هماهنگی درونی مورد استفاده قرار می گیرد. کارنلین جهت مقابله با افکار منفی کاربرد دارد و همچنین می تواند در طلسم ها و جادوهای مربوط به این مشکلات مثل محافظت درمقابل چشم بد، دور کردن شر استفاده می شود.

کارنلین برای محافظت در برابر نفوذ نیروهای تاریک درون ذهن شما و یا کسانی که تلاش می کنند افکار شما را بخوانند بسیار مفید است.
در عصر جادوگری رنسانس معمولا کارنلین را روی تصاویری از جنگجویان، شمشیرها یا سلاح های دیگر حکاکی می کردند تا در برابر سحر و افسون گری مصون بمانند. این گوهر جادویی را به عنوان طلسم در جایی از خانه خود قرار دهید تا از رعد و برق، طوفان، شر و تاریکی در امان بمانید و خوش شانسی به سراغتان بیاید!

جاسپر؛ سنگ ماه شهریور

سنگ جاسپر

جاسپر سنگی مات، ساختار ریز دانه و متراکمی از ذرات معدنی سیلیس که دارای رنگ های مختلف قرمز و زرد تا قهوه ای و خاکستری می باشد. جاسپر دارای درخششی مات است، اما به خوبی جلا می گیرد؛ سختی آن و سایر خواص فیزیکی آنها مانند کوارتز است. نام جاسپر از کلمه یونانی iaspis، از ریشه زبان سامی گرفته شده است؛ در نوشته های باستانی این اصطلاح عمدتا به سنگ های شفاف و روشن رنگی، به ویژه کالسدئون و جاسپر مات اشاره می شود.

جاسپر سنگی رایج  و به طور گسترده ای بر روی کره زمین وجود دارد، که عمدتا به صورت رگه ها، سنگال و سنگ های رسوبی و دگرگونی پدیدار می شود، مانند کوه های اورال، شمال آفریقا، سیسیل، آلمان و دیگر نقاط. بعضی از انواع جاسپر رنگی هستند و نمونه های زیبا از آنها بصورت چوب درختان فسیل و تبدیل شده به جاسپر در آریزونا یافت می شود، در ایالات متحده آمریکا نیز شکل جاسپر شبیه سنگریزه های فرسایشی است.

خواص ماورائی جاسپر برای متولدین شهریور

سنگ جاسپر

مصریان باستان، جاسپر را به شکل سوسک و به عنوان سنگ طلسم می پوشیدند، زیرا اعتقاد داشتند این سنگ انرژی جنسی را افزایش می دهد. بر طبق کتاب مقدس، جاسپر یک هدیه مستقیم از جانب خدا بود و اولین بنیان اساسی اورشلیم جدید خواهد بود. همچنین، هندی ها در آسیا و همچنین بومیان آمریکایی، آن را به عنوان سنگ باران جادویی و یک گوهر شفا دهنده قدرتمند می شناسند.

در کتب قدیمی گفته شده در گذشته جاسپر برای دور کردن ارواح خبیث و محافظت از دارنده این گوهر در برابر مار و نیش عنکبوت استفاده می شد. در قرن چهارم، باور بر این بود زمانی که به درستی از جاسپر استفاده شود، باران خواهد آمد. به طور سنتی معروف است، هنگامی که جاسپر به عنوان گردنبند تزئینی آویخته شود، با خستگی و فرسودگی مبارزه می کند. هماهنگ کردن تمامی چاکراها و متعادل کردن انرژی یین و یانگ، جاسپر را به یک گوهر تثبیت کننده و بهبود بخش و همچنین متصل کننده به انرژی زمین و خاکی تبدیل کرده است.

عقیق خزه ای و شجر؛ سنگ ماه شهریور

سنگ عقیق خزه ای

عقیق خزه ای از انواع رایج کلسدونی است در رنگ های بدنه بی رنگ دارای اینلکوژنهای خزه ای کلریت است که با ظاهری خزه مانند درون سنگ گیر افتاده اند. متولدین شهریور از انواع عقیق شجر (دندریتی) نیز می توانند استفاده نمایند.

قدرت های درمانی عقیق خزه ای برای متولدین شهریور

عقیق خزه ای

عقیق خزه ای نماد ثروت و طول عمر می باشد. البته دارای خواص درمانی آنچانی نیست، اما دارای انرژی طبیعت سبز درون خود می باشد که برای افراد پر انرژی و پر کار مفید است. چنانچه فردی از عقیق در دست خود استفاده کند، اندوه و حزن از وی بیرون میرود و دشمنانش از وی رانده شده و نیازهایش برآورده شده و برکت در زندگی او آشکار می شود. عقیق خزه ای طلسم دار باغبان است، در جادوها شامل ثروت، خوشبختی و طول عمر استفاده می شود. از عقیق خزه ای برای ایجاد دوست جدید و کشف “گنج” استفاده کنید! بطور کلی عقیق سبز خزه ای یا شجر سنگ ماه تولد شهریور و بهمن می باشد.

سیترین؛ سنگ تولد شهریور

سنگ سیترین زرد

سیترین به رنگهای زرد، زرد پررنگ، عسلی و زرد مایل به قهوه ای وجود دارد. سختی آن 7 درجه موهس بوده و در واقع از خانواده کوارتز بوده و اغلب در بازار به صورت بهسازی با روش حرارت دهی برای فروش عرضه می شود. سیترین گوهری است که نیاز به مراقبت خاصی ندارد زیرا بلوری ماندگار و مقاوم است اما بهتر است از افتادن، ضربه خودرن و یاقرارگرفتن آن در معرض حرارت (چه متمرکز و چه موضعی یا پخشی) اجتناب کرد زیرا احتمال ترک برداشتن، شکستن و یا تغییر رنگ آن وجود دارد.

انرژی سیترین برای متولدین شهریور

سنگ خام سیترین

سیترین همانند نیروی محرکی برای برای ذهن و خرد می باشد و باعث باز شدن درب های بین ذهن والا و ادراک غریزی سطحی می شود. سیترین نماد صلح و دانش است. رنگ های روشن سیترین باعث روشن شدن افکار و آگاهی کیهانی می شود که مخصوصا جهت بهبود غده های ترشحی داخلی و یا دستگاه گوارشی کمک می کنند و باعث تمیز شدن، تصفیه و از بین رفتن سموم این ناحیه از بدن می شوند.

در رنگ های تیره یا قرمز تر سیترین، در از بین بردن ترس هایی چه از نظر احساسی یا ذهنی، تاثیر مستقیم دارند و باعث دور کردن این نوع افکار از  “سولر پلکوس” (چاکرای سوم) نیز می شوند. اگر احساس بی قراری یا آزردگی می کنید حتما سیترین را همراه خود داشته باشید زیرا باعث تسکین و آرامش افکار شما می شود. در بهبود افسردگی ها، یبوست و دیابت از نیروی قدرتمند سیترین خود را بهرمند سازید. سیترین سنگ ماه تولد شهریور و خرداد می باشد.

یشم(جید) برای متولدین شهریور

سنگ یشم سبز

اهمیت یشم در فرهنگ چین نه تنها از نظر تاریخی ، بلکه در حال حاضر نیز مشهود است. یشم جیدیت (در چینی با نام؛ fei cui )، یکی از دو نوع یشم خالص است. دیگری یشم نفریت است. در فرهنگ چینی ، یشم جادییت را نادرتر ، گرانبهاتر و با ارزش تر می دانند. از جیدیت به طور کلی به عنوان “یشم سخت” و از نفریت به عنوان “یشم نرم” یاد می شود. در نتیجه ، جیدیت به عنوان “پادشاه یشم ها” ستوده می شود. در متافیزیک ، باور بر این است که یشم به عنوان یک گوهر معنوی است. در صورت پوشیدن نزدیک به پوست ، انرژی سنگ به استفاده کننده منتقل می شود و در نتیجه تأثیر سلامتی می گذارد. یک ضرب المثل چینی وجود دارد که می گوید: طلا ارزش دارد ولی روی یشم نمی توان قیمت گذاشت.

خاصیت درمانی یشم؛ سنگ متولدین شهریور

خواص درمانی یشم

یشم، سنگ باستانی خدایان، نماد آرامش و خلوص است. عشق را افزایش و پرورش می دهد. یشم از ما محافظت کرده و روح و جسم ما را هماهنگ می کند. شخصیت را تثبیت کرده و خودکفایی را ترویج می دهد. داستان بلند چینی ها نشان می دهد که سنگ یشم کلیدی برای طول عمر است و در واقع قدرت طول عمر را نیز دارد. یشم خوش شانسی و دوستی را جذب می کند.

در کتب قدیمی یشم سفید را حجر اخاطیس خوانده اند، قدما گفته اند که از رودهای خروشان بدست می آید و ضد صاعقه و دافع طاعون و بواسیر است. یشم ذهن را آرام نگه می دارد، افکار منفی را دور و ایده ها را تحریک کرده و روشنگری را به ارمغان می آورد. جید یا یشم با تقویت ظرفیت ذهنی باعث کمک به استدلال و تصمیم گیری می شود. بدین ترتیب جواهر یشم درصورت استفاده درست می تواند برای شما ثروت به ارمغان بیاورد. یشم بطور فرعی سنگ ماه تولد شهریور و همچنین از سنگ یشم برای متولدین اسفند نیز استفاده می شود.

زیرکن سنگ زیبای متولدین شهریور

سنگ زیرکن

زیرکن یکی از زیباترین مجموعه سنگ ماه تولد شهریور می باشد. این کانی معمولا بصورت منشورهای زرد کمرنگ تا قهوه ای پررنگ وجود دارد که انتهای منشورها به حالت هرمی است. در رنگ ها و طیف های مختلف از قهوه ای، آبی، سبز و بی رنگ موجود است. خاکه آن بی رنگ است. در صخره های گرانیتی و آتشفشانی اسیدی یافت می شود. در برابر هواخوردگی مقاوم است.

در ماسه سنگ های سریلانکا و منطقه ماگوک در برمه بدست می آید. بلور قرمز در فرانسه، بلورهای قهوه ای در نروژ و بلورهای نزدیک به سفید در ماسه سنگ های تانزانیا یافت شده است. زرگون بصورت برلیان های گرد تراش داده می شود. اگر چه کانی نسبتا سختی است اما وقتی بصورت جواهر در می آید، کناره های تراش خورده آن هنگام استفاده به سادگی لبپر می شود.

خواص زیرکن به عنوان سنگ ماه شهریور

انگشتر زیرکن

زیرکن برای حفاظت، تفکری روشن و پیشرفت در مثبت اندیشی استفاده می شود. زیرکن طبیعی گوهری برای توانمند سازی و انگیزه دادن است. گفته می شود که زیرکن بهترین همراه مسافرین است، و صاحبش را در برابر بیماری یا آسیب های حین مسافرت مصون و ایمن نگه می دارد. زیرکن به صاحبش، قدرت ماورایی را برای تعادل دوباره ذهن و درمان اختلالات عصبی زمانی که آن را در دست پوشیده است می دهد.

در بهبودی جسمی گفته شده است برای بیشتر خانم هایی که دوران استراحت و نقاهت بعد از زایمان را می گذرانند و نیاز به آرامش دارند مفید است. زرگون با عفونت ها و زخم های چرکی مبارزه می کند. گفته شده است که انرژی آن با چشم هماهنگ است و بینایی را بهبود می بخشد و از نابینایی جلوگیری می کند.

آزوریت – مالاکیت؛ سنگ متولدین شهریور

سنگ مالاکیت آزوریت

سنگ آزوریت مالاکیت یکی از اعضای خانواده مس است. آزوریت و مالاکیت را در هر دو صورت گسترده یکپارچه و بلورین، با رنگ هایی از سبز تا آبی وجود دارد. آزوریت یک کریستال عالی در دنیای سنگ های قیمتی است که برای رنگ آبی خیره کننده اش شناخته شده است که در طول هزاران سال از طریق واکنش بین مس، هیدروژن، کربنات و اکسیژن تکامل یافته است. آزوریت ویژگی های سایه های آبی متضاد عمیق دارد که از ترکیب آن با مالاکیت به رنگ سبز، سنگ معدنی ای تقریبا همان خواص شیمیایی را دارد تشکیل آزوریت – مالاکیت را می دهند.

خواص سنگ آزوریتمالاکیت برای متولدین شهریور

سنگ معدنی آزوریت - مالاکیت

با بینش آزوریت و فرزانگی مالاکیت، این کریستال به شما کمک می کند تا ذهن شما شفاف و به سطح بالاتری از آگاهی های ماورایی برسید. آزوریت – مالاکیت سنگ “حقیقت”  و سنگ ماه تولد شهریور برای ارتقا روح معنوی آنهاست. آزوریت به روان فردی بسیار وابسته است، درواقع گوهری بسیار مناسبی برای چاکرای چشم سوم می باشد. نه تنها بینش شما را تقویت می کند، بلکه شما را به واقعیت هایی که ممکن است ندانید، روشن میکند. اگر چه ممکن است مغایر به نظر برسد، ولی گاهی اوقات به منظور تغییر دیدتان، شما باید از دورنگری و بینش فعلی خود بیرون بیایید.

این همان جایی است که مالاکیت یک متحد قدرتمند است. مالاکیت وقتی که شما نیاز به رابطه نامطلوب یا مشاوره زندگی دارید، دوست شما است. به عنوان یک گوهر محافظ که ذهن و روح تعادل برساند، مالاکیت در لحظات رویارویی با واقعیت های سخت، احساسات شما را هماهنگ می کند. مالاکیت شما را به شناسایی مشکلات در تفکرات خود می رساند. هنگامی که آزوریت با مالاکیت ترکیب می شود، در بهبود صدمات استخوان و عضلات موثر است.

خصوصیات متولدین شهریور

خصوصیات متولدین شهریور


متولدین شهریور ماه معمولا هوشیار، تیزبین، مراعات کننده، زرنگ، ناقلا، زیرک وشديدا موشکاف، دارای قوه تمیز و اعمال حساب شده و معقول، صبور، بردبار، واقع بین و در همه بخش های زندگی محافظه کار هستند.

آنها گاهی در ظاهر از نظر احساسی و عاطفی سرد و خشک به نظر می رسند و گاهی اوقات این حالت شدیدتر می شود، چون عادت دارند که مهربانی و محبت ذاتی و فطری خود را سرکوب نمایند که همین امر در ارتباطات و روابطشان با دیگران تأثیر می گذارد. البته در ظاهر نسبت به حفظ این دوستی ها محتاط و دقیق هستند. فقدان ظاهری احساسات، روی عاطفه شدیدشان را می پوشاند. می توان به جرأت گفت که متولدین شهریور گاهی به خودشان و قضاوتهایشان نیز شک می کنند. دلیل آن، این است که آنها از نقطه ضعف های درونی خویش آگاهاند.

متولدین شهریور افرادی پخته، کار کشته، دنیا دیده، کاردان، ماهر، برون گرا، خونگرم و اجتماعی هستند و خودشان کاملا به این صفات و ویژگیها واقف اند. گاهی اوقات آن چنان هنر خود پنهان کاری را به حد اعلاع می رسانند که نگران کننده می شود. آنها تیزهوشی، دلواپسی، بیمناکی و همدردی قابل ملاحظه شان را با دیگران زیر پوششی از خشکی، بی احساسی، سردی و خودداری مخفی می کنند. با این حال خوشحالی خود را متواضعانه و بی تکلف بروز می دهند و مشکلات دیگران را درک می کنند. آنها با شعور، فهمیده، آگاه، محتاط، تودار، ملاحظه کار، رازدار، خوش صحبت، عاقل، شوخ و بذله گو هستند و این خصوصیات در روابطشان با دیگران کاملا عیان است.

بهترین سنگ ماه تولد شهریور برای مردان

خصوصیات مرد متولد شهریور


بهترین ماه تولد برای ازدواج و رابطه با متولدین شهریور، ماه اسفند می باشد. همچنین ماه های اردیبهشت و دی ماه بهترین تطابق نجومی را با شهریوری ها دارند.
سنگ اصلی خوش شانسی برای مردان متعلق به شهریور، یاقوت کبود است. با این حال، آنها همچنین می توانند سنگ های قیمتی دیگری مانند کارنلین، زیرکُن، عقیق شجر(خزه ای)، یشم سبز تیره، آزوریت-مالاکیت را امتحان کنند. یاقوت کبود دارای قوی ترین انتشار پرتو در بین تمام گوهر های آبی دیگر می باشد. این گوهر پاک کننده و درمانگر و دارای قدرت نفوذ عمیقی است. با استفاده از یاقوت کبود، افراد متعلق به نماد سمبل می توانند توانایی های مثبت خود را ارتقا و نقاط ضعف خود را بهبود بخشند. یاقوت کبود می تواند تب، التهاب، سرطان، سوختگی و مشکلات شنوایی را درمان کند.

بهترین سنگ ماه تولد شهریور برای زنان

خصوصیات زن متولد شهریور


برای زنان این ماه نیز اولین و بهترین انتخاب به عنوان سنگ ماه تولد شهریور و سنگ شانس خود، یاقوت کبود است. یاقوت کبود نیز به عنوان خواهر روبی نامیده می شود. نام این سنگ ناشی از نام یونانی “سافیر” به معنی آبی است. اعتقاد بر این است که از زمان های طولانی در گذشته، این گوهر به انرژی کیهانی مرتبط است. در طالع بینی هندو، این سنگ با زحل یا لرد شانی(Lord Shani) همراه است. زنان باکره نیز می توانند مزایای یاقوت کبود را با استفاده از گزینه های دیگر مانند  جاسپر، عقیق خزه ای، یشم سبز یا جید، کارنلین و سیترین تکمیل کنند.

34 دیدگاه برای “سنگهای ماه تولد شهریور

 1. محمد گفته:

  با سلام خدمت همه دوستان
  بنده خوشرفتار هستم بیست ساله که در خصوص سنگها و کانیها به صورت تخصصی مطالعه و تحقیق میکنم حدود پنج سال مدام به علت علاقه زیاد به سنگها مشغول تراش دامله و مهندسی یا فست مشغول به کار هستم. در جواب دوستی که فرمودن هیچ تاثیری از سنگها ندیدن بنده به صراحت با این تجربه بیست ساله خودم اعلام میکنم که صددرصد تمامی سنگهای معدنی بر خلق و خوی و رفتار و حس انسان تاثیر داشته و شخصا این رو تایید میکنم برای این حقیر در این خصوص هیچ جای شبه های وجود ندارد . با کمال احترام به همه دوستان و سروران مخصوصا همکار بسیار پر ذوق ما آقای مهندس کرمی .

 2. رضا گفته:

  سلام. متولد فروردین هستم. و تمایل زیاد به زمرد و یاقوت دارم و اصلا از عقیق خوشم نمیاد .و دوبار انگشتر فیروزه که هدیه گرفته بودم دستم کردم بااینکه گشاد بود ولی احساس گرمی و اذیت شدن انگشتم بود که مجبور شدم از خیرش بگذرم . واینکه الماس گرونه . وبعضی میگن ماه تولد الکیه .و پیرو صحبتهای دوستان باید بگم ۶۰ درصد تلقین هست و پزشکان اعتقاد دارند .الان انقدر تنوع سنگ بالا هست نمیدونه چی انتخاب کنه . حالا میخواستم بدونم دلیلی داره کسی از سنگ خاصی بیزار باشه یا اذیت بشه . ممنون

 3. محمد یعقوبی صفت گفته:

  اگه اصلی باشه.خیلی خوبه توضیحات خوبی داده شده بود

 4. حمید خادمی گفته:

  سلام وقت بخیر. لطفا آکوامارین موجود شد اطلاع بدین. ممنون.

 5. فاطمه گفته:

  بعد اگ سنگ دلربا رو با امتیست باهم بندازیم مشکل پیش نمیاد و اینکه واسه مراقبت ازشون راهنماییم کنین چه کارایی کنم ک انرژی شون از دست نره

  • حسن کرمی گفته:

   دلربا که کلا سنگی مصنوعی هست. نه عزیز مشکلی پیش نمیاد.

 6. فاطمه گفته:

  سلام خسته نباشید مطالبتون بسیار عالی بود
  میخواستم بگم ک من دیروز یه گردنبد سنگ ماه تولد خریدم به نام امیتیست اما تو سنگ های ماه تولد شهریور نبود ایا این سنگ هم جزو سنگ های ماه شهریور هست ک قید نکرده باشید؟ چون فروشنده میگفت سنگ ارزشمندیه بین تموم ها هم مشترکه و اینکه گفت سنگی ک به انرژیت بخوره بردار تموم سنگ های ماه شهریور رو داد و گفت خودت انتخاب کن

  • حسن کرمی گفته:

   سلام ، مشکلی نیست عزیز استفاده کنید. سنگهای شگفتی های زمین هستن و اگر از سنگی خوشتون اومد به باقی موارد اهمیتی ندید.

 7. بیتا گفته:

  من سنگ یاقوت کبود و گارنت یایاقوت سرخ میخوام کجا اصلش گیر میاد آدرس بهم میدین.چطوری وقتی دستمون کردیم متوجه بشیم اثر میکنه با چیکار باید بکنیم.

  • سنگ شناس گفته:

   سلام ما طبیعی بهسازی شده داریم و خواستید شناسنامه هم براش صادر میکنیم. اگر نیاز داشتید به اینستاگرام sangshenas پیام بدید

 8. Kazem گفته:

  ببخشید من یک سنگ دارم میخوام شناسنامه بگیرم براشون راهنمایی میخواستم

  • سنگ شناس گفته:

   سلام ببرید آزمایشگاه گوهرشناسی AGSI همکارانم آزمایش میکنند.

  • محمد برخورداری گفته:

   با تشکر از استاد خواستم بگم شاید باور نکنید ولی من در کرمانشاه البته نزدیک به گردنه اسداباد هم یاقوت سر با کیفیت علی پیدا کردم اما متاسفانه به علت نبود امکانات واطلاعات کم دیگران کسی حتی توجه هم نکرد

 9. فاطمی گفته:

  سلام و وقت بخیر
  تشکر میکنم از مطالب خوبتون
  یه مورد اشاره کردین که در هند الت پرستان هم شفا میگیرین به خاطر اعتقادی که نسبت به بت یا الت دارن!!!
  یه نکته ظریف در جهان کنونی دو نیروی خیر و شر موجوده
  همانطور که خداوند شفا میدهد و خرق عادات و معجزات زیادی انجام میشود
  از طرفی نیروهای شر وشیطان هم توانایی انجام معجزات و شفا هستن و این حربه و نیرگ شیطان برای گمراه سازی بیشتر و شبه حق گرفتن نیروی شر هست
  به نظر بنده به اعتقادات بستگی نداره
  کسی که بت یا الت و…. که میپرسته شفا و خرق عادات و معجزات منبع شیطانی داره!!!!!!
  در بحث خواص سنگ ها احادیث مختلفی و معتبری در مورد خواصیت ها و تاثیر در بعد جسمانی و معنوی از طرف اهل بیت علیه السلام نقل شده و این شاهدی بر بی اثر نبودن این سنگ ها و خواص ماورایی انهاست

  ببخشید اگه جسارتی شد
  این شماره بنده اگه کسی تو این مطلبی که گذاشتم سوال یا شبه ای داشت وات ساپ در خدمتم
  ۰۹۹۱۱۷۵۷۴۸۷

 10. محمدرضا گفته:

  سلام وقت بخیر دوستانی که سنگ اصل میخوان هم راف وهم تراشخورده درخدمتم همراه 09137376989

   • حسن کرمی گفته:

    سلام قیمت یاقوت های طبیعی و باکیفیت از قیراطی 100 دلار شروع می شه تا بالا.
    اغلب یاقوت های کبود که در بازار ایران با قیمتی اندک می فروشن یا شیشه هستن یا کیانیت و یا بهسازی شده .

 11. سما گفته:

  سلام.خسته نباشید.کاش جایی رو که بشه سنگ های اصل‌رو تهیه کرد معرفی‌کنین🙏🙏🙏🌹🌹

  • حسن کرمی گفته:

   سلام واقعا همچین جایی بطور کمال تو ایران وجود نداره. تنها راه اینه که به شناسنامه معتبر یا کارشناس اکتفا کنید. یا اینکه راف بخرید بدین بتراشند (برای سنگهای نیمه قیمتی)

   • مژده گفته:

    سلام وقت بخیر
    چند مکان مشخص در بازار تهران بصورت تخصصی سنگ فروش هستند
    اونجا میشه یاقوت کبود اصل پیدا کرد؟

    • حسن کرمی گفته:

     از هر جای ایران میرید فقط باید با شناسنامه معتبر بخرید!

   • فاطمه گفته:

    سلام بخاییم بر اساس نام و انرژی و ارتعاش خود سنگ بخریم شما میتونید کمک کنید ؟ یا شمارتون بزارید که باهاتون در ارتباط باشم

  • فرزاد گفته:

   سلام بنده انواع سنگ اصل ولی بشکل راف دارم وچون شعلم مهندسی معدنه و کانیشناس هستم بااطمینان میگم که اصلن خودتونم میتونید بدیدآزمایشگاه.ممنون

 12. حجت گفته:

  با عرض سلام و تشکر از مطالب جامع تان بسیار عالی بود من متولد شهریور هستم و از بیشتر این سنگها بصورت انگشتر استفاده کردم و همه اونها هم سنگهای اصل و معتبری بودن ولی صادقانه بگم چندان تاثیری برایم نداشتن که این خود جای تردید را بوجود اورده که ایا واقعا مشکل از من است یا سنگها شایدم من بیشتر از سنگها انتظار داشته ام ولی با تعاریفی که از سنگها می شود انتظار میرفت ک حداقل اثری مشاهده شود که نشد

  • حسن کرمی گفته:

   سلام حجت جان. ببینید این بحث برمی گرده به اعتقاد داشتن . یعنی اگر شما انرژی منفی منتقل کنین و اعتقاد چندانی نداشته باشین تاثیری هم نمی گیرین. درسته این سنگ ها در باور فرهنگ ها و برخی نیز بر اساس ستاره شناسی و عنصر وجودی سنگها و ارتباطشون با سنگ ماه مثلا شهریور انتخاب شده و بیشترین ارتباط ارتعاشی و هماهنگی رو با بدن متولدین این ماه دارن ولی بحث اصلی برمیگرده به همون اعتقاد و باور شما. یک مثال می زنم. چند وقت پیش در یک مستند نشون می داد قومی در هند وجود داره که آلت می پرستند و از بت های اونها نیز شفا گرفتند! . خوب چه توجیهی پشت این قضیه هست غیر از باور؟

   • مهاجر گفته:

    بسم اللّٰه الرّحمن الرّحیم
    سلام
    ببخشید ولی طبق استدلالی که شما برای عدم تأثیرتأثیر سنگ یا … داشتید، اصل حقیقت آن موضوع نادیده گرفته شده بود .
    در مثال آخر هم کاملاً آن نادیده گرفتن حقیقت، تأیید شد . (این موضوع ناظر به نقد درج نظر شما بود و حمل بر جسارت به شما نباشد) ‌

    اینکه فردی به موضوعی اعتقاد داشته باشد، فرع بر موضوع آن حقیقت است .

    اگر موضوعی حق نباشه، اثر لازم را هم نداره .
    بت پرستی یا دیگر مظاهر کفر یا شرک،شرک هم به شفا یافتن نمی‌شود .
    توضیح مطلب بالا نیاز به ذکر مسائلی داره ‌
    که پیشنهاد می‌‌‌کنم در این زمینه مطالعه و تحقیق شود .

    یک موضوع اعتقادی (و موارد منشعب از آن) در عالم یا حق است یا باطل،یا توحیدی است یا ضدتوحیدی، یا درست است یا نادرست .
    حالت سوم یا تلفیقی نداره .

    • حسن کرمی گفته:

     درود در باب خواص سنگها ما در مقاله ای تحت عنوان سنگ درمانی به نقل از اساتید این حوزه ذکر کردیم که اساسا سنگها اینکه بصورت انگشتر در دست و یا آویز و یا حمل کردن آنها باشند خواصی ندارند و این موضوعات بیشتر اعتقادی هستن. در زمینه سنگهای ماه تولد هم یه چیز جهانی هست چه بسا در گذشته سنگهای ماه تولد هم برخی هاش ون متفاوت بودن و به مرور جایگزین سنگای دیگری شدن. مثلا در زمانی اوپال سنگ بدشانسی تلقی میشد و بعد از اینکه اون رو بصورت رسمی گذاشتن جزو سنگهای ماه تولد ، نظرها نسبت به اون عوض شد!

     • مجید گفته:

      در پاسخ به دوستی که گفتن من از سنگ جواب نگرفتم دو حالت داره اول شما زیاد روی این موضوع تمرکز کردی و انتظارتون رو بالا بردی و تلقین کردی که کاربردی ندارن و اساسا انرژی مثبت بدن رو منحرف کردی دوم شاید ماه تولدت شما اشتباه باشه مثل قدیم که مثلا آذر متولد شد اما دی یا بهمن شناسامه ثبت شده پسشما آذری نیستید و دیماهی هستید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *