سنگهای ماه تولد آبان

سنگ ماه تولد آبان

توپاز بهترین سنگ ماه تولد آبان است. بریل زرد- آمیتیست – یاقوت سرخ – گارنت – آکوامارین – سنگ مرجان – ابسیدین (شیشهٔ آتشفشانی) – اشک آپاچ نیز سنگهای فرعی متولدین آبان هستند. متولدین آبان می توانند با استفاده از این سنگهای ماه تولد خود انرژی کیهانی را از ستاره نجومی خود یعنی اورانوس و مریخ دریافت کنند و ذات اصلی و عنصر وجود خود که آب هست را تقویت و گسترش دهند. در ادامه این مقاله به توضیح خواص و ویژگی های هریک از سنگهای ماه تولد آبان و خصوصیات طالع بینی آنها می پردازیم.

توپاز سنگ ماه تولد آبان

توپاز طلایی

توپاز یک کانی با سختی 8 است، که سنگ اصلی متولدین آبان محسوب می شود. احتمالا معروف ترین توپاز، نمونه غول پیکری به اندازه 1640 قیراط باشد که در قرن 17 میلادی، پادشاه پرتقال آن را براگانزا Braganza نامگذاری کرد. اولین بار تصور می شد که بزرگترین الماس که تا کنون یافت شده بود را پیدا کرده اند، بعدها کشف کردند که نوعی توپاز بی رنگ بوده است!

توپاز در طیف وسیعی از رنگ های مختلف رخ می دهد، توپاز زرد طلایی عمیق و صورتی از جمله گرانبهاترین آنهاست. سنگ توپاز آبی و سبز نیز در امروزه بسیار محبوب هستند. سنگهای طبیعی صورتی نادر هستند، اکثر آنها بی رنگ هستند که عملیات پرتودهی روی آنها انجام شده است. اغلب به توپازهای بدون رنگ، پرتودهی و گرما داده می شوند تا طیف وسیعی از رنگهای آبی را ایجاد کنند، گاهی اوقات تشخیص آنها از سنگ آکوامارین با چشم غیر مسلح غیر ممکن می شود. توپاز با رنگ های قهوه ای، زرد، نارنجی، شرابی، قرمز و صورتی در برزیل و سریلانکا یافت می شود. توپاز صورتی در پاکستان و روسیه نیز وجود دارد. این سنگ در برزیل، سریلانکا، نیجریه و چین یافت می شود.

قدرت جادویی توپاز برای متولدین آبان

توپاز زرد

نام توپاز از زبان سانسکریت می آید و به معنای آتش است. مصری ها می گفتند که خدای خورشید با تابش طلایی خود توپاز را رنگامیزی کرده است. این باعث شد توپاز سنگ شگفت انگیز بسیار قدرتمندی باشد که از ایمان در برابر آسیب محافظت می کرد. رومیان توپاز را مرتبط با مشتری – خدای خورشید – می دانستند. یونانیان باستان معتقد بودند که توپاز توانایی افزایش قدرت را داشته و صاحب خود را در زمان های بحرانی نامرئی می سازد. همچنین گفته شده است که رنگ توپاز در حضور مواد غذایی یا نوشیدنی سمی تغییر میکند.

گفته می شود توپاز توانایی های معنوی شخص را تقویت می کند. افسانه ها به ما می گوید که از برای افزایش هوش و خلاقیت، استفاده شود خواهد شد که انتقال خرد آن به نوبه خود منجر به ثروت برای فرد می شود. توپاز سنگ عشق واقعی و موفقیت در تلاش های شخص بوده و آن را می توان برای گسترش درک، شفقت، مهربانی و همدلی استفاده کرد. توپاز زرد یا طلایی که توسط خورشید حکمرانی می کند، فراوانی را به ارمغان می آورد، شخص را برای واقع بینی و همچنین برنامه ریزی خوب ترغیب می کند.

در کتاب مقدس، توپاز به عنوان یکی از دوازده سنگ قیمتی در زره سینه پوش خاخام بزرگ نامگذاری شده است. این سنگها و توپاز در میان آنها مقدس و مرتبط با دوازده قبیله اسرائیل و دوازده فرقه مقدس است که راه را به بهشت هدایت می کنند. این گوهر با ماه های متفاوتی تطابق دارد. توپاز سنگ ماه تولد آبان ، آذر، فروردین و مرداد می باشد.

بریل زرد زیباترین سنگ ماه آبان

کریستال بریل زرد

خانواده بریل از سنگهای قیمتی بسیار محبوبی هستند، نه تنها برای طیف رنگ آنها، بلکه برای درخشندگی بسیار بالا و سختی 7.5 درجه موهس، خانواده بریل را تبدیل به سنگی کاملا مناسب برای پوشیدن روزمره کرده است . گوهر های بسیاری از این خانواده نظیر آکومارین، زمرد و هلیودور به عنوان سنگ ماه تولد آبان استفاده می شوند. یونانیان باستان از خواص شکست نور بریل برای ساخت اولین عینک شناخته شده برای انسان استفاده می کردند. در زمان نرو(امپراتور روم)، بریل سفید یا شفاف در جزیره البا یافت شد و اغلب برای ایجاد عینک استفاده می شد.

بریل از بین النهرین می آید و به عنوان سنگ سحر آمیز توسط عابدین باستان عبادت می شد، زیرا اعتقاد بر این بود که ایمان به خدا را تقویت می کند. کتاب مقدس مدرن معتقد است که یک روز بریل را در دیوارهای اورشلیم جدید جای خواهد داد. از آنجایی که بریل زرد یکی از سنگ مهم آبان ماه بوده و آکوامرین نیز گونه ای از بریل است در ادامه با آکومارین و خواص آن آشنا می شویم.

آکوامارین سنگی از جنس آبان

آکوامارین

نام آکوامارین در زبان لاتین به معنی ” آب دریا” که نشات گرفته از رنگ آبی کمرنگ آن می باشد تعبیر شده است. آکومارین سنگی با سختی 7.5 تا 8 بوده و متعلق به خانواده بریل و پسر عموی زمرد می باشد! در قرن نوزدهم، رنگ های محبوب به این ترتیب ترجیح داده می شد که مثلا برای آکوامارین رنگ سبز دریایی بود، اما در دوران مدرن رنگ محبوب تر آبی آسمان است.

نیروی باستانی آکوامارین برای متولدین آبان

کریستال آکوامارین

آکومارین سنگی است که الهه دریا از دوران باستان را جشن می گیرد و توسط افرادی که در سفرهای دریایی به سر می بردند حمل می شد تا ایمن و کامیاب از سفر بازگردند. از زمان های قدیم، اعتقاد بر این است که آکوامارین با نیروهای تاریکی مقابله و به دنبال مرحمت ارواح روشنایی می باشد. آکومارین سنگی جذابی است که شهود و آگاهیتان را به درون اقیانوس خرد و خلاقیت باز می کند. آکومارین انرژی همدردی و مهربانی را منتشر می کند که آرامش عميق و دوست داشتنی ای را به بدن و ذهن می آورد.

آکوامارین با ذات پرطراوت خود روحیه برابری را تقویت و سرچشمه انرژی عمیقی را به ما تقدیم می کند. قوی ترین انرژی آن در زمینه باز کردن توانایی های روحی است. اگر به افکار و برداشت دیگران حساس هستید، آکواریوم را با کوارتز دودی در جواهرات خود قرار دهید. این ترکیب باعث تسریع در وارد شدن درجه درخشندگی آکوامارین و کوارتز دودی خواهد شد. در این شیوه انرژی می توان از برداشت های ناخواسته دیگران جلوگیری کرد. بویژه این ترکیب زمانی مفید است که با مون استون (سنگ ماه) هم جور شده باشد. آکومارین سنگ ماه تولد آبان ، فروردین است همچنین آکوامارین سنگ اصلی ماه تولد اسفند می باشد.

آمیتیست؛ سنگ شانس متولدین آبان

سنگ آمیتیست

آمیتیست سنگی با سختی هفت درجه موهس است و سیستم بلوری تریگونال و از رنگ بنفش کمرنگ تا تیره وجود دارد. بلورها آمیتیست می توانند در یک سر بی رنگ و در سر دیگر بنفش باشند. آمیتیست در پاکت کریستال ها و شکاف های خطی (لایه های روی هم قرار گرفته) صخره ها می توانند وجود داشته باشد. رنگ این سنگ می تواند به مرور زمان کمرنگ شود. رنگ آمیتسیت می تواند به رنگ بنفش یا ارغوانی دیده شود.

اینکلوژنهای فینگرپرینت و خطوط زبرا به همراه کالرزونینگ از شاخص های آن است. در کوه های اورال روسیه نوع قرمز آن وجود دارد. در آلمان، نامیبیا، غرب استراليا و زامبيا یافت می شود. در اروگوئه در سنگهای آتشفشانی یافت شده است. نوع خوب آن از سریلانکا بدست می آید. در چشمه های اطراف بوشهر نوعی از آن بدست آمده است که به مرور زمان رنگ خود را از دست می دهد و بصورت نارنجی کمرنگ در می آید. نوع مصنوعی آن هم ساخته می شود که ارزش چندانی ندارد.

خاصیت درمانی آمیتیست به عنوان سنگ ماه آبان

کریستال آمیتیست

آمتیست یک کریستال بسیار قوی و محافظ و اولین انتخاب برای بسیاری از محققان علوم متافیزیک است. آمیتیست در دوران باستان برای بهبودی از هرگونه اعتیاد جسمانی و همچنین روابط اعتیاد آور استفاده شده است و به عنوان “سنگ اجتناب” شناخته شده است. بهمین دلیل درگذشته برای ترک خوردن شراب از این سنگ آمیتیست استفاده می کردند. آمتیست استرس درونی را آزاد کرده و می تواند قدرت درونی را تشویق کند.

رنگ بنفش آمیتیست مظهر بزرگی و عظمت می باشد و انرژی شفابخش بنفش می تواند ارتعاشات پایین را به فرکانس های بالاتر انتقال داده و انرژی منفی را تبدیل به انرژی عشق نماید. آمیتیست سطح جسمانی را به حوزه های بالاتری متصل می کند و انتخاب خوبی برای زمانی است که بخواهیم با چاکارای چشم سوم مدیتیشن انجام دهیم. آمیتیست همچنین یک انرژی آرامش بخش برای مراقبه فراهم می کند و به ما در ایجاد توانایی های ذهنی و روانی کمک می کند.

گفته می شود که موکل سنگ آمیتیست از درجه پایینتری نسبت به دیگر سنگ ها برخودار است و بدین ترتیب به راحتی می توان با آن ارتباط برقرار نمود. آمیتیست چاکرای هفتم ارتباط دارد درنتیجه چاکرای تاج که مکان مقدس روح است را باز و فعال می کند، که اجازه دسترسی آسان به نیروهای الهی را می دهد. این سنگ به ما عفت و بخشش هدیه کرده و آگاهی و ادراک روحانی را تقویت کرده و آنها را به سطح بالاتری ارتقاء و جسم ما را با باز کردن دروازه انرژی معنوی به تعادل می رساند. آمیتیست سنگ ماه تولد آبان ، آذر است همچنین آمیتیست سنگ اصلی ماه تولد بهمن می باشد.

یاقوت سرخ؛ سنگ خونین متولدین ماه عقرب

سنگ یاقوت سرخ

یاقوت سرخ یا روبی یکی از با ارزش ترین سنگها در بین سنگ های ماه تولد آبان می باشد؛ در واقع، یاقوت سرخ با اندازه ای بزرگ و باکیفیت می تواند قیمت هایی بالاتر از الماس های بی رنگ معادل آن نیز داشته باشد، تا آنجا که در زبان هند باستانی سانسکریت، روبی “ratnaraj” نامیده می شود، که به عنوان “شاه سنگ های قیمتی” ترجمه شده است. روبی به دلیل داشتن طیفی غنی از رنگ قرمز و درخشش شیشه ای آن و از همه مهم تر سختی 9 در مقیاس مو(Moh )، برای قرن ها از ارزش و اهمیت زیادی برخوردار بوده است. نام انگلیسی “ruby” از کلمه لاتین “ruber” به معنای قرمز می آید. روبی از انواع کراندوم(یاقوت) است که رنگ قرمز آن را از کروم می گیرد.

با توجه به داستان مارکو پولو، قوبلای خان (یکی از نوادگان چنگیز) به پادشاه سیلان(سریلانکای امروزی) پیشنهاد یک شهر در ازای یک یاقوت سرخ درشت را ارائه داد. این نشان دهنده ارزش این جواهر در طول تاریخ می باشد. امروزه آزمایشگاه های مصنوعی ساخته شده ای جهت ساخت سنگ یاقوت سرخ جود دارد که از نظر ظاهری به سختی می شود آنها را با نوع یاقوت سرخ طبیعی تشخیص داد. از آنجایی که تمام خصوصیات فیزیکی و شیمیایی مصنوعی و طبیعی کاملا یکسان هستند، فقط یک آزمایشگاه گوهرشناسی قادر به تشخیص آنها است.

خواص یاقوت سرخ برای متولدین آبان

روبی یا یاقوت سرخ

روبی نشانه ای از این است که پول یا ثروت در راه است. شاید به همین جهت بده که در تاریخ همواره مورد علاقه خانواده های سلطنتی و یا تاج های پادشاهی با یاقوت سرخ مزین می شده است. مدیتیشن با روبی باعث باز شدن کانال های ذهن، فعال کردن و انتقال انرژی حیات و دوباره سازی از چاکرای اول(ریشه) به تمام چاکراهای بدن می شود. البته خواص یاقوت سرخ برای چاکرای چهارم، یعنی چاکاری قلب نیر بسیار مفید است. یاقوت سرخ، نیرو های مثبت مربوط به حیات را ارائه میدهد. از طریق فعال تر کردن گردش خون در بدن، کل سیستم بدن را فعال و زنده مینماید. یاقوت سرخ، دارای ارتعاشات گرم کننده و تهییج کننده میباشد.

گاه، خطوط و شیارهای سوزن مانندی، در یاقوت سرخ موجود است که به یاقوت سرخ، برق و جلای ابریشمینی میدهد و به قدرت آن می افزاید. بخاطر انرژی حیات بخش و عشق آفرینی که یاقوت سرخ ارائه میدهد، این جواهر را محترم بشمارید و ارج نهید، زیرا احساس همدردی و شفقت، در سراسر کره زمین مورد نیاز می باشد. یاقوت سرخ سنگ ماه تولد آبان ، آذر، دی است همچنین یاقوت سرخ سنگ اصلی ماه تولد تیر می باشد.

گارنت؛ سنگ ماه آبان

سنگ انگشتر گارنت

نام “گارنت” از کلمه گراناتوس granatus لاتین می آید، که احتمالا اشاره به دانه های انار Malum Garanatum یا یک گیاه با دانه های قرمز که شکل و رنگ آنها به بسیاری از کریستال های گارنت شبیه است. همچنین یک تصور غلط رایج وجود دارد که گارنت تنها در رنگ قرمز حضور دارد. آنها در واقع در رنگ های متنوعی قرار می گیرند. گارنت ها یک گروه بزرگ از مواد معدنی با خواص فیزیکی مشابه هستند، این تنوع در مواد معدنی ایجاد رنگ های متفاوتی می کند.

برخی از این تغییرات عبارتند از: آلماندین (قرمز تیره تا بنفش قرمز)، آندرادیت یا گارنت سیاه، دمانتوئيد یا گارنت سبز، گروسولار (سفید، زرد، سبز زرد، قهوه ای قرمز، نارنجی یا سیاه)، هسونيت (نارنجی تا قهوه ای)، پيروپ‌(قرمز خونی)، رودولیت(گارنت ارغوانی)، اسپسارتين (نارنجی تا قرمز مایل به قهوه ای)، يوواروويت(سبز روشن)
تنها نبود گارنت آبی رنگ احساس می شد که در سال 1998 پس از کشف نوعی رنگ تغییر پذیر از آبی به قرمز – صورتی در Bekily ماداگاسکار لیست رنگ های گارنت را تکمیل کرد. این نوع از گارنت ها، نادرترین گارنت ها هستند (به جز گارنت های سبز روشن، که در اندازه های قابل تراش نیستند).

خواص جادویی گارنت برای متولدین آبان

گارنت معدنی

گارنت، سنگ “عشق و تعهد”، سنگ عاشقانه و الهام بخش محبت است. همچنین از خواص گارنت قرمز برای افزایش میل جنسی، لذت جسمانی و روابط صمیمی مورد استفاده قرار می گیرد. گفته شده است که اگر گارنت در جواهرات استفاده شود به ایجاد محبوبیت در میان همسالان و جذب عشاق کمک خواهد کرد. گارنت افسردگی را کاهش می دهد و برای شفای معنوی کاربرد دارد. گارنت معمولا به عنوان یک سنگ خوب برای سرمایه گذاری موفق در کسب و کار است. در ایجاد اعتماد به نفس، به خصوص اگر زمینه انتخاب شده در مورد خلاقیت باشد کمک خواهد کرد.

گارنت افکار مثبت و همچنین افزایش انرژی را برایمان می آورد. از قدیم نقل شده است که یک سنگ محافظ در برابر دزدان می باشد، این که سرقت اموال شخصی، مالی، ایده ها و یا حتی اعتبار باشد گارنت از ما محافظت می کند. گارنت دارای انرژی فعال غریزه بقا را در ما تقویت، ترس را کاهش و مولد شجاعت در هر آنچه که ممکن است ناامید کننده باشد می شود. معروف است که گارنت بحران را به یک چالش تبدیل کرده و دید واضحی از راه حل ها را در مقابلمان قرار می دهد. گارنت سنگ ماه تولد آبان ، بهمن، اردیبهشت است همچنین گارنت سنگ اصلی ماه تولد دی می باشد.

ابسیدین سیاه؛ سنگ متولدین آبان

ابسیدین

ابسیدین (Obsidian) یک نوع شیشه آتشفشانی طبیعی و نوعی سنگ آذرین است که وقتی گدازه بیرون رانده شده از یک آتشفشان به سرعت با حداقل رشد کریستال سرد می شود، تشکیل می شود. ابسیدین اگر چه اغلب به رنگ سیاه می باشد، ولی در رنگ هایی مانند قهوه ای و خاکستری نیز وجود دارد. این رنگها ممکن است یکنواخت، راه راه و یا حتی خال خالی دیده شوند. رنگ آمیزی آن به علت وجود آهن، منگنز یا تیتانیوم در سطوحی مختلف خود می باشد.
ابسیدین در مناطقی یافت می شود که فعالیت آتشفشانی بوده یا در گذشته بوده است. بسیاری از مکانها از جمله هاوایی، ژاپن، ایسلند، مجارستان، مکزیک، اکوادور و گواتمالا مناطقی هستند که در آنها ابسیدین تولید می شود.

ویژگیهای درمانی ابسیدین برای متولدین آبان

خواص درمانی ابسیدین

ابسیدین سیاه یا سنگ شیشه، نیز مانند تمام سنگهای سیاه دیگر، به ستاره زحل، تعلق دارد. ستاره زحل یکی از 9 ستاره سرنوشت ساز می باشد. ابسیدین سیاه، موجب پایداری، استواری و پاک بودن میشود . ابسیدین سنگی محافظ بوده که مانند سپری در مقابل امواج منفی ایستاده، حمله های روانی را متوقف و استرس را از اطراف خود جذب می کند. سنگ شیشه ای ابسیدین باعث کمک هضم و سم زدایی می شود.

درد آرتریت، مشکلات مفصلی و گرفتگی های عضلانی را کاهش و تسکین می دهد. از سنگ شیشه یا ابسیدین، برخی از قبایل سرخ پوست آمریکایی، در برخی از مراسم استفاده میکرده اند؛ زیرا معتقد بوده اند که این سنگ موجب تیزبینی برونی و درونی میشود. از خصوصیت تیز کننده این سنگ، در ساختن کارد، سر نیزه، تیر و انواع سوزن، استفاده می شده است.

اشک های آپاچی؛ کریستال ماه تولد آبان

اشک آپاچی
اشک آپاچی

اشک های آپاچی نوعی نا متعارف از ابسیدین است که در نگاه اول ظاهر خشن و مات را نشان می دهد، اما اغلب زمانی که جلو نور قرار داده می شود به نظر شفاف می رسد. نظریه علمی نشان می دهد که اشک های آپاچی میلیون ها سال پیش تشکیل شده اند، زمانی که زمین در یک حالت ثابت از تنش ساکن بود.

اعتقاد بر این است که وقتی گدازه های داغ از دهانه آتشفشان با سرعت پرتاب می شوند و به طور مستقیم با هوا تماس می یابند و قبل از اینکه به زمین بیوفتند، به سرعت خنک شده(چون از شدت گرما باران ایجاد می شود!) و جامد می شوند، و در توده هایی بزرگ از یک ماده معدنی به نام پرلیت یا همان شیشه آتشفشانی فرو می روند. لایه های پرلیت بر روی هم ساخته می شود تا اشک های آپاچی زیبا را ایجاد کنند.

خواص اشک آپاچی برای متولدین آبان

سنگ اشک آپاچ

سنگ اشک های آپاچی، همانطور که در افسانه ها گفته می شود، دارای ظرفیت اسرارآمیزی است که با مهربانی غم و اندوه های در طول زمان را در خود تحمل می کند، آنها را از بین برده و موانع را جهت به آرامش رسیدن احساسات خود رها می کند. اشک آپاچی، سنگی برای از بین بردن غم و اندوه و همچنین پذیرش بخشش خود از دیگران و یا مورد بخشش قرار دادن آنها شناخته شده است. از این جهت خواص آن بسیار شبیه ابسیدین است.

در حین روند کاهش اضطراب، سنگ اشک آپاچی ممکن است در جذب فرصت ها از تغییرات مثبت کمک کرده و چشم اندازی مثبت را ذهن صاحبش قرار داده و درب های جدیدی برایش باز می کند. گفته شده که سنگ اشک آپاچی به طور فیزیکی اسپاسم عضلات را کاهش داده و سموم موجود در بدن را از بین می برد. این سنگ به علت بهبود جذب ویتامین، بویژه ویتامین های C و D، سیستم ایمنی بدن تقویت می کنند.

مرجان برای متولدین آبان

سنگ مرجان - کُرال

مرجان گوهری نرم با سختی 3 درجه در مقیاس مو بوده که بقایای اسکلت موجودات دریایی به نام “گزنه مرجانی” تشکیل شده است. شاید زنده ترین سنگ ماه تولد آبان مرجان باشد. این سنگ در اندازه کوچک، آنها در کلنی ها زندگی می کنند و ساختارهای شاخه ای را در حالی که رشد می کنند تشکیل می دهند. سرانجام صخره های مرجانی کامل را بوجود می آورند. این شاخه ها یک الگوی بسیار متمایزی اغلب شبیه راه راه یا بافت چوب را دارند که توسط این موجودات کوچک ساخته می شود. اکثر مرجان ها از کربنات کلسیم مانند قرمز، صورتی، سفید و آبی ساخته شده اند. رنگ های سیاه و طلایی از جنس شاخ داری به نام کانکیولین (پروتئين‌ بدن‌ نرم‌تنان‌) ساخته شده اند.

قدرت درمانی سنگ مرجان برای متولدین آبان

سنگ مرجان خام

مرجان گوهری است که از مبدأ و ذات ارگانیک می آید و نه تنها می تواند مورد استفاده ارتباط با الهه های آب قرار گیرد، بلکه طبیعت و تنوع شگفت انگیز آن نیز می باشد. سنگ مرجان احساسات را ملایم می کند و احساس آرامش را همراه خود به ارمغان می آورد. آسان سازی و تحریک درون یابی، تخیل و تجسم از جمله خواصی است که سنگ مرجان می تواند شما را به در جستجوی عرفان کمک کند. سنگ مرجان با تغییرات درونی خود ترس، افسردگی، وحشت و نگرانی را از بین می برد.

گفته شده است اگر یک قطعه گوهر مرجان را در زیر بالش قرار دهیم، خوابی آرامش بخش و عاری از رویاها و کابوس های ناخوشایند خواهیم داشت. گفته می شود سنگ مرجان، برای شخص توانایی ارتباط را با اجداد خود فراهم می کند. سنگ مرجان به عنوان یکی از چهار سنگ عنصر به سرخپوستان پوئِبلو، نماد جاده زندگی است. مرجان یا سنگ دریا، به عنوان نگهبان سفرهای دریایی، جهت محافظت در برابر خراب شدن کشتی و یا حمله کوسه استفاده می شود.

این گوهر برای مواقعی که اثر انرژی سیاره نجومی ماه تان ضعیف یا حس نمی کنید بسیار مفید است. سنگ مرجان قرمز مستقیما بر مریخ تاثیر می گذارد و باعث میشود که انرژی مثبت آن در طالع شما قوی تر شده و به کسانی که مشکل ازدواج به علت تاثیر منفی ستاره شان با جفت خود دارند کمک کرده و تاثیرات منفی را از بین می برد. بطور معمولا این سنگ همراه رکاب طلا استفاده می شود ولی در موارد نادر میتوانید از نقره هم بهره بگیرید. بهترین نوع از نظر ستاره شناسی و طالع بینی برای این افراد اول سنگ مرجان قرمز ایتالیا و بعد نوع ژاپنی آن می باشد. مرجان سنگ ماه تولد آبان ، آذر و اردیبهشت می باشد.

خصوصیات متولدین آبان

خصوصیات متولدین آبان


متولدین این ماه در برج عقرب قرار گرفته اند و بدانید که همچون خود عقرب اگر شما را نیش بزند شما خواهید مرد. متولدین عقرب خصوصیات خاصی دارند آنها به صحبت ها و نظرات شما چندان اهمیت نمی دهند و در این راه فقط شما را می سنجند. آنها نگاهی عمیق دارند و بسیار حساب شده صحبت می کنند. نگاهشان خاص است و اغلب به شما خیره میشوند. اعتماد به نفس آنها بالاست مخصوصا در رابطه با خودشان.

وقتی متولدین آبان را می بینید تصور می کنید انسانی سرد و بی روح است و نسبت به همه چیز بی تفاوت اما او با نشاط و سرحال است و از نظر جسمانی قوی است. شدت ناراحتی و عصبانی بودنشان را به همان اندازه کم خواهید دید که شادی آنها را. فکر نکنید ساده لوح است بلکه او کمی زیرک و بدجنس است. یکی از بهترین خصوصیاتش صداقت و عدم دروغ گفتن است. او انسان قوی است و از هیچ حادثه ای در زندگی هراسی ندارد.

عقرب نشانه ماه آبان

افرادی فداکارند و برای دوستانشان ارزش زیادی قائل می شوند. مراقب باشید زیاد سر به سر او نگذارید که اگر این طور شود تا زهر خود را به شما نریزد ول کن نیست. ولی در عین حال محبت و توجه اطرافیان را فراموش نمی کند آنرا جبران خواهد کرد. متولدین آبان انسان هایی پر هیجان هستند و به همین دلیل خطر زیاد آنها را تهدید می کند. فکر و انرژی آنها به قدری قوی است که می تواند بر بیماری خود غلبه کند و یا برعکس خود را تسلیم ببیند.

متولدین آبان انسان هایی شهوت دوست هستند و با قدرت بیان خود همه را متوجه خود می کند و به طوری نفوذ می کند که خود شما هم نمی فهمید. او میتواند در دوگانگی خاصی بهترین باشد. مثلا یک انسان مؤمن یا یک گنهکار ماهر. یا معتاد و الکلی و در مقابل پزشکی ماهر. رابطه عقرب با ماه متولدش در طالع بینی خورشیدی متذکر مطلبی است که می گوید: هرگاه یک متولد عقرب دنیا بیاید یک یا دو ماه قبل یکی از افراد فامیل فوت کرده و یا بعد از تولدش در همان خانواده فرزندی به دنیا می آید.

بهترین سنگ ماه تولد آبان برای مردان

خصوصیات مرد متولدین آبان


سنگ ماه تولد آبان برای مردان از نظر خوش شانسی توپاز است. دیگر سنگ های آنها می توانند انتخاب کنند شامل آمیتیست، آکوامارین، گارنت، اوپال و بریل می باشد. توپاز کمک می کند تا انرژی های سیاره پلوتون را جهت منفعت متولدین عقرب پایه گذاری کند. توپاز دارای ویژگی های الهام بخش برای مردان عقرب است. جنبه روحانی بودن این سنگ کمک می کند تا انرژی ذاتی فرد را تبدیل کند.

بهترین سنگ ماه تولد آبان برای زنان

خصوصیات متولدین زن آبان


بهترین سنگ ماه تولد آبان برای زنان این ماه از نظر ساخت شخصیت و زندگی خود، توپاز طلایی است. اعتقاد بر این است که توپاز در برخی از نقاط جهان، انرژی های منفی و انواع ترس های انسان را از بین می برد. زنان متولدین عقرب می توانند از طریق این سنگ قیمتی شگفت انگیز خوش شانسی را همراه خود داشته باشند.

26 دیدگاه برای “سنگهای ماه تولد آبان

 1. رامین رضایتی آلمانی گفته:

  سلام
  وقت جناب عالی بخیر
  متولد آبانم
  یاقوت سرخ و توپاز رو میخام ،
  جهت سفارش ودریافت سنگ تولدم از چه راهی باید وارد شوم،لطفا راهنماییم کنید

 2. سعید گفته:

  سلام
  چطور میتونم سنگهای ماه تولد ابان روبگیرم؟
  ودرصورت پیدا شدن ازکجا بفهمم اصل هستن؟

  • سنگ شناس گفته:

   سلام برای اصل بودن باید یا گارانتی تعویض یا شناسنامه داشته باشه. میتونید به اینستاگرام سنگ شناس دایرکت پیام بدید

 3. Yousef گفته:

  سلام سنگ اونیکس چ فوایدی برا آبانیا داره و ایا خوب هست ک استفاده کنیم

  • سنگ شناس گفته:

   سلام. شما هر سنگی که دوست داشته باشید میتونید استفاده کنید. این فوائد صرفا باور و اعتقاد هستند.

  • حسن کرمی گفته:

   10 گرم توپاز یعنی 50 قیراط توپاز که یه توپاز 50 قیراطی میتونه قیمت نسبتا بالایی داشته باشه. نمیشه گفت چون باید کیفیت هم مشخص شه. اینکه بهسازی شده یا نشده و اصلا راف هست یا تراشیده..

  • حسن کرمی گفته:

   سلام، سنگهای ماه بیشتر جنبه نمادین و باورهایی در گذشته دارن و اصلا موردی نداره شما بخوای از سنگ دیگه ای استفاده کنید.

   • مهرداد گفته:

    سلام من انگشتر زیاد دارم آمتیس لعل ویاقوت سرخ همشونم دوست دارم هرسنگی انرژی خودشو داره فقط بعضی از سنگها اومد نیومد داره

 4. فاطمه گفته:

  خیلی خوب بود. من آبانی هستم و این خصوصیات در من همه درست بود.

 5. حمید گفته:

  ممنون کاملترین مطلبی بود که درباره سنگ ماه تولد آبان دیدم

 6. Aysan گفته:

  سلام ببخشید قیمت توپاز طلایی چنده؟و از کجا میتونیم تشخیص بدیم اصله

  • حسن کرمی گفته:

   سلام از قیراطی ده دلار هشت تا صد دلار. بسته به وزن و رنگ و شفافیتش متفاوته. راهی برای تشخیصش توسط افراد عادی نیست. این سنگ بسیار شبیه سیترین طلایی و یا لابرادوریت طلاییی هست. اینکه به روش تشعشعی بهسازی شده باشند یا حرارتی نیازمند یک آزمایشگاه گوهرشناسی پیشرفته است.

 7. فاطمه بیگی گفته:

  اگه عکس سنگهامو براتون بفرستم شما میتونید بگید که ارزش دارن یانه؟

  • حسن کرمی گفته:

   سلام از روی عکس نظر دادن راجب کانی ها به دلیل تشابه اونها اشتباست و باید حتما به کارشناس از نزدیک مراجعه کنید.

   • حسن کرمی گفته:

    سلام اشک آپاچ کلا سنگی نیمه قیمتیه و قیمتش مثل همون عقیقه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *