سنگهای ماه تولد دی

سنگ ماه تولد دی

اصلی ترین سنگ ماه تولد دی گارنت است. یاقوت سرخ-عقیق-لاجورد- اونیکس نیز سنگهای فرعی متعلق به دی ماه می باشند. متولدین برج بز با استفاده از این سنگها می توانند بیشترین تطابق و هماهنگی را جهت جذب انرژی کائنات و مخصوصا سیاره خود یعنی زحل را داشته باشند. در این مقاله به بررسی خواص و ویژگی سنگهای ماه تولد دی و همچنین خصوصیات متولدین دی ماه می پردازیم.

گارنت سنگ ماه تولد دی

سنگ گارنت

گارنت نام خانواده ای از ده سنگ قیمتی مختلف با ساختار شیمیایی مشابه است که طیف وسیعی از رنگهای قرمز تا نارنجی و زرد، سبز، قهوه ای، بنفش، صورتی یا حتی سیاه را دارا می باشد. تفاوت اصلی بین سنگ ها در تغییرات جزئی رنگ، تراکم و شاخص شکست است.
گارنت همواره در طول تاریخ گوهری محبوب بوده است. گارنت سنگی با درجه سختی آن 7 تا 7.5 درجه بر مقیاس موهس است. یکی از قدیمی ترین گارنت های کشف شده، گردنبندی مهره ای شکل از گارنت در محل قبر جوانی که سه هزار سال قبل از میلاد دفن شده بود یافت شده است. این نشان دهنده سختی و دوام این سنگ می باشد.

گارنت می تواند با دیگر سنگهای قیمتی گرانتر اشتباه گرفته شود! گارنت قرمز ممکن است با روبی، نوع زرد آن با توپاز گرانبها، گارنت سبز با زمرد اشتباه گرفته شود. امروزه نوع گارنت های کشور موزامبیک(شرق آفریقا) به خاطر کیفیت بالای آنها و رنگ های قرمز بسیار گرم شناخته شده و بسیار محبوب هستند. گارنت در آفریقا، هند، روسیه، آمریکای جنوبی، ماداگاسکار، پاکستان و ایالات متحده یافت می شود. گارنت سنگ ماه تولد دی، بهمن، اردیبهشت و آبان می باشد.

قدرتهای جادویی گارنت برای متولدین دی

سنگ گارنت

گارنت یک تصفیه کننده باور نکردنی برای کل بدن است، خون، قلب و ریه ها را بازسازی می کند و در جذب ویتامین ها و مواد معدنی ضروری کمک می کند. از نظر احساسی، گارنت قادر است شخص را در گذر از فکر های آزاردهنده قدیمی و بی فایده کمک کند. گارنت اعتماد به نفس را افزایش و موانع و تابوها را برای احیای احساسات دوست داشتن و تمایلات جنسی برطرف می کند.

از نظر نیروهای روحانی قرار دادن یک گارنت بر روی پیشانی در هنگام مدیتیشن باعث می شود که زندگی های گذشته را تجسم کنید. گارنت برای وقتی که در جستجوی اطلاعاتی هستید و درباره آن مدیتیشن می کنید بسیار مفید خواهد بود. به یاد داشته باشید که گارنت یک سنگ محافظ است و اطلاعاتی که ممکن است برایمان الهام شوند برای آگاهی و درمان معنوی ضروری هستند.

گارنت ها نه تنها توانایی محافظت از صاحب خود در برابر انرژی های منفی دارند، بلکه می توانند انرژی های منفی را به سمت مبدا منحرف کنند. این ویژگی به خصوص هنگامی مفید است که شخص در موقعیتی حضور داشته باشد که دروغ، شایعه و حتی سخنان منفی در مورد او می شود. گارنت یک سپر روحی روانی در مکان های شلوغ و یا در هر زمان است که شخص احساس آسیب پذیری می کند.

روبی گران ترین سنگ ماه دی

یاقوت سرخ-روبی

یاقوت سرخ یا روبی سنگی بسیار نادر و یکی از با ارزش ترین جواهرات گرانبها در طبیعت است. یاقوت سرخ دارای رنگی بی نظیر از قرمز مایل به قهوه ای تا قرمز روشن مثل تمشک سرخ رسیده و همچنین سختی بسیار عالی در رتبه دوم بعد از الماس و درخشندگی وسوسه انگیزی دارد. رنگ مهمترین ویژگی یاقوت سرخ است، در حالی که شفافیت آن در درجه دوم اهمیت دارد. تقریبا غیرممکن است که یک یاقوت زینتی با کیفیت بیش از سه قیراط را پیدا کنید، بنابراین اندازه های کوچک نیز قابل قبول شمرده شده و بیشتر سنگ های جواهر یاقوت سرخ زیر سه قیراط ساخته می شوند.

به طور سنتی، هند به عنوان منبع تمام یاقوت های سرخ در نظر گرفته می شود، که توسط مجموعه ای از نوشته های ادبی و هنری برای بیش از دو هزار سال به اثبات رسیده است. بالاترین کیفیت و شفاف ترین با بهترین رنگ یاقوت سرخ، معمولا از برمه است و در واقع می تواند به همان اندازه الماس یا حتی بیشتر ارزشمند باشد. در حقیقت روبی بسیار نزدیک به یاقوت کبود است، که هر دو بخشی از خانواده کروندوم هستند. ماهیت آنها هر دو یک ماده معدنی ولی با رنگ متفاوت تشکیل شده اند.

قدرت ماورائی یاقوت سرخ برای متولدین دی ماه

انگشتر یاقوت سرخ

یاقوت سرخ مرتبط با خورشید است، و گفته شده برای حفظ سلامت روحی و جسمانی مفید می باشد. در قرون وسطی، یاقوت سرخ به عنوان یک سنگ آینده بین در نظر گرفته می شد. باور بر این بود که وقتی خطر نزدیک باشد سنگ روبی تیره می شود. ایوان چهارم تزار روسیه می گفت که یاقوت سرخ برای قلب، مغز و حافظه مفید است. در قرن سیزدهم آسیاب شده یا پودر یاقوت سرخ، یک نسخه تجویزی برای درمان مشکلات کبدی بود. در قرن های 15 – 16 میلادی، یاقوت سرخ به منظور مقابله با سم استفاده می شد. هنگامی که آن را به پوست می مالیدند، فکر می کردند که جوانی و نیروی حیات را بازیابی می کند.

برای هزاران سال، روبی به عنوان سنگ عشق، انرژی، شور و شوق(به علت تحریک چاکرای قلب)، قدرت و زندگی عاشقانه در نظر گرفته می شد. روبی، مانند هیچ جواهری دیگری در جهان، نمادی کامل برای احساسات قوی است. عنصر مهم دیگر روبی علاوه بر آتش، خون است و گفته شده که روبی برای بازگرداندن نیروهای حیاتی زندگی و افزایش انرژی و قدرت می باشد. همچنین روبی به عنوان سنگ شجاعت شناخته شده است، و افسانه ها به ما گفته اند که یک فرد با داشتن روبی می تواند در زندگی بدون ترس از شر و بدبختی گذران عمر نماید. یاقوت سرخ سنگ ماه تولد دی ، آذر، آبان است همچنین یاقوت سرخ سنگ اصلی ماه تولد تیر می باشد.

عقیق؛ سنگ ماه متولدین دی ماه

عقیق طبیعی دریاچه سوپریور شمال آمریکا

عقیق در توده های سخت گرد مانندی در سنگ گدازه های آتشفشانی رخ می دهد. هنگامی که این توده ها شکافته می شوند، اغلب تنوع شگفت انگیزی از رنگ، طرح و باندهای متمایز زیبایی پدیدار می شود که عقیق را از دیگر کالسدونی ها(عقیق نوعی کالسدونی است) قابل تشخیص می کند.
کاسه های ساخته شده از عقیق در طول امپراتوری بیزانس(روم شرقی – قسطنطنیه) بسیار محبوب بودند، جمع آوری این کاسه ها در بین خانواده های اشرافی اروپا در دوره رنسانس متداول شده بود و به عنوان مثال بسیاری از موزه ها در اروپا، از جمله لوور فرانسه، نمونه هایی دیدنی از این نوع طراحی های عقیق را دارند.

تنها در یک مجموعه بیش از سه هزار کاسه عقیق که توسط مهرداد (شاهزاده ای ایرانی با اجداد یونانی) ، پادشاه پونتوس اندوخته شده است؛ به عنوان نمونه ای از این است که چگونه در گذشته عقیق مورد توجه قرار می گرفت.
امروزه ایدار-اوبراشتاین (Idar-Oberstein) از بهترین مراکز کنده کاری عقیق در جهان شناخته شده است، روزانه طیف عظیمی از سایر سنگ های قیمتی از سراسر جهان نیز وارد ایدار می شود. همچنین عقیق سنگ ماه تولد دی، مرداد، بهمن، آبان و شهریور است.

خواص عقیق به عنوان سنگ ماه دی:

سنگ عقیق آبی معدنی

عقیق یکی از قدیمی ترین سنگ های شفا بخش و بخت آور است. به طور کلی عقیق باعث می شود تا فرد توانایی انتخاب بین دوستان واقعی و دروغین را پیدا کند. به منظور جلوگیری از طوفان و رعد و برق، محافظت کودکان از خطر به ویژه در جلوگیری از زمین افتادن استفاده می شود. از نظر فیزیکی به منظور بهبود گردش خون، درمان اختلالات پانکراس، و نیز پاکسازی و ترمیم پل بین قلب و ذهن فرد مفید است.

گفته شده است که عقیق حافظه و تمرکز و همچنین استقامت فرد را افزایش می دهد. سنگ عقیق با نیروی تشخیص حقیقت و نیز تشویق حقیقت گویی کسانی که در حضور این سنگ هستند خصوصیتی بی نظیر را از آن خود کرده است. سنگ عقیق شجاعت شخص را افزایش و در برابر خطر حفظ می کند. تأثیر آرام بخش، جلوگیری از بی خوابی و استفاده از آن برای داشتن رویاهایی دلپذیر از دیگر خواص عقیق می باشد.

لاجورد سنگ ستاره دی ماه

لاجورد-لاپیس لازولی

لاجورد سنگی است که از سنگ های دیگر ساخته شده است. لازوریت (Lazurite) ، سودالیت (Sodalite) ، کلسیت (Calcite) و پیریت (Pyrite) چند نمونه از سنگ هایی است که لاجورد را تشکیل می دهند! رنگ، ترکیب، و ظاهر، بسته به مقدار مختلف از مواد معدنی، متفاوت خواهد بود. لاجورد دارای رنگ آبی عمیق تیره با سفید می باشد. در واقع لاجورد با ترکیبی بسیار شبیه به سنگی طبیعی ساخته شده است، اما سنگ های تقلبی ای مثل سنگ جاسپر رنگ شده و سایر مواد با ترکیبات مس و پیریت به عنوان لاجورد طبیعی در بازار وجود دارد.

لاجورد طبیعی معمولا در تخته سنگ یا در سنگ آهک یافت می شود. در کوه های باستانی مرتفع افغانستان بهترین کیفیت از لاجورد را که از شش هزار سال قبل استخراج می شد، می توان یافت. داستان ها به ما می گوید که لاجورد مورد علاقه تمدن های باستانی بین النهرین تا مصر، ایران، یونان و رم بوده است. گفته شده است که لاجورد در اوایل هزاره چهارم قبل از میلاد مسیح در شهر باستانی اور(Ur) بسیار رونق داشته است.

نیروی درمانی لاجورد برای متولدین ماه دی

جواهر لاجورد

لاجورد، جواهر مدیتیش و تفکر است و الهام بخش ما بسوی روح جاودانه می باشد؛ باشد که دریابیم که، عشق، جاودانگی و خداوند، هر سه یکی هستند. انواعی از این جواهر که دارای درخشش عمیق بوده و در رنگ آبی درخشان هستند، از همه مفیدتر می باشند. مقدار عمق رنگ – شیارها و خطوط طلائی، که نشان دهنده اصالت لپیس لازولی هستند، برق خاص و انرژی مثبت و استثنائی، به سنگ میدهند.

اگر لپیس لازولی را بروی بدن قرار دهند، دارای قدرت شفابخش، درمان کننده و تصفیه کننده زیادی می باشد. طیف های خنک کننده آبی تیره سنگ لاجورد، کمک زیادی برای رفع التهابات و تورم گلو می باشد. سنگ لاجورد به تعادل عملکرد تیروئید و هورمونها در رفع افسردگی کمک می کند. این سنگ با تقویت و بهره گیری از سیستم ایمنی بدن، کم شنوایی، مشکلات چشم، خالص سازی خون، تسکین بی خوابی و سرگیجه و همچنین کاهش فشار خون را برطرف می کند. لاجورد سنگ ماه تولد دی و بهمن است.

عقیق سلیمانی سیاه و اونیکس سنگ شانس دی ماه

عقیق سلیمانی-اونیکس

اگر چه اونیکس (همچنین سارد و ساردونیکس) همگی از انواع کالسدونی هستند، ولی Onyx بسیار شبیه به عقیق سیاه است که هر دو آنها متعلق به متولدین این ماه هستند. در زمان یونان باستان، بیشتر کالسدئون ها را در تمامی رنگ ها، اونیکس نامیده می شد. امروزه ذهنیت اغلب ما برای سنگ اونیکس، رنگ های سیاه و سفید آن می باشد، هرچند که در واقع در رنگ های قهوه ای، قرمز، خرمایی و سفید نیز وجود دارد. این سنگ در هند، برزیل، اروگوئه و ایالات متحده استخراج می شود.

اونیکس به وسیله یونانیان و رومیان باستان بسیار محبوب شده بود. این نام از یونانی Nux، به معنی “ناخن” یا “پنجه” گرفته شده است. واقعیت این بود که این نوع سنگ های رنگ مایه ای شبیه به رنگ پوست و گوشت انسان ها داشت. داستان از این قرار بود که یک روز بعد از ظهر، كوپيد(اسطوره‌ى روم‌) (دارگونه‌ى عشق‌ كه‌ پسر ونوس‌ بود و به‌ صورت‌ پسربچه‌ى بالدارى با تير و پيكان‌ تجسم‌ مى‌شود) ناخن های الهه آسمانی ونوس را هنگامی که خواب بود، بریده و آنها را همانند پیکان نوک تیز صاف و بر روی کرانه دریاها پخش و سرنوشت آنها را تبدیل به سنگ کرد(به وسیله پیکان سه دار گونه ای که سرنوشت انسان ها را تعیین می کند)، بدین ترتیب همانطور که آنها دیگر قسمت بدن بهشتی و خدایی نبودند، آنها هرگز از بین نمی رفتند.

خواص سنگ عقیق سیاه برای ماه تولد دی

انگشتر عقیق سلیمانی

عقیق سلیمانی سیاه و یا اونیکس  در خصوص مقابله با بیماری های پوستی مثل التهاب و یا آفتاب سوختگی، عفونت های قارچی، و بهبود زخم های آلوده مفید است. گفته می شود اکسیر اونیکس با انداختن سنگ در آب ترجیحا در نور مهتاب به مدت یک شب خیسانده می شود. سپس چندین بار در روز آن را روی پوست ملتهب شده نوازش دهید، و در شب آبی که اونیکس را در آن قرار داده اید با پارچه خیس روی پوست خود ببندید.

انرژی اونیکس باید یک بار در هفته زیر آب جاری تخلیه شود و اگر به طور گسترده و یا بیش از یک دوره طولانی مدت استفاده شود، قرار دادن آن در زمین یک بار در ماه به بهبود قدرت آن کمک می کند و انرژی آن را قوی نگه می دارد. اونیکس یک سنگ فوق العاده برای کسانی است که تحت استرس شدید فکری یا عاطفی قرار دارند. این سنگ با متعادل کردن بدن، قدرت و هماهنگی ذهن را به ارمغان می آورد. باور بر این است که عقیق سلیمانی برای افزایش کنترل خود، قدرت شهود، غریزه، و شادی و همچنین کمک به جذب انرژی های جهان استفاده می شود. عقیق سلیمانی سنگ ماه تولد دی و مرداد می باشد.

خصوصیات متولدین ماه دی

خصوصیات متولدین ماه دی


متولدین ماه بز انسان هایی بلند پروازند، متولدین دی ماه از کوچکترین زمان خود استفاده مفید می کنند و همیشه به دنبال کسب پول فعالیت می کنند البته این مواردی نیست که به چشم بخورد زیرا آرام و بی سرو صدا و بدون جلب توجه کار می کنند اصولا زیاد در دسترس شما نیستند. همیشه در گوشه و کنار همه چیز را نظاره می کنند. متولدین دی ماه انسانهایی روراست اند و ناراحتی و خوشحالی در چهره شان فریاد می زند اما اصولا ته چهره ی آنها همیشه اندکی غم و حس جاه طلبی وجود دارد.

سمبل ماه دی

درست است که آنها بی آزار و متین هستند اما در وقت خود سفت و محکماند. آخرین و مهم ترین هدف متولدین ماه دی در هر کاری موفقیت است و به چیزی غیر از آن فکر نمی کنند و خود نیز هیچ گاه سدی برای پیشرفت دیگران نمی شود. اما دوست دارد از دیگران جلوتر بزند. هیچ گاه حالتهایی مثل حسادت و شهوت و خشم و تنبلی را در چهره شان نمی بینید کاملا بی تفاوت برخورد می کنند. او علاقه مند است اشتباهاتش را جبران و یا بررسی کند و از تکرار آن جلوگیری کند.

قابل ذکر است که احساسات متولدین دی ماه کاملا تحت کنترل عقل و منطق است او از افرادی که دستورات و قوانین را رعایت می کنند خوشه خوشش می آید. متولد ماه دی گاهی بدبین می شوند و همه را از این دید می نگرند. متولدین دی ماه بسیار به بزرگترها احترام می گذارند و این حس در جوانی بیشتر نمایان می شود آنها خود نیز به پیری فکر می کنند و همین باعث احترام آنها به افراد مسن است. متولدین دی ماه زیاد اهل فضولی و غیبت نیستند اما در زمان نصیحت کاملا جدی و راسخ سخن می گویند. دی ماهیها آدمهایی منظم و اهل عمل و حساس هستند آنها زیاد در جمع نمی درخشند و اصولا خجالتی و کمی لجبازند.

بهترین سنگ ماه تولد دی برای مردان

خصوصیات مرد متولدین دی ماه


سنگ خوش شانس اصلی برای مردان دی ماه گارنت یا عقیق سلیمانی (اونیکس) است. علاوه بر این مردان دی ماه نیز می توانند از سنگهای دیگر مانند توپاز آبی، لاجورد، اونیکس، عقیق و روبی استفاده کنند. سنگ گارنت باعث افزایش جذب انرژی جهت تقویت و بهبود روحی از سیاره حاکم خود یعنی زحل می شود.

بهترین سنگ ماه تولد دی برای زنان

خصوصیات زن متولدین دی


بهترین سنگ ماه تولد دی ماه برای زنان گارنت است. سنگ های دیگری که زنان دی ماه می توانند در جواهرات خود استفاده کنند عبارتند از یاقوت سرخ، آمیتیست، عقیق، اونیکس سیاه و توپاز آبی یا زرد. ترکیب هریک از این سنگها باعث افزایش قدرت انرژی دریافتی متولدین زن دی ماه با سیاره زحل می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *