قیمتی واقعی و منصفانه

وبسایت سنگ شناس بر پایه و اساس صداقت و تخصص بنا شده است. از آنجا که جواهرآلات میتوانند بسیار نفیس و گرانبها باشند، هر گونه مغایرت در اطلاعات ارائه شده محصول نظیر رنگ، قیراط، شفافیت، تراش و جنس آن میتواند عواقب سنگین مالی بر دوش مشتری بگذارد. بنابراین ما موظف به رعایت قوانین کنفدراسیون جهانی جواهرات “CIBJO” هستیم. این موضوع را در مقاله ای تحت عنوان “یک فروشنده سنگهای قیمتی چه قوانینی را باید رعایت کند” بیان کرده ایم و به آن پایبندیم که توصیه میکنیم آن را حتما بخوانید.

کیفیت سنگهای قیمتی میتواند به روش های مختلفی بهبود یابد که در قیمت آنها بسیار تاثیر گذار است. اگر با اصطلاح “بهسازی” در مورد گوهرسنگها آشنا نیستید به صفحه بهسازی سنگهای قیمتی در منو سایت سنگ شناس مراجعه نمایید.

هر ارزانی یا گرانی گوهرسنگ بی دلیل نیست!

امروزه بسیاری از سایتهای جواهری این موضوع را ذکر نمیکنند. یک یاقوت اصل و بدون بهسازی با کیفیت خوب میلیون ها تومان ارزش دارد. همان یاقوت بهسازی شده با شیشه سرب دار میتواند فقط چند دلار ارزش داشته باشد.

بسیاری از وبسایت ها و فروشندگان یک سنگ چندین قیراطی الکساندریت را به عنوان معدنی و اصل را زیر 500 هزار تومان میفروشند! (درصورتی که این نمونه ها مصنوعی یا بدل هستند) این درحالی است که الکساندریت بسیار کمیاب بوده و میتواند قیمتی معادل ده ها میلیون برای نمونه های باکیفیت چندین قیراطی داشته باشد.

نبود یک صنف قوی در جواهر سنگها سبب شده این روزها بسیاری از این رویه سو استفاده کنند. بنابراین ما با توجه به بررسی تخصصی گوهرسنگ مورد نظر اطلاعاتی مانند: “طبیعی بودن و بدون بهسازی” “سنتتیک یا رشد یافته در آزمایشگاه”، “بهسازی بودن سنگ” اعم از حرارت دهی و یا رنگ را در صفحه همان محصول ارائه میکنیم.