سنگهای ماه تولد اسفند

سنگ ماه تولد اسفند

اصلی ترین سنگ ماه تولد اسفند آکوامارین است یشم، سنگ خون، آمیتیست، یاقوت سرخ، یشم، یاقوت کبود، بلور کوارتز نیز سنگهای فرعی این ماه می باشند. سمبل ماه تولد اسفند ماهی و سیاره حاکم بر آنها نپتون است. آنها می توانند با استفاده از سنگ ماه تولد خود انرژی کیهانی را از نپتون جذب کنند و طالع خود را با آن هماهنگ سازند. در این مقاله به بررسی سنگهای ماه تولد اسفند و طالع و خصوصیات کلی متولدین اسفند می پردازیم.

آکوامارین سنگ ماه تولد اسفند

سنگ آکوامارین

از آنجایی که عنصر وجود اسفندی ها آب است بهترین سنگ ماه تولد اسفند برای آنها آکوامارین است. این کانی نوع سبز آبی بریل است. آکوامارین به معنی آب دریا است. بلورهای این سنگ معمولا درشت و بدون ناخالصی با سختی 7.5 هستند و معمولا دارای خطوطی در طول بر روی خود هستند. سنگ آکوامارین از خود دورنگی نشان می دهد و بصورت بیرنگ و آبی سیر خود را نشان می دهد.

از میان فیلتر رنگ چلسی، سبز آبی پررنگی دیده می شود. بعضی از انواع این سنگ اگر بصورت کابوشون تراشیده شوند، اثر چشم گربه را بر روی خود نشان می دهند، بهترین مکانی که دارای آکوامارین مناسب جواهر است، میناس گریاس در برزیل است. در آنجا بصورت لایه ای از سنگ های هواخورده قهوه ای، آکوامارین، از میان پگماتیت بیرون آمده است. کوههای اورال روسیه به خاطر نوع مرغوب این گوهر معروف است.

گفته می شود ۵۰ معدن بریل در ماداگاسکار وجود دارد که آکوامارین هم از آن جمله است. در برمه هم یافت می شود اما در سریلانکا کمتر دیده شده است. ایرلند، نروژ، ناميبيا، تانزانیا، زیمبابوه، هند، چین و آرژانتین دارای این گوهر هستند. گزارشی مبنی بر وجود آن در ایران در دست نیست. به علت کمرنگی آن، معمولا در برش تخت و بزرگ آن را می تراشند. برای بهبود رنگ، آن را حرارت میدهند. البته به خاطر داشته باشید که حرارت از سختی جواهرات می کاهد.

خواص آکوامارین به عنوان سنگ ماه تولد اسفند

کریستال آکوامارین

در قدیم به سنگ الهه دریاها معروف بوده است. در مصر باستان سنگ های از جنس آکوامارین به همراه مومیایی ها کشف شده است. در شرق این گوهر با نام سنگ عرفان و پیشگویی مورد احترام واقع شده است. در سحر و جادو، به منظور درست کرن فضایی برای جلوگیری از نفوز طلسم ها بر روی فرد برای دخول به ضمیر ناخودآگاه استفاده فراوانی دارد. نویسندگان قرون وسطی ادعا می کردند که اکواریوم محبوب ترین و موثرترین بلور در معابد یهودیان باستان است. بسیاری از روش های استفاده از سنگ آکوامارین به عنوان ابزار مذهبی و غیب گویی در ادبیات باستانی یافت می شود.

آکوامارین محرک انرژی روانی و پرورش ذهن، گوهر شجاعت و عزت است. در گذشته آکوامارین را گوهر شجاعت می دانستند و فکر می کردند که با حمل این گوهر، در مسیر بازگشت از مسافرت های طولانی در دریاها از آنها محافظت می کند. آکوامارین سیستم ایمنی بدنمان را قوی و مشکلات حساسیت پوستی و آلرژی‌ها را از بین می برد.

آکوامارین موجب آسودگی، دفع دلهره، ازیاد خلاقیت، قدرت سخنوری و افزایش ضریب هوشی بسیار سودمند می باشد. متولدین اسفند می توانند با استفاده از آکوامارین شادکامی را پیوند زناشویی خود افزایش می دهند. آکوامارین علاوه بر اینکه سنگ ماه تولد اسفند است، سنگ فرعی ماه تولد فروردین و آبان نیز می باشد.

یشم؛ سنگ متولدین اسفند

انگشتر یشم سبز

برای قرنها فکر می کردیم که جید یا یشم فقط یک نوع سنگ قیمتی است. در سال 1863 این باور تغییر کرد. دو نوع یشم شناخته شده شد، یشم سبز اعلی برمه ای یا ژادئيت Jadeite و سنگ نفریت Nephrite یا همان یشم کم ارزش تر که سختی آن از یشم سبز برمه کمتر می باشد. یشم سبز برمه با سختی 6.5 تا 7 در مقیاس مو از سیلیکات سدیم و آلومینیوم در گروه پرویکسین ساخته شده است و طیف گسترده ای از رنگ های سبز زمرد (به اسم یشم سلطنتی) تا انواع سبز، ارغوانی، صورتی، قرمز، قهوه ای، نارنجی، آبی، سیاه و سفید و زرد وجود دارد.

یشم سلطنتی Imperial Jade با داشتن رنگ سبز عمیق غنی به علت وجود سطح بالای عنصر کروم در خود معروفترین و مطلوب ترین نوع یشم می باشد. میانمار و گواتمالا غنی از منابع سنگ یشم سبز یا ژادئيت می باشد، اما در ژاپن و مناطق جنوب غربی ایالات متحده نیز یافت شده است.

نیروی حیاتی یشم برای متولدین اسفند

خواص درمانی یشم

یشم به عنوان یک گوهر قیمتی دارای تاریخ فراوانی است و قرن ها بخشی از زندگی و فلسفه آسیایی ها بوده است. یشم اغلب به عنوان یک نماد خلوص و آرامش شناخته می شود. اعتقاد بر این است که برای شخص هماهنگی، دوستی و خوش اقبالی را جذب و به ارمغان می آورد. گفته شده است که در سنت چینی، یشم نماد تمام پنج فضیلت بشریت می باشد: حکمت، همدردی، عدالت، فروتنی و شجاعت می باشد، در نتیجه اغلب این نمادهای ستودنی را در قطعه سنگ های یشم حک می کنند.

یشم یک جواهر خوش شانسی محسوب می شود که اغلب باعث گشایش در صلح و آرامش و هماهنگی در چهار جنبه ی زندگی فرد میشود: جسمی، احساسی، روحانی و معنوی. هنگامی که این جنبه ها در هماهنگی و آسودگی با هم کار می کنند، مسیر اهداف و آرمان های شخص در زندگی جهت تصور، آشکار شدن، دستیابی و حفظ آنها آسان تر می شود.
یشم به عنوان “سنگ قلب” معروف است و به همین دلیل مستقیما بر چاکرای چهارم یعنی قلب مربوط می شود و همچنین تاثیرات مثبتی بر هرگونه مسائل مربوط به درون قلب ما، از جمله عشق و روابط دوستانه دارد. یشم سنگ ماه تولد اسفند و شهریور می باشد.

سنگ خون گوهری برای ماه تولد اسفند

سنگ خون

سنگ خون یکی از سنگ های خانواده کوارتز کالسدونی است و همچنین هلیوتروپ Heliotrope نیز نامیده می شود که درواقع از دو کلمه یونانی تشکیل شده: helios، به معنی “خورشید” و tropos، به معنای “راه و روش” می باشد. اغلب برای حک کردن طلسم های چشم بد و برجسته کاری به دلیل عمق و تفاوت چشمگیر در رنگ سنگ خون استفاده می شود.

جالب است بدانید که در قطعات کوچکتر سنگ خون معمولا رنگ قرمز آن پدیدار نمی شود. سنگ خون در درجه اول در هند یافت می شود، اما در مکان های دیگری نظیر استرالیا، برزیل، چین و ایالات متحده نیز وجود دارد.

بهبود یافتن با سنگ خون برای ماه تولد اسفند

سنگ خون

سنگ خون برای حداقل سه هزار سال پیش به عنوان سنگی در امور جادوگری مثل پیش بینی آینده در رویداد های شدید آب و هوا مانند باد، طوفان، رعد و برق شناخته شده و استفاده می شد. گفته می شود که این قدرت جادویی با قرار دادن سنگ در آب و تنظیم آن در نور مستقیم خورشید افزایش یافته است. از آن به عنوان کمک به جادوگر برای به دست آوردن کنترل سریع بر ارواح خبیث، همچنین محافظت از شخص دارای سنگ خون در برابر فریب و تقلب توسط دیگران استفاده می کردند. مصری های باستان از سنگ خون جهت به کرسی نشاندن و باور پذیر کردن سخنان خود بکار می بردند.

چنانچه تاجران سنگ خون را در یک صندوق پول، کیف پول یا انگشتر آن را بدست خود کنند، ثروت را برای صاحبش جذب می کند. در قرون وسطی کشاورزان از طلسم سنگ خون به عنوان انگشتر یا گردنبند در هنگام کاشت به منظور افزایش باروری محصول استفاده می کردند. سنگ خون می تواند به عنوان سنگ ماه تولد اسفند و فروردین نیز مورد استفاده قرار گرفته شود.

آمیتیست؛ جواهر متولدین اسفند

سنگ آمیتیست

آمتیست یکی از انواع مختلف و شاید گل سرسبد خانواده کوارتز با فرمول شیمیایی سیلیکون دی اکسید است. اغلب به صورت بنفش، ارغوانی یا یاسی رنگ مشاهده می گردد. مقدار بسیار کمی از ناخالصی آهن (Fe4+) باعث رنگ بنفش در آمیتیست می شود به همین دلیل نوع خالص آن بی رنگ است. آمیتیست یک سنگ نیمه قیمتی است که هنوز نیز محبوب است. اگر به خاطر فراوانی آن در طبیعت نبود، قطعا بسیار گران می بود. رنگ سلطنتی بنفش، آن را به عنوان جواهر مقرون به صرفه ای محبوب کرده و می تواند با گران ترین بلورهای بنفش مقایسه شود. 

ارزش اغلب جواهرات برش یافته آمیتیست را با استفاده از اصطلاحات: سیبری، اروگوئه ای یا بحرینی؛ به ترتیب درجه بالا، متوسط و کم، صرف نظر از منبع اسمی واقعی آنها به کار می برند. به علت ناهمگونی توزيع رنگ در كريستال های آنها، آمیتیست را معمولا به صورت برشهای برلیانی برای داشتن بیشترین نمای رنگ انجام می دهند. هنگامی که توزیع رنگ در کریستال بهتر باشد، می توان از دیگر برش ها استفاده کرد.

خواص آمیتیست برای متولدین اسفند

کریستال آمیتیست

آمیتیست با انرژی مثبت همراه است. هر کس که به خلاص شدن از افکار منفی تمایل داشته باشد، می تواند از این سنگ قیمتی بهره ببرد. آمیتیست از نوع گوهر های معروف به “نگران نباشید، آرام و خوشحال باشید” می باشد. آمیتیست به عنوان یک گوهر معنوی هنوز بصورت انگشتر در دست اسقف ها در کلیسای مسیحی استفاده می شود. از آنجا که آمیتیست گوهری محافظ است، از نیروهای شر و بد محافظت می کند بنابراین مناسب کسانی است که در جستجوی آرامش درونی و ذهن خود به دور از نیروهای منفی هستند.

آمیتیست به عنوان سنگی که در برابر مستی محافظت می کند تاریخی طولانی دارد. این خاصیت در نام آن نیز منعکس شده است. کلمه “آمیتیست” در واقع در زبان یونانی amethustos به معنای مست نشونده است. در یونان و رم باستان، داشتن جام شراب از جنس آمیتیست چیزی غیر معمول(در میان ثروتمندان) نبود. خردمندان و سیاستمداران احزاب که نمی خواستند حواس خود را به علت مست بودن از دست بدهند، آب را به جای شراب در جام آمیتیستی خود می ریختند. رنگ بنفش جام، آب را شبیه شراب می ساخت! این ایده بدین جهت بود که دیگران را فریب داده و فکر کنند که آنها در حال نوشیدن شراب هستند در حالی که هدف اصلیشان حفظ هوش و حواسی جمع بود. آمیتیست سنگ ماه تولد اسفند، آذر و  همچنین آمیتیست سنگ اصلی ماه تولد بهمن می باشد.

یاقوت سرخ سنگ خوشبختی متولدین اسفند

انگشتر سنگ یاقوت سرخ یا روبی

شاید بتوان گفت یاقوت سرخ یا روبی گرانبهاترین سنگ ماه تولد اسفند باشد. روبی، از انواع کراندوم معدنی (اکسید آلومینیوم)، یک سنگ قیمتی عهد باستان است. حضور مقدار کمی کروم در یاقوت سرخ رنگ خیره کننده قرمزی به آن می دهد. روبی به عنوان یکی از چهار گوهر قیمتی با ارزش در جهان شامل یاقوت کبود، زمرد و الماس نیز می باشد. گونه های بسیار ارزشمند روبی معمولا در سنگ مرمر تشکیل شده و حاوی غلظت بالایی از کروم نسبت به سایر ارقام هستند.

همچنین آنها دارای مقدار کمی آهن در خود دارند که ته رنگ قرمز روشن به سنگ می دهد. یاقوت های سرخی که دارای محتوای آهن بیشتری هستند معمولا در بازالت(نوعی سنگ آتشفشانی) یافت می شوند. اینها پر رنگ تر هستند. داشتن یک سنگ روبی ای که دارای رنگ خالص و پر طراوت قرمز رنگ باشد، خواستار زیادی دارد. یاقوت سرخی که بدون نقص باشد بسیار نادر است. رنگ ارزش واقعی این سنگ را تعیین می کند و هرچه رنگ روبی کمرنگ تر باشد، ارزش آن نیز کمتر می شود.

خواص یاقوت سرخ یا روبی برای ماه تولد اسفند

سنگ خام یاقوت سرخ

بر اساس تاریخ رومیان باستان، یاقوت سرخ قدرتمندترین گوهر جهت محافظت از سحر جادو سیاه و شیطان است. آنها همچنین معتقد بودند که روبی دارای قدرت پیش بینی خطر است. بر اساس داستان ها روبی نماد شجاعت برای جنگجو ها بود. در بریتانیا از روبی در انگشتر های پادشاهان استفاده و باعث می شد اعتماد به نفس و اقتدار در عمل را به آنها بدهد.

در دوران باستان سرخپوستان به آن Ratna nayaka به معنی پادشاه سنگ های قیمتی، برای نام یاقوت سرخ برگزیدند. اعتقاد بر این بود که اگر شما جواهر روبی را برای احترام به خدای هندوها – کریشنا اهدا کنید، به عنوان یک امپراتور در زندگی بعدی خود دوباره متولد خواهید شد. آنها معتقد بودند که یاقوت های سرخ کمرنگ برای زنان و رنگ های تیره تر برای مردان سودمند هستند.

یاقوت سرخ هنوز هم به عنوان یک گوهر قدرتمند برای محافظت از خود در برابر آسیب در کسب و کار، نبرد، قلب و سمبلی برای ابراز عشق به معشوق است. هنوز هم روبی قدرت، زیبایی و نادر بودن خود را حفظ کرده و باعث می شود که شاهزادگان، خدایان و حتی خود ما مورد خواستار داشتن آن باشیم.  یاقوت سرخ سنگ ماه تولد بهمن، آذر، آبان و دی است جالب است بدانید یاقوت سرخ سنگ اصلی ماه تولد تیر می باشد.

بلور کوارتز؛ سنگ متولدین ماه اسفند

بلور کوارتز - کریستال کوارتز

کوارتز بی رنگ شفاف، به بلور کوارتز معروف است. معمولا بلور های کوارتز را بصورت دامله یا گنبدی شکل تراش می دهند. کریستال های بی رنگ کوارتز به مقدار فراوانی در بسیاری از نقاط روی زمین وجود دارند و این نشان دهنده تنوع قابل توجه در اندازه آنها می باشد، تا جایی که بلور های کوارتز با وزن بیش از 500 کیلوگرم نیز یافت شده است. همچنین نوع خوب کریستال کوارتز در شکاف کوه های آلپ در اروپا یافت می شود. گاهی ترکهای نازک در کوارتز ممکن است باعث تداخل رنگی در نور سفید شود و کوارتز رنگین کمانی ایجاد شود. گاهی اوقات نیز ترک ها ممکن است پر از رنگ (مثل سنگ های آتشین) شوند.

قدرت های درمانی کوارتز برای اسفندی ها

درمان با کریستال کوراتز

نام کوارتز از واژه یونانی”krustallos” ، به معنی یخ گرفته شده، گویی که بلور کوارتز شفاف در واقع یخی است که توسط خدایان تشکیل شده است. از قرون وسطا، توپ های کروی ساخته شده از بلور کوراتز برای پیش بینی آینده استفاده می شد. بلور کوارتز “سنگ همه چیز” است، زیرا که تمام ارتعاشات رنگ را در طیف های مختلف نور منتشر می کند و بنابراین می تواند برای هر نوع استفاده ای که نیاز به ورود نور و انرژی به جسم معنویمان است، کاربرد داشته باشد.

کوارتز سنگی برای ذهن است و می تواند با ذخیره سازی هر گونه انرژی و یا اطلاعات و کمک به تمرکز ذهن، تصمیم گیری و افزایش توانایی های روانی مورد استفاده قرار گیرد. کریستال کوارتز کریستالی قدرتمندی است که هماهنگ و تعادل را بوجود می آورد. این کریستال انرژی و افکار ما را تقویت و روح و روان معنوی، ذهنی و فیزیکی ما را همچون خود پاک و شفاف می کند. همچنین آن یک سنگ محافظ قدرتمندی است که انرژی ای صاف شده را در اختیارمان می گذارد. از لحاظ تاریخی، بلور کوارتز برای مقابله با جادوی سیاه، برای تشخیص بیماری و ارتباط با ارواح و عالم دیگر مورد استفاده قرار گرفته است. بلور کواتز شفاف سنگ ماه تولد اسفند و مرداد نیز می باشد.

یاقوت کبود سنگی از جنس اسفند

یاقوت کبود آبی

یاقوت کبود آبی سنگی از خانواده کراندوم است که شامل عناصر آهن و تیتانیوم، که هر دو برای ایجاد رنگ بی نظیر آن ضروری هستند می باشد. بسیاری از یاقوت های کبود آبی بیش از حد تیره رنگ هستند، به ویژه آن دسته یاقوت های کبود که از منابع بازالت(نوعی سنگ آتشفشانی) مانند تایلند و استرالیا استخراج می شوند. این چنین سنگ ها معمولا ارزان است. به طور مشابه، یاقوت کبودی که بیش از حد روشن و کمرنگ می باشد نیز ارزان است. یاقوت کبود با کیفیت دارای برش و شفافیت خوب، مهمتر از همه با رنگ های شدید آبی می باشند.

خاصیت های یاقوت کبود برای متولدین اسفند

زن مدل جواهر یاقوت کبود

یاقوت کبود آبی به عنوان سنگ خرد شناخته شده است. یاقوت کبود باعث افزایش هوش، آموزش و توانایی تصمیم گیری عاقلانه و خوب می شود. یاقوت آبی یک جواهر انگشتر خوب برای دانش آموزان، معلمان، قضات و افرادی است که به دنبال موفقیت در حرفه خود هستند. این تصور که یاقوت کبود گوهر حکمت و دانش است به دوران عصر باستان باز می گردد. یونانیان باستان معبد دلف از این گوهر را برای کسب و رسیدن به خرد استفاده می کردند. در آسیا نیز برای تقویت روشن بینی معنوی استفاده می شد.

یاقوت کبود سنگی است که به رمز و راز و پیشگویی و نبوت متصل است، همچنین در زمان قدیم به عنوان سنگ خوش شانسی آور نیز در نظر گرفته می شد. گفته شده است که ناپلئون بناپارت (1769-1821) وقتی یک پسر جوان بود، یک یاقوت کبود را دریافت کرد. او گفته بود که آن سنگی بسیار ویژه است، زیرا برایش موفقیت می آورد و همچنین داشتن پیشگویی(تحت الهام خداوند) درون آن وی را تبدیل امپراتور فرانسه خواهد کرد.  یاقوت کبود به عنوان سنگ ماه تولد اسفند، اردیبهشت، مهر و آذر و همچنین یاقوت کبود سنگ اصلی ماه تولد شهریور نیز استفاده می شود.

خصوصیات متولدین اسفند

خصوصیات متولدین اسفند


متولدین اسفند عاشق تنوع و جابه جایی اند و همیشه در مکانهای بزرگ نشین و خصوصی آنها را خواهید دید. آنها غالبا صاحب ارث یا پول باد آورده می شوند. آنها به پول اهمیت چندانی نمیدهند آنها در حال زندگی می کنند و فکر خود را درگیر آینده نمی سازند. متولدین اسفند ماه انسان هایی آرام و بی تفاوت اند و در حالت بد اخلاقی، زبان تندی دارند آنها چهره های زیبایی دارند چشمانشان بسیار گیرا است اما اندام چندان زیبایی ندارند.

آنها بدلیل عدم توجه به آینده، گاهی در باتلاق مشکلات می مانند. اسفند ماهیها کمی خجالتی هستند و استعداد خوبی برای کارهای نمایشی و تئاتر دارند متولدین اسفند ماه انسانهای عادی هستند و گاهی در رابطه با مسائل اطرافیانشان قضاوت نیز می کنند. آنها اهل سفر هستند و در این راه مسائل را تحلیل کرده و لذت می برند.

متولدین اسفند انسان های شوخ طبع و بذله گو هستند، البته گاهی شوخی هایشان آزار دهنده می شود. آنها روحیه ای مددکار و همدل دارند و برای قرض دادن پول یا وسیله اصولا پیش قدم می شوند. او با صداقت است و کمتر دروغ می گوید. اسفند ماهیها عاشق هنر و شعر و موسیقی اند و در این زمینه ها استعدادهای فراوانی دارند. متولدین اسفند انسانهای حساس و دل نازکی هستند اما این حالت را سعی می کنند پنهان کنند. آنها قوی و مستقل هستند و عاقلانه زندگی می کنند.

سنگ خوش شانسی ماه تولد مردان اسفند

خصوصیات مرد متولد اسفند


گرچه بهترین سنگ خوش شانسی برای مردان اسفند آکوامارین است ولی آنها می توانند از سنگهایی نظیر آمیتیست، سنگ خون، روبی و جاسپر نیز برای ارتقا خوش شانسی خود استفاده کنند. نپتون مهم ترین سیاره ای است که خوشبختی را در صورت استفاده از این سنگ های قیمتی برای مردان متولدین اسفند می آورد.

سنگ خوش شانسی ماه تولد زنان اسفند

خصوصیات زنان متولد اسفند


سنگ خوشبختی برای زنان اسفند آکوامارین است. این جواهر در سایه های مختلف آبی، از روشن تا سایه های عمیق آبی موجود است. گزینه های دیگری که زنان اسفند می توانند به عنوان سنگ ماه تولد خود برای شاد بودن و خوش شانسی بخرند شامل آمیتیست، سنگ خون، بلور کوارتز شفاف، یاقوت کبود و سنگ یشم می باشد.

27 دیدگاه برای “سنگهای ماه تولد اسفند

 1. نورعلی قره لی گفته:

  سلام .تشکراز شما استادان واقعا همه کلمات تک به تک حقیقت داره .من اسفندی ام همه نقاطی که شما درموردش فرمودین در مورد من صدق میکنند

 2. باران گفته:

  سلام، آکوامارین اصل و معدنی رو تو فروشگاه‌ سایتتون موجود کنید لطفا

 3. بهنام گفته:

  من یه زنجیر و پلاک قلبمعروف که تیر رد شده ازش داشتم. خیلی ظریف بود. منتهی الان که مطالب رو خوندم میفهمم که سنگ های دور قلب و تیر امیتیست بودن. و یادم میاد وقتی داشتمش موقعیتم بهترو بهتر تر میشد. گمش کردم متاسفانه.خیلیا دوس داشتن داشته باشنش مخصوصا خانم ها، اخه واقعا شیک بود. من سلیقم خیلی خوبه. میرم امیتیست بخرم.

 4. آریا گفته:

  سلام وقت بخیر من محمد یه آبان ماهی هستم یه نگین درشت ازبهترین توپاز میخام لطفاً راهنمایی کنید متشکرم

 5. سپهر گفته:

  سلام استاد کرمی عزیز سنگ آکوامارین از کجا میشه تهیه کرد و قیراطی هستش یامثل سنگ های معمولی .ممنون میشم

 6. میترا گفته:

  سلام من میخام سنگ اکوامارین اصل بخرم باید از تهیه بکنم ؟

  • حسن کرمی گفته:

   سلام برای توپاز بستگی به نوع رنگش داره. مثلا توپاز قرمز طبیعی کمیابه. در حالت بی رنگ، توپاز آنچنان کمیاب نیست ولی آکوامارین های باکیفیت کمتر از توپاز بی رنگ در زمین یافت میشن.

 7. هانیه گفته:

  برای خرید استند چوبی متولد تیر و اسفند در سایز کوچیک کجا باید چک کنم برای خرید؟

 8. محسن گفته:

  سلام سپاس بابت سایت کاربردی که ساختین قیمت آکوامارین اصل در کشور ما چطور است و کمیاب نیست

  • حسن کرمی گفته:

   آکوامارین سنگ کمیابی نیست. قیمت یه نگینش میتونه از قیراطی فقط 50 هزار تومن (برای کیفیت های بسیار پایین) تا چند صد هزار تومن هم باشه.

 9. محمد گفته:

  سلام به استاد عزیز واقعا از مطالب ونظرات جناب عالی کمال استفاده را بردم به امید موفقیت روز افزون.بدرود

 10. ایمان گفته:

  سلام… مطالب عالی، همه چیز برای آشنایی و کسب اطلاعات کافی بود. تشکر از نویسنده عزیز

 11. رضا گفته:

  مقالتون عالی بود واقعا حرف نداشت من اسفند ماهی ام و خیلی دوست داشتم بدونم چه سنگ ماه تولدی متعلق به منه و خواص این سنگه اصلا چیه من خیلی دوستدارم از این سنگ داشته باشم تا از خواصش استفاده کنم.

  • امیر گفته:

   سلام.ممنون از توضیحات خوبتون.برای اینکه این سنگها خواص خودشونو بهتر در بدن داشته باشن باید با بدن تماس داشته باشن؟یعنی مثلا بعنوان گردنبند استفاده بشه و با گردن و سینه تماس داشته باشه بهتره یا دستبند که با مچ دست تماس پیدا کنه؟اگر دستبندی باشه که سنگ روی دستبند باشه و با پوست دست تماس نداشته باشه خواص کمتری داره؟؟ممنونم

 12. ماهان بیکدلی گفته:

  سلام چه سایتی ساختی عالییییییی مطالب قشنگی نوشتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *