سنگهای ماه تولد اردیبهشت کدامند؟

سنگ ماه تولد اردیبهشت

زمرد به عنوان مهم ترین سنگ ماه تولد اردیبهشت ، همچنین گارنت، آونتورین، مالاکیت سبز، یاقوت آبی روشن، کوارتز صورتی، سنگ مرجان، کهربا و فیروزه هر یک دارای خواص و انرژی های بی نظیری است که متولدین اردیبهشت میتوانند از آن بهره ببرند. این ماه دارای بیشترین تنوع سنگ تولد را دارد! در ادامه با ویژگی و خواص آنها همچنین طالع بینی و خصوصیات متولدین اردیبهشت آشنا خواهیم شد.

زمرد سنگ ماه تولد اردیبهشت

زمرد

زمرد بهترین نوع شناخته شده بریل است و رنگ سبز آن به دلیل کروم و آهن یا وانادیوم است. زمرد دارای سختی 7.5 در مقیاس موهس و بلورهایی بصورت منشورهای شش گوشه است که انتهای آن تخت است. زمرد می تواند به صورت سبز پر رنگ یا گاهی مایل به آبی و گاه به زرد متمایل می شود. بسته به ووع عنصر رنگزا اگر از میان فیلتر رنگ چلسی آن را مشاهده کنید، قرمز روشن ببینید (یا نبینید) . سنگ های آفریقا و هند بعلت آهن موجود در آن ممکن است از میان فیلتر چلسی تیره به نظر رسند. بهترین زمرد جهان از معادن چیوور و موزو در کلمبیا بدست می آید. زمرد منطقه باهيا و میناس گریاس در برزیل دارای رنگ سبز – زرد کمرنگ است.

نیروهای جادویی زمرد برای اردیبهشت

انگشتر زمرد

نور سبز بی نظیر زمرد از ترکیب طیف های طلایی و آبی تشکیل شده که طبق روانشناسی رنگ ها باعث افزایش خلاقیت در ذهن انسان ها می شود. زمرد سنگی عاطفی(به علت نوع سیاره خود یعنی ونوس) بوده که عشق را بین زوجین تقویت و گسترش می دهد. قدرت عاطفی آن تا جایی است که گفته می شود اگر زن و شوهری که سنگ زمرد را حمل می کنند، رابطه شان خراب یا سرد و بی روح شود رنگ سبز این سنگ نیز رو به کمرنگی خواهد رفت!

در گذشته باور بر این بود که اگر زنی زمرد در دست یا آویز داشته باشد و از قضا به همسر خود خیانت کند، این سنگ شکسته یا خرد می شود. زمرد درد زایمان را برای زنان باردار رفع و زایمان آنها را آسان می کند. چنانچه زمرد را در دهان خود قرار دهید دندان ها را تقویت و مشکلات آنها را درآینده از بین می برد. زمرد سنگی است که اجنه را از ما دور می سازد. اگر کسی شما را طلسم یا جادو کرده می توانید از یک گردنبند زمرد استفاده کنید تا آنها را از بین ببرید.

در شرق اعتقاد بر این است که زمرد انرژی های منفی چشم(چشم زخم) و بطور کلی درمان بی نظیری برای چشم هایمان است. زمرد درمان روح است و ارتعاشات نوع شفاف آن سنگی بی نظیر برای مراقبه و مدیتیشن و تعادل درونی می باشد. این سنگ، آرامش بخش، هماهنگ کننده قوای درونی بدن و الهام بخش روح می باشد و به ما زندگی دوباره برای تجلی و تجدید حیات داده و خلاقیت را در ما شکوفا می کند. این جواهر کمیاب بالاترین تطابق را برای سنگ ماه تولد اردیبهشت دارد و شما با داشتن آن می توانید به هر چیزی برسید.

آونتورین سبز برای اردیبهشتی ها

سنگ اونتورین

سنگ ماه تولد اردیبهشت دیگری که به آن می پردازیم آونتورین است. این سنگ برای هزاران سال توسط انسان ها استفاده شده است. این یک فرم منحصر به فرد از کوارتز نیمه شفاف است که ذرات کروم به آن رنگی سبز می دهند. سایر شکل های آونتورین ممکن است شامل انواع وسیعی از ذرات معدنی باشد که منجر به طیف وسیعی از رنگ ها مانند قهوه ای، قرمز و نقره ای نیز می شوند. گرچه انواع سبز شایع تر است و سنگ مورد بحث ما نیز آونتورین سبز می باشد. رنگ سبز آن به علت وجود غلظت بالای مواد معدنی فوسچیت در آن است.

آونتورین در بسیاری از نقاط مختلف جهان از جمله تبت، هند، شیلی و برزیل، اسپانیا و روسیه و دیگر کشورها یافت شده است. از لحاظ تاریخی، اغلب با یشم سبز اشتباه گرفته شده است، اگرچه ترکیب شیمیایی این دو سنگ کاملا متفاوت است. این تاریخ طولانی و غنی در دنیای باستانی، عمدتا در آسیا، و همچنین تا حدودی در اروپا و آمریکا است. در تبت قدیم، آن را برای تزئین مجسمه ها استفاده می شود، که امروزه بیشتر در این موارد استفاده می شود.

در فرهنگ چینی باستان، آونتورین سنگ مقدس کوان یین Kuan-Yin، الهه رحمت و محبت بود. همچنین با الهه های مختلف باروری، طبیعت و بهار، در سراسر فرهنگ های مختلف از جمله بودایی های جنوب شرقی آسیا، یونانی ها و سلت ها (در حدود سال ۷۰۰ قبل از میلاد، یک گروه از قبایل هند و اروپایی جنگجوی چادرنشین، به نام سلت‌ها، در اروپای مرکزی ساکن شدند)، به دلیل رنگ سبز آن مرتبط است.

سنگ درمانی با آونتورین برای متولدین اردیبهشت

خواص درمانی آونتورین

آونتورین در آیین و تشریفات روحانی و وابسته به سحر و جادو برای افزایش فراوانی، فرصت و شانس مورد استفاده قرار می گرفت. در فرهنگ عامه جدید گفته شده اگر یک قطعه آونتورین سبز در جیب چپ هنگام خرید یک بلیط بخت آزمایی داشته باشید موفق خواهد بود! بهمین جهت است که به عنوان سنگ قمارباز و خوش شانسی در مسابقات شناخته شده است.
همچنین بر این باوراند که آونتورین در آرامش روحیه و آسودگی موثر است. آونتورین سبز را در خاک یک گیاه سبز بگذارید و صبح آن را نگه دارید تا مادر زمین، افسردگی و اضطراب را با امید و رفاه جایگزین کند. آونتورین در بسیاری از منابع معتبر به عنوان سنگ ماه تولد اردیبهشت و وابسته به ستاره آنها (شاید بخاطر رنگ سبز آن) یاد شده است.

آونتورین یکی از مفید ترین سنگ هایی است که می توانید در زندگی خود به منظور ارتقاء روابط مثبت، به ویژه رابطه عاشقانه از آن استفاده کنید. این سنگ اثر ضد التهابی دارد، باعث کاهش عوارض پوستی مانند آکنه، اگزما و مشکلات روده ای می شود و آلرژی و سردردهای میگرنی را تسکین می دهد. همچنین تصور می شود برای باروری و مشکلات ژنتیکی- ادراری مفید است. بینایی، به ویژه دوربینی و آستیگما؛ نارساخوانی و فلج مغزی را بهبود می بخشد. همچنین در درمان غدد فوق کلیوی، ریه ها و سیستم عصبی کمک کند.

گارنت؛ سنگ ماه اردیبهشت

نگین انگشتر گارنت

گارنت نام گروهی از سیلیکات ها است که مقادیر متغیری منیزیوم، آهن یا کلسیم دارند. درجه سختی آن بین 7 تا 7.5 بوده و انواع گارنت با خاصیت های فیزیکی و بصری متفاوت به رنگ های زرد کمرنگ تا قرمز پررنگ، سیاه و سبز کمرنگ تا سبز سیر وجود دارد. درخشش آنها صمغی و گاه شیشه ای است. خاکه آن سفید است. بصورت شیشه سان، نیمه شفاف یا کدر یافت می شود.

آنگلوساکسون ها به سنگ گارنت علاقه مند بودند. گفته می شود که پادشاه ساکسون ها، گارنتی بیش از 465 قیراط داشته است. افلاطون پرتره کنده کاری شده خود را بر روی گارنت توسط حکاکی کننده های رومی داشت. بوهوم ، که در حال حاضر بخشی از چکسلواکی است، زمانی یک منبع فوق العاده از گارنت بود، و زمانی برش، سیقل دادن و نگین دار کردن گارنتها صنعت بسیار غنی ای در آن کشور بود. بسیاری از قلعه ها و کلیساهای بوهمیایی دارای درهای باشکوه تزئین شده با گارنت بودند. گارنتهای بوهومی امروزه نیز مشهور هستند، سنگ هایی کوچک اما زیبا نزدیک به یکدیگر شبیه یک انار هستند.

قدرت های جادویی گارنت برای متولدین اردیبهشت

گارنت معدنی

اعتقاد بر این است که گارنت باعث عشق، دوستی واقعی، وفاداری، موفقیت، عزت نفس، عزت نفس، انرژی، ایمان، ثبات و حقیقت می شود. این سنگ همچنین درک را نسبت خود و دیگران تشدید می کند. مدتها پیش، ادعا می شد که سنگ های گارنت محافظانی هستند که در برابر افسردگی و ارواح شیطانی، به خصوص ارواح شب، که به عنوان ابلیس و شبح شب خوانده می شوند، مقاومت می کردند. امروز ما می توانیم به عنوان یک سنگی که می تواند از کابوس جلوگیری کند، تفسیر کنیم.

در برخی محافل اعتقادی گفته شده است که سحر و جادو گارنت قابل دسترسی نیست مگر اینکه این سنگ برش و جلا داده شود. همچنین گارنت وقتی که به موضوع عشق و مسایل جنسی وارد می شود فضایل زیادی دارد، زیرا جنبه های قدرتمندی از انرژی جنسی و نفسانی در گارنت وجود دارد. گفته شده است که این سنگ تعادل محرک جنسی است. از قرار معلوم در توانمندی جنسی و باروری کمک می کند، جذابیت جنسی و جنبه های نفسانی مطلقی را به ارمغان می آورد تا اشتیاق و عشق را آزاد کند.

گارنت زن و شوهر را به اکتشاف پرشور و شهوانی عمیق تر سحر جسمی حرکت می دهد. این سنگ الهام بخش تعهد و پایداری در ازدواج است و وعده عشق، عزت و وفاداری خود را با ضمانت می دهد. همچنین می تواند در پیدا کردن عاشقان واقعی به یکدیگر کمک کند. این سنگ خواصی در تقویت دیواره سرخرگ، قاعدگی زنان، افسردگی، درمان چشم و جلوگیری از پیشرفت سرطان در مراحل ابتدایی نیز دارد. جالب است بدانید گارنت سنگ ماه تولد اردیبهشت ، آبان، بهمن و سنگ اصلی متولدین دی ماه نیز گارنت می باشد.

یاقوت کبود برای متولدین اردیبهشت

سنگ یاقوت آبی روشن

یاقوت کبود دومین سنگ سختی است که مادر طبیعت به ما داده است. بسیاری از ذخایر معدنی بزرگ یاقوت کبود، تقریبا باقی مانده هایی از رگه های دگرگونی یا آذرین(سنگ های آتشفشانی) گرانیت و سنگ مرمر است که در بسترهای انباشته شده و دره های کوهستان منتهی می شوند. یاقوت کبود با دوام آوردن در برابر فرسایش از سنگ گرانیت یا مرمر قوی تر است، به همین ترتیب مقدار زیادی از سنگ های قیمتی به همین سادگی از سنگ ریزه های شنی در برمه، تایلند، استرالیا، آمریکای شمالی، برزیل، کشمیر و آفریقا انباشته و جمع می شوند. رنگ های آبی روشن آن از نظر انرژی بیشتر برای سنگ ماه تولد اردیبهشت کاربرد دارد.

خواص یاقوت کبود برای اردیبهشتی ها

جواهر یاقوت کبود

از لحاظ تاریخی، زیبایی و قدرت دوام سنگ یاقوت کبود آبی آن را به عنوان یک سنگ بخت آور و جادویی در میان خانواده های اشرافی قرار داده بود. داستان ها به ما می گوید که پادشاهان قرون وسطی از یاقوت کبود نه تنها برای محافظت از آسیب، بلکه برای جلوگیری از حسادت در میان درباریان استفاده می کردند. یاقوت کبود موثر ترین سنگ شفا دهنده برای سیستم عصبی است. گفته شده است که عملکرد غده تیروئید، تقویت دیواره عروق خونی، بهبود انعطاف پذیری آنها و کمک به جریان خون را تنظیم می کند.

یاقوت کبود آبی با رها کردن شخص از افکار وسواسی یا ناخواسته جهت آوردن آرامش ذهنی و فهمی عمیق همراه احساسات شاد مورد استفاده قرار گیرد. همچنین استرس را بهبود می کند و ناخالصی ها را برای بینشی روشن تر از بین می برد. یاقوت کبود در سطح روانشناختی، وضوح و روشنی را به تفکر ارائه داده که به نوبه خود تمرکز را برای بیمار فراهم و سبب القای بهبودی در تمام سطوح بدن می شود. یاقوت کبود به عنوان سنگ ماه تولد اردیبهشت ، اسفند، مهر و همچنین سنگ اصلی ماه شهریور نیز یاقوت کبود معروف است.

مالاکیت برای متولدین اردیبهشت

سنگ مالاکیت

مالاکیت یک سنگ قیمتی کدر و سختی آن 3.5 تا 4 می باشد. رنگ آن سبز عمیق همراه با نوارهای موازی و حلقه های متمرکز است که به آن ظاهر منحصر به فردی می دهد. اهمیت آن به تمدن های باستانی مصر و یونان باز می گردد و استفاده از آن در طول قرن ها پر اهمیت بوده است. از لحاظ تاریخی ثروتمندان معروف روسی از مالاکیت، برای استفاده به عنوان سنگ های قیمتی و کنده کاری استفاده می کردند و به ویژه در خانه شاهزاده های روسی از آن استفاده می شد. البته در مورد ماه اردیبهشت می توان از ترکیب مالاکیت آزوریت نیز برای تاثیر بیشتر استفاده کرد.

خاصیتهای مالاکیت برای ماه تولد اردیبهشت

مالاکیت خام معدنی

مالاکیت سنگ تعادل، فراوانی، تجلی و هدف است. مالاکیت انرژی را جذب می کند و احساسات را آشکار می سازد. مالاکیت تمام چاکراها را پاک و فعال و به ویژه در تحریک چاکراهای قلب و گلو مفید است. سنگ متافیزیکی بسیار قدرتمندی بوده، بطوری که مالاکیت اغلب “سنگ دگرگونی” نامیده می شود و برای تمیز کردن انرژی زیاد و عمیق استفاده می شود، که باعث بهبودی و دگرگونی مثبت به شخص می شود. به همین دلیل بسیاری از متافیزیک دانان توصیه می کنند از مالاکیت در مقدار کوچک استفاده کنند.

مالاکیت انواع مختلفی از انرژی، هم مثبت و هم منفی را گسترش می دهد. یکی از مهمترین ویژگی های شفابخش سنگ مالاکیت، کمک کردن تا شخص استفاده کننده احساسات را شناسایی کرده و از درون خود بیرون کشیده و انرژی منفی از جمله شکل های مختلف احساسات قدیمی، آسیب های روحی روانی گذشته و احساسات سرکوب شده را تخلیه کند. این توانایی باعث می شود این سنگ در بسیاری از بیماری های فیزیکی و روحی روانی موثر واقع شود.

مالاکیت سنگی بسیار محافظت کننده است، آلودگی را جذب می کند، آن را تصفیه می کند و محافظ رادیواکتیویته می کند. مالاکیت می تواند در کاهش عوارض قاعدگی و زایمان مفید باشد. از مالاکیت در چشم سوم برای تسریع بینش روحانی استفاده کنید. نگه داشتن مالاکیت در چاکرای قلب، تعادل و پایبندی را برای روابط دوستانه با دیگران به ارمغان خواهد آورد. مالاکیت سنگ ماه تولد اردبیهشت و شهریوری ها می باشد. از لحاظ فیزیکی، مالاکیت مامور یکدست کردن و متعادل کننده است. در مقابل تابش محافظت می کند و در درمان آسم، ورم مفاصل، استخوان های شکسته و عضلات پاره شده مورد استفاده قرار می گیرد.

کوارتز صورتی برای متولدین اردیبهشت

سنگ رز کوارتز صورتی

سنگ ماه تولد اردبیشت دیگری که به آن می پردازیم رز کوارتز یا کوارتز صورتی می باشد. این نوع کوارتز در رنگهای صورتی کمرنگ، صورتی، سرخ گلی تا گلی پررنگ پیدا می شود. وجود منگنز و تیتانیوم باعث رنگ صورتی این سنگ است. سختی آن 7 درجه مو و ساختار بلور بندی آن تریگونال می باشد. این سنگ بسیار کمیاب است و معمولا بلورهای آن ابری هستند.

خواص کوارتز صورتی برای متولدین اردیبهشت

رز کوارتز بشکل قلب

کوارتز صورتی، درمانی طبیعی برای هر موضوعی که نیاز به بهبود عاطفی است می تواند استفاده شود. کوارتز کوارتز صورتی، کریستالی صورتی رنگ است که انرژی بسیار ملایم و تسکین دهنده را با خود به همراه دارد و مرهمی برای آرامش قلب کسانی است که آزرده و یا شکست عاطفی دیده اند. از خواص عاطفی آن می توان به ترویج عشق، ترمیم احساسات درونی، آسودگی غم و غصه، رفع احساس تنهایی، افزایش حس گذشت و آرامش درونی و رهایی از آسیب های احساسی سرکوب شده می توان اشاره کرد.

شاید رزکوارتز خاص ترین سنگ ماه تولد اردیبهشت باشد زیرا این سنگ با هیچ یک از ماه های دیگر تطابق ندارد. کوارتز صورتی دارای رنگی زنانه و یکی از سنگهای الهه مادر است. نه تنها چاکرای قلب انسان را فعال می کند، بلکه با قلب زمین و قلب جهان هم ارتباط دارد. پرتو های آن می تواند به سطح سلولی نفوذ کند و سلول ها را برای شادی و طول عمر به جای ناامیدی و مرگ مجددا برنامه ریزی کند. کوارتز صورتی اتمام خشم و تنفر، ترس و سوء ظن را بوجود می آورد و نور شفابخشی، تجدید حیات، امید و ایمان را در جهانی نیکخواه به ارمغان می آورد.

مرجان (سرخ)؛ سنگ ماه اردیبهشت

سنگ مرجان یا کرال

مرجان در واقع از موجودات دریایی است و دارای بدنی لوله شكل و درخت گونه و توخالی می باشد. در طبقه بندی جانوری – گیاهی جایی بین جانوران و گیاهان دارد. دارای پایه ای بر روی صخره های دریائی است و دهان حیوان در سوی دیگر است. دارای شش یا هشت زائده در کنار دهان است. این موجودات معمولا در گروه های بزرگ زندگی می کنند طوری که گاهی جزایری کوچک مرجانی بوجود می آورند.

آنچه  به عنوان مرجان گوهری به شکل زینت آلات استفاده می شود، پایه حیوان است. مرجان ها دارای خطوطی در طول و گره هایی بر روی شاخه های خود هستند که نتیجه ساختمان اسکلتی آنان است. مرجان، آبهای گرم را دوست دارد و در سواحل مدیترانه ای آفریقا، بحر احمر و سواحل هاوایی، مالزی و ژاپن وجود دارند. مرجان سياه و طلایی در هاوایی پیدا می شود. مرجان دریای سرخ و مرجان ژاپن، سرخ رنگند. مرجان سرخ و مرجان سفید هر دو برای ساخت اشیاء، مهره و غیره مورد استفاده اند. مرجان سیاه و مرجان شاهان و مرجان آبی با نام علمی Allopara subirolcea از انواع دیگر مرجان هستند.

قدرت درمانی سنگ مرجان سرخ برای اردیبهشت

سنگ مرجان خام

گوهر مرجان، نماد قدرت و انرژی حیاتی می باشد. از جواهر مرجان، برای حافظت در مقابل انرژی منفی چشم زخم بهره می برند. مرجان قرمز، ذاتی جذب کننده دارد؛ چنانچه شخص دارای این سنگ، دچار کم خونی باشد رنگ سنگ مرجان قرمز، کم رنگ و رنگ پریده خواهد شد. کُرال یا مرجان جهت سنگ ماه تولد اردیبهشت ، آبان و بعضاً اسفند مورد استفاده قرار می گیرد.
مرجان سرخ در رنگ های پر رنگ تر، دارای تاثیرات گرما دهنده، زندگی بخش، افزایش گردش جریان خون و برانگیخته کننده همه اعضای بدن می باشد. در هنگام مراقبه و تمرکز سنگ مرجان دستیار بسیار موثری است؛ چون به تصاویر و فرمهای مختلف ذهنی جهت یادآوری و حفظ کردن، کمک مینماید. در مواقعی که دچار سوءتغذیه، افسردگی و بیحالی شدید از این سنگ استفاده کنید.

کهربا به عنوان سنگ ماه اردیبهشت

سنگ کهربا

کهربا عجیب ترین سنگ ماه تولد اردیبهشت است در واقع آن صمغ فسیل شده برخی از درختان سوزنی برگ است. کهربا هم به صورت شفاف یافت می شود و هم بصورت نیمه شفاف پیدا شده است. رنگ آن معمولا زرد و قهوه ای است. گاهی هم به رنگ سرخ و سفید مشاهده شده است. معمولا حباب های هوا در کهربا زیاد است به همین دلیل آن را در روغن می جوشانند تا حبابها با روغن پر شوند و بدین صورت کهربا حالت ظاهر تری پیدا می کند.

حشرات، گلسنگ و برگ درختان سوزنی گاهی در کهربا دیده می شوند. دلیل آن است که این مواد در صمغ به دام افتاده اند و صمغ از پوسیدگی آنها جلوگیری کرده است و بعد از هزاران سال به زمان ما رسیده اند. کهربا بیشتر در سواحل ساملند در نزدیکی شهر کالینین گراد روسیه پیدا می شود. کهربای معدنی از معادن ماسه کوهی بدست می آید. این ماسه ها را با جریان فشار قوی آب جارو می کنند تا کهربا بیرون افتد.

کهربای دریایی در بستر دریا شکل گرفته است و بعد از جدا شدن از بستر دریا با جریان های آب به سواحل بالتیک نروژ، دانمارک و انگلیس می رسد. نوعی که به سواحل بالتیک می رسد سوکسینیت (Succinite) خوانده می شود. نوعی که در برمه بدست می آید برمیت (Burmite) خوانده می شود و در خاکه رس یافت می شود. بر میت از سوکسینیت بسیار قرمزتر، سخت تر و سنگین تر است. کهربای سیسیل به سیمتیت (Simetite) معروف است. کهربا در دومینیکن، رومانی، چک، آلمان و آمریکا نیز یافت شده است. کهربای آمریکای جنوبی به رنگ آبی است.

خواص کهربا برای متولدین اردیبهشت

سنگ کهربا

کهربا انسان را از انرژی های منفی مانند چشم زخم و یا نظر بد محفوظ داشته و سحر و جادو را دفع می کند. در قدیم گفته شده که کهربای زرد رنگ برای زنان نازا مفید بوده و باعث بچه دار شدن آنها می شود. ارتعاشات بالای کهربا باعث تصفیه و پاک کردن سیستم بدن می شود. درواقع جریان مغناطیسی قوی ای که از کهربا تراوش می شود غدد ترشح داخلی و سیستم گوارشی را متعادل می کند.

کهربا سنگی مناسب برای مدیتیشن بوده و موجب گرمی دادن به قسمت های سرد بدن می شود. درواقع با بازگرداندن قدرت خورشید، به مرکز خورشیدی وجود ما، یعنی چاکرای سوم (سولرپلکسوز) که نقش مهمی در سلامت جسمی و ذهنی ما دارد می شود. در مشرق زمین، تسبیح های مقدسی را از جنس کهربا جهت مراقبه، تفکر، روشن بینی و روشن دیدن(باز شدن چشم درونی و بیرونی بدن) استفاده می کردند. کهربا سنگ مشترک هیچ یک از ماه های دوازده گانه سال جز سنگ ماه تولد اردیبهشت نمی باشد.

فیروزه ؛ سنگ متولدین اردیبهشت

فیروزه کوه پایلوت
فیروزه کوه پایلوت

فیروزه با توجه به شدت رنگ هایش که از آبی پر رنگ تا آبی مایل به سبز متفاوت است و مقدار آهن و مس موجود در آن، سبب میزان اشباعیت رنگ آن می شود. مس برای شروع روند ساخت سنگ فیروزه کلیدی است. ماده معدنی درون صخره های اولیه با مواد گرم مذاب گشوده و به سطح زمین می آید. فعالیت های گرمابی ایجاد شده توسط گرمای حاصل از ماگما باعث درهم شکستن فلدسپار مجاور خود و آزاد شدن آلومینیوم می شود. اسید فسفریک از آپاتیت شسته و ته نشین شده و فسفر مورد نیاز خارج می شود.

این فرایند پیچیده ای که پیش روی شماست، کافی نخواهد بود. سنگ میزبان باید میلیون ها سال در همجوار آب قرار گیرد. همانطور که زمین مادر بزرگ و خنک شد، کوه ها افزایش یافتند، دریاها شکل گرفتند و ناپدید شدند، این رسوبات مس، آلومینیوم و فسفر بایستی تحت فشار زیاد قرار بگیرند و خشک شوند.
تقریبا همه سنگ های فیروزه در مناطقی با تاریخچه آتشفشانی یا حرارتی یافت می شوند و بهترین نوع جواهرات فیروزه در نزدیکی سطح زمین یافت می شود. برای حفظ سختی این سنگ باید خشک شود. رسوبات عمیق تر از فیروزه به دلیل اسیدهایی ایجاد شده که آب از طریق زمین نفوذ می کند آبکی می شوند. فیروزه با رنگ آبی آسمانی می تواند جز زیباترین سنگ ماه تولد اردیبهشت باشد.

خواص فیروزه برای متولدین اردیبهشت

فیروزه به عنوان سنگی با قدرت های فرور رونده مشهور است. هنگامی که در مقابل بیمار یا بخش های رنج دیده بدن فشار می آورد، بیماری در درون سنگ کشیده شده و خارج از بدن نمایان می گردد، بنابراین رنج و درد را از بین می برد. فیروزه برای به دست آوردن ثروت و در افسون های مربوط به جذب پول استفاده یا پوشیده می شود. اگر فیروزه به عنوان هدیه داده شود، ثروت و شادی را به گیرنده خواهد داد.

فیروزه در سحر و جادو نیز مورد استفاده قرار می گیرد. می توان آن را پوشیده، حمل و یا به عشقی هدیه داد. اغلب برای ارتقاء سازگاری زناشویی از آن استفاده می شود. گفته شده است که اگر رنگ سنگ کمرنگ شود، بنابراین عشق به گیرنده است. سنت ها می گویند که سلامتی بدن و هاله انرژی ما از طریق تغییر رنگ فیروزه به ما منعکس می شود. فیروزه همچنین سنگ ماه تولد اردبیهشت، بهمن و همچنین سنگ اصلی ماه آذر فیروزه می باشد. این سنگ، سنگ خوش اقبالی است و برای پیشرفت محبت، عشق، علم و هنر مفید می باشد. پس اگر به دنبال سنگی عرفانی و محافظ روح و ذهن خود هستید از فیروزه غافل نشوید!

خصوصیات متولدین اردیبهشت

ویژگی های کلی اردیبهشت


خوب حالا که همه موارد سنگ اردیبهشت را بررسی کردیم بیاییم به خصوصیات و طالع بینی آنها بپردازیم . برجسته ترین خصوصیت اردیبهشتی ها، عشق و دانایی میباشد. مهمترین وظیفه عقل، روشن سازی ذهن ما بوسیله نیروی عشق می باشد. متولدین این ماه محکم و پایدار هستند آنها کاملا متعادل و مقاوم اند. اگر زندگی به روالی که آنها دوست دارند آرام طی شود مشکلی حس نخواهید کرد اما اگر مجبور به لجبازی شود بهتر است شما آنجا را بسرعت ترک کنید. خیلی کم پیش می آید که آنها عصبانی شوند اما موقع عصبانیت تا نابودی هر چیزی در اطرافیان پیش می روند.

افراد اهل این سیاره یعنی ونوس، با محصولات زمینی ارتباط نزدیکی دارند. آنها نیاز به تغییر شکل دادن عشق فردی، به خدمت غیر خودخواهانه هستند. پشتکار و ثبات قدم، درون فطرت اردیبهشتی ها است که از نظر معنوی بیدار شده اند و این ویژگی ها سبب گرایش آنها برای تغییر میل صاحب شدن، به میل سهیم شدن با دیگران می شود.

متولدین اردیبهشت تحت کنترل برج ثور از دوازده برج در طالع بینی خورشیدی هستند. آنها کنترل خوبی روی خود دارند و سخنان و یا حرفهای مردم اثر چندانی روی آنها ندارد. از آنجایی که متولدین این ماه کشش جذابیت بالایی دارند معمولا جنس مخالف را جذب و به دنبال خود می کشند. شاید به همین دلیل است که رنگ سبز بی نظیر زمرد متعلق به سنگ ماه تولد اردیبهشت است. البته آنها نسبت به جنس مخالف زود عکس العمل نشان می دهند ولی هرگز به دنبال آنها نمی روند.

صلح و آرامش، فراوانی و زیبایی، از علائم روحی بارز افراد روشن بین شده متولدین “ثور” میباشد. متولدین اردیبهشت لجوج هستند و درعین صبور بودن کارهایشان را به سرعت انجام می دهند و همیشه خواهان خانه و محلی مملو از آرامش و آسودگی هستند و برای داشتن آن سعی و کوشش می کنند. اردیبهشتی ها نسبت به زمین و خانه کلا ملک علاقه خاصی دارند و روح آنها به بوی خاک و سبزه و گل احتیاج دارد.

آنها خوش بین و خوش غذا هستند اما به علت عدم کنترل اشتهای خود اغلب دچار بیماریهای قلبی و فشار خون می شوند بخصوص اینکه اهل ورزش هم نیستند. متولدین اردیبهشت نسبت به خانواده بسیار وفا دارند و خونگرم و شوخ طبع. همچنین چون دیگران پول را دوست دارد اما برای بدست آوردن آن خودکشی نمی کند. از این قرار انسان خوش شانسی است، عاشق موسیقی و آواز خواندن است و رنگ های آبی – سبز – قهوه ای و صورتی به آنها آرامش میدهد. فلز وجود او مس است و مس رسانای خوبی به حساب می آید.

سنگ ماه تولد مرد اردیبهشت

خصوصیات مرد اردیبهشت


مناسب ترین سنگ قیمتی مورد استفاده برای مردان اردیبهشتی زمرد است. زمرد به عنوان الهه سنگهای قیمتی شناخته می شود. زمرد بهترین سنگ اردیبهشت و جواهر بخت و اقبال آنهاست. جواهرات دیگری برای بخت و اقبالشان مانند الماس، عقیق، یاقوت آبی روشن و گارنت نیز وجود دارد که می تواند به آنها کمک کند.

سنگ ماه تولد زن اردیبهشت

خصوصیات زن اردیبهشت


زیباترین انتخاب زنان برای سنگ ماه تولد اردیبهشت یا برج ثور، زمرد است. بیشتر زنان این برج عاشق این سنگ قیمتی هستند. اگر می خواهید از مزایای خواص سنگ های زمرد بطور کامل یا بیشتر دریافت کنید، گزینه های دیگر مانند یاقوت آبی روشن، کهربا، مرجان، فیروزه، کوارتز صورتی و الماس نیز وجود دارد. زنان می توانند این سنگ ها را به صورت خلاقانه و هوشمندانه در زیور آلات خود ترکیب کنند تا از مزایای شگفت انگیز آنها برای سنگ تولد خود بهره ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *