سنگ های ماه تولد فروردین کدامند؟

سنگ ماه تولد فروردین

الماس مهم ترین سنگ ماه تولد فروردین است. البته سنگهای جاسپر، سنگ خون، توپاز زرد، یاقوت کبود، آکوامارین نیز سنگهای ماه متولدین فوردین می باشند. هریک از سنگ های موجود در طبیعت خاصیتی ویژه و منحصر به فرد دارند. انرژی از امواج کیهانی عبور می کند و شما به واسطه سنگهایی که به گردن آویخته اید یا به نحوی با بدنتان در تماس قرار دارند به شما منتقل می شود. الماس، یکی از گرانبهاترین و زیباترین بلور های طبیعت با متولدین فروردین ارتباط بیشتری جه دریافت انرژی از سیاره حاکم بر آنها یعنی مریخ برقرار می کند. در ادامه به توضیح ویژگی ها و خواص هر یک از سنگ ماه تولد فروردین و همچنین طالع بینی و خصوصیات متولدین ماه قوچ می پردازیم.

الماس سنگ ماه تولد فروردین

الماس صخره ، بزرگترین الماس سفیدی که تا کنون در حراجی فروخته شده است.

الماس سنگ اصلی متولدین فروردین است. درخشش عالی و سختی بیش از حد، خصیصه الماس است. هم بصورت بی رنگ، سفید، بندرت صورتی، زرد، نارنجی، آبی یا سبز وجود دارد و هم به صورت بسیار درخشان و هم چرب یافت شده است. کیفیت گوهری آن در جواهر سازی و نمونه بی کیفیت آن به عنوان سنباده های ساینده و بسیاری موارد صنعتی استفاده میشود. معادن جنوب هند، منبع الماس های مشهوری مانند کوه نور و هوپ بوده است. بزرگترین معدن الماس در روسیه است. قیمت یک الماس باکیفیت یک قیراطی با تراش برلیانی به راحتی می تواند چندین هزار دلار به ازای هر قیراط باشد.

سنگ درمانی با الماس برای متولدین فروردین

خواص الماس

الماس به عنوان جواهری که بیماری ها را از انسان دور می کند و به وی تندرستی کامل می دهد شناخته شده است. همچنین از ما در برابر ترس و وحشت محافظت می نماید. در کتب قدیمی گفته شده اگر زنانی که دچار بیماری زنانه هستند و راهی برای خلاصی از آن می خواهند کافیست الماس را دور زانوی خود بسته تا بهبود یابند. اگر بر بازویشان ببندند می توانند بر همه دشمنانشان چیره گشته و آنها را شکست دهند.

این گوهر محبت را درمیان زوجین ایجاد و تقویت می کند. برای متولدین فروردین الماس قدرت اراده و هوش را افزایش، حافظه را تقویت می کند. الماس ضد افسردگی و ناراحتی است و توانایی بدنی و نیروی جنسی را قوی می کند. آمده است که از آنجا که بر روی الماس، آتش و یا آهن اثری ندارد پس افرادی که از این سنگ استفاده می کنند از برق گرفتگی در امان خواهند بود.

باور بر این است که الماس تقویت کننده قلب، دور کردن و محافظت در برابر سحر و جادو، آسان سازی به وقت زایمان، مشکلات خواب و کابوس، درمان صرع و پیشگری آن برای کودکان و بطور کلی انسان را از مضرات دور می کند. الماس سنگ ماه تولد فروردین و مرداد می باشد و متولدین این ماه ها با استفاده از آن بخت و اقبال، فزونی، دانایی، قدرت و خوشبختی را همراه خود خواهند داشت.

سنگ خون (حجرالدم)؛ سنگ متولدین فروردین

سنگ خون

سنگ خون یا بلاد استون (Blood Stone) یک نوع کوارتز کریپتوکریستالین و عضو سبز تیره خانواده کلسدونی با خال ها و لکه های ریز قرمز رنگ غنی از اکسید آهن یعنی هماتیت میباشد. نام این سنگ از این نقاط قرمز رنگ که شبیه به خون میباشند گرفته شده است. خط سائیدگی آن قرمز است و رنگ سبز تیره آن میتواند ناشی از مواد معدنی با اندازه میکروسکوپی کلریت و آمفیبول و پیروکسین باشد. این سنگ با نام هلیوتروپ هم مشهور است.

نمونه های با کیفیت این سنگ از هند (بزرگترین تولید کننده) و برزیل می آیند. برای سال ها از خواص سنگ خون به عنوان سنگ طلسم و شفا دهنده استفاده میشده است. گفته شده زمانی که حضرت عیسی (ع) را به صلیب کشیدند، درست در زیر پای ایشان، در جائی که قطرات خون حضرت بر زمین ریخته شده بود، به جای خون سنگی مشاهده کردند که درست برنگ خون آدمی بود، و به همین دلیل نام آن را سنگ خون نامیدند.

درمان با سنگ خون؛ سنگ متولدین فروردین

سنگ خون

گفته شده که اگر آن را به گردن بیاندازید معده را تقویت کرده و بیماریهای آن را دور می سازد. استفاده از آن، همت، جرات و شجاعت به شخص میدهد، به همین دلیل حجرالدم در گذشته مورد استفاده سپاهیان قرار می گرفت. استفاده از آن بیماریهای خون را دور کرده، برای خون مفید بوده و آن را تقویت می نماید. بلاد استون گذشته از جرات و همت، در عشق و محبت کامیابی را نصیب شخص می نماید.
افرادی که می خواهند در برابر حوادث مصون و بیماری را از خود دور کنند می توانند آن را همراه با حکاکی نقش یا دعا حمل کنند و بهره ببرند. سنگ خون می تواند به عنوان سنگ ماه تولد فروردین و اسفند مورد استفاده قرار داده شود.

جاسپر به عنوان سنگ ماه فروردین

سنگ جاسپر

جاسپر(ژاسپر) از کلمه باستانی jaspis که در زبان یونانی به معنای سنگ لکه دار و فارسی یشپ گرفته شده است و نوعی کوارتز میکروکریستالین با ترکیب سیلیکاتی می باشد. ترکیب رنگهای آن اغلب به شکل نواری یا خال خالی وجود دارد و به ندرت بصورت کمرنگ دیده می شود.

بطور معمول به رنگ سرخ با ناخالصی های سیاهرنگ دیده می شود. ناخالصی های سیاه روی آن در اثر وجود اکسید آهن است. جاسپر بعلت ساختار شش وجهی هگزاگونال با سختی بالا (6.5-7)، خوب تراش بر می دارد. در بسیاری از منابع معتبر گفته شده که جاسپر مهمترین سنگ ماه تولد فروردین می باشد زیرا وابسته به ستاره این ماه می باشد.

سنگ درمانی با جاسپر برای متولدین فروردین

سنگ جاسپر

این گوهر قوا و بردباری انسان را افزایش می دهد. در کتاب های قدیمی گفته شده از نیروی سنگ جاسپر برای راندن ارواح شیاطینی و اجنه استفاده کرده اند. جاسپر همچنین به سنگ بشریت مشهور است و این نام به این علت است که به ما بیاموزد که زندگیمان فقط مختص به خودمان نیست بلکه یک از اهداف آن، بوجود آوردن رفاه و آسودگی برای دیگران نیز هست.

جاسپر به علت داشتن خواص آرامش بخشی زیاد، تعادل روح و جسم و آرامش اعصاب برای حفاظت از کودک در برابر ترس های شبانه بسیار مفید است و همچنین احساس مستقل بودن را در وی تقویت می نماید. چنانچه کودک شما دچار خوف و وحشت خواب شبانه است می توانید از آن بصورت گردبند استفاده نمایید.
از دیگر خواص عمومی آن می توان به جذب بهتر آهن در بدن، رفع مشکلات کبدی، تقویت سیستم ایمنی بدن، درمان یبوست، بیماری های معده و طحال، گردش خون بهتر و تقویت سیستم ایمنی اشاره نمود. بطور کلی جاسپر سنگ ماه تولد فروردین ، شهریور و بهمن می باشد.

توپاز زرد یا طلایی سنگ ماه فروردین

توپاز زرد - امپریال توپاز

توپاز بصورت بلورهای منشوری در سنگهای گرانیتی پگماتیت همراه با تورمالین، بریل و فلوریت یافت می شود. سختی آن 8 درجه در مقیاس موهس، وزن مخصوص 3.5 – 3.6 و بلوربندی ارتورموبیک دارد. به رنگ های زرد و عسلی کمرنگ و نارنجی کمرنگ وجود دارد. نوعی از آن آبی، سفید، سبز و صورتی کمرنگ است.  خاکه آن بی رنگ است. از شیشه ای تا نیمه شفاف می باشد.

بیشتر در سنگهای رودخانه ای دنبال توپاز بگردید. توپاز آبی و سفید را تحت پرتو افشانی اشعه گاما قرار می دهند، تا بلور تیره تر و زیباتری بوجود آید. آلمان، روسیه(کوههای اورال)، بیشتر کشورهای آفریقا، سریلانکا، برمه و ژاپن دارای این کانی هستند. تراش این گوهر بصورت پندولوک و گرد بر مخلوط است ولی کمتر بصورت کابوشون تراش داده می شود.

قدرت ماورائی توپاز زرد به عنوان سنگ تولد فروردین

توپاز زرد

توپاز یک کریستال فوق العاده برای مراقبه است، ذهن، بدن و روح را با نیروهای هستی متحد کرده است. بدین ترتیب موجب تقویت آرامش، سبکی روح، ارتباط با انرژی های متافیزیک و تقویت ایمان و معنویت می شود. رنگ های مختلف توپاز هرکدام انرژی های متفاوتی دارند. ولی بطور کلی از نظر احساسی توپاز یک ابزار درمانی تثبیت کننده بی نظیری برای احساسات بدن است. قرار دادن توپاز زرد یا طلایی رنگ آن روی معده باعث تشدید احساس خوشی خواهد شد.

انرژی توپاز طلایی بخشش و حقیقت را فرا می خواند و به جای ترس و تردید، اعتماد به نفس و عزت مقبولیت را جایگزین و با روح حقیق خود سازگار می کند و لذت، عشق و فراوانی را به زندگی ما می آورد. توپاز در بیان ایده ها و ایجاد خلاقیت بسیار قوی است. این کمک می کند تا به توانایی های خود پی برده و از تجارب و سعی و کوششی که آموخته ایم ثروت و رفاه بدست آوردیم. از رویاهای بزرگ حمایت می کند و باعث می شود آن شخص با رضایتمندی شادی و ثروتش را با دیگران به اشتراک بگذارد. توپاز زرد علاوه بر اینکه جزو سنگ ماه تولد فروردین است درواقع سنگ اصلی ماه آبان هم توپاز می باشد.

آکوامارین سنگ ماه متولدین فروردین

سنگ آکوامارین

نام آکوامارین از زبان لاتین به معنی آب دریا می آید و گفته شده است که امواج را آرام و ملوانان را در دریا ایمن نگه می دارد. با ارزش ترین نوع جواهر آکومارین با شفافیت روشن خالص و رنگ آبی با اندکی ته رنگ سبز مایل به آبی ترکیب شده می باشد. مانند بسیاری از بریل ها، شکل کریستال های بزرگ آکوامارین به همراه سختی خوب 7.5 تا 8 در مقیاس سختی موس، آن را برای جواهرات مدرن و تراش کاری شده مناسب می سازد.

آکوامارین یک سنگ ارزشمند از نسل عصر باستان است. در قرن نوزدهم، سنگ های آکوامارین با رنگ آبی متمایل به سبز اقیانوسی بیشترین محبوبیت را داشتند، اما امروزه رنگ آبی بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد. در سال 1910 بزرگترین آکوامارین در برزیل با وزن 243 پوند یافت شد. سپس آن را به بلور کوچکتر تقسیم کردند که حاصل بیش از 2000,000 قیراط شد. با کیفیت ترین بلورهای آکومارین از برزیل است که کریستال های آن با وزن چندین کیلوگرم یافت می شود. مکان های دیگری که آکوامارین یافت می شود عبارت اند از: ماداگاسکار (که در آن انواع آبی پر رنگ یافت می شود)، ایالات متحده، افغانستان، پاکستان، هند و نیجریه.

نیروهای جادویی آکوامارین برای متولدین فروردین

کریستال آکوامارین

رومیان معتقد بودند که اگر شکل قورباغه را بر روی آکوامارین حک شده باشد، می توان از آن برای آشتی دادن دشمنان و تبدیل به دوست کردن آنها استفاده کرد. یکی دیگر از افسانه های رومی می گوید که آکومارین، عشق جوانی را جذب می کند: “هنگامی که تقدیس و استفاده می شود، به عشق می پیوندد و کارهای بزرگی انجام می دهد”. آکوامرین مناسب ترین هدیه اولین صبحانه برای عروس توسط داماد برای شروع زندگی می باشد.

یونانیان و رومیان آکوامارین را به عنوان جواهر دریانوردی می شناختند، که بوسیله آن از گذرگاهی امن و موفق در دریاهای طوفانی اطمینان حاصل می کردند. در قرون وسطی، فکر می شد که آکوامارین عشق را در زوجهای متاهل دوباره احیا می کند. مصری ها و عبرانیان سنگ آکوامارین را به عنوان نمادی از شادی و جوانی ابدی ستایش می کردند. در اروپا، معتقد بودند که آکومارین پادزهر علیه سم است.

مسمومیتهای سلطنتی در آن زمان رایج بود، بنابراین بسیار خواستار این جواهر می بودند. آکوامارین نیز سنگ ماه تولد فروردین و شاید یکی از زیباترین جواهراتی است که انسان را مجذوب خود می کند. البته آکوامارین علاوه بر اینکه سنگ ماه تولد فرودرین است، آکومارین سنگ اصلی اسفندی ها و سنگ فرعی تولد آبانی ها نیز می باشد.

متولدین فروردین ماه (قوچ -Aries )

ویژگی های فروردینی ها


فروردین اولین برج دوازده گانه خورشیدی است که بر نو بودن (همزمان با عید باستانی نوروز)و تازگی تاکید دارد. عدد شانس آنها 1 و 9 بوده و بهترین هماهنگی برای ایجاد رابطه را با ماه های آذر و مرداد دارند. خصوصیت برجسته قوچ ها، فعال بودن است که در حالت فیزیکی، به شکل ابداع، جاه طلبی و خلاق بودن ظاهر می شود و در سطح معنوی و عرفانی، بشکل پیشکسوت بودن و برای داشتن جهانی زیبا تر و خوب تر خود را به خطر انداختن، ظهور می نمایند.

سمبل ماه فروردین

آنها انسان هایی رک و راست و ساده بوده و فکر می کنند که همه افراد نیز به این گونه اند! قوچ ها معمولا زود به دیگران اعتماد و آنها را باور می کنند. متولدین فروردین ظاهری قوی و بی احساس دارند هرچند که درونشان بسیار احساساتی است. هیچگاه آنها را ناراحت نکنید زیرا خشم آنها همچون طوفانی عظیم آزاد خواهد شد!

متولدین فروردین معمولا در کارهای هنری و تجاری موفق خواهند بود البته بی شیله پیله بودن آنها در سیاست به ضرر آنها است! قلب آنها همانند سنگ ماه تولد فروردین یعنی الماس صاف و درخشان است. قوچ ها اراده ای مستحکم و آهنین همانند فلز این ماه که آهن می باشد را دارند. همچنین اعتماد به نفس آنها به نحوی بالاست که دوست دارند فقط حرف، حرف خودشان باشد و اگر هم کسی بخواهد بر آنها تسلط یابد آنها خمشگین و نارحت می شوند و روحیه تهاجمی خواهند گرفت (اساسا این روحیه در طبیعت در قوچ نیز دیده می شود) .

متولدین فروردین دست و دلباز و عاشق کمک به دیگران هستند جوری که شما را خجالت زده خواهند کرد. بهمین جهت دوستان خوبی برایتان خواهند بود. جلو آنها غیبت نکنید زیرا با نفس آنها ناسازگار است و با شما همنشین نخواهند شد. فروردینی ها معمولا در اندوه و غم گذشته و یا آینده نیستند و زندگی روزانه خود را با اراده قوی ادامه می دهند. حتی اگر بیمار باشند شما آن را حس نمی کنید زیرا کمتر احساس درونی خود را ابراز می کنند.

بهترین سنگ ماه تولد مرد فروردین:

خصوصیات مرد فروردین


سنگ ماه تولد فروردین مردان قوچ الماس است، اما مرد فروردینی نیز می تواند از گوهر های دیگری مانند آکوامارین، یشم ختایی یا سنگ خون، توپاز، یاقوت کبود و جاسپر استفاده کند. به محض اینکه مردان برج قوچ الماس را در انگشتان خود قرار می دهند، مریخ دریچه فواید خود را باز و نگاهی دلسوزانه به آنها می گمارد. کسی که این جواهر را استفاده کند می تواند بر انرژی مریخ تمرکز کند و شخصیت خود را به صورت جادویی دگرگون سازد.

بهترین سنگ ماه تولد زن فروردین

خصوصیات زن فروردین


اولین انتخاب زنان برای سنگ ماه تولد فرودین بدون شک الماس است چون سنگ تولد آنها است. الماس بهترین دوست زن برج قوچ می باشد. زنان این ماه باید گوشواره هایی مزین شده با الماس بزنند. البته می توانند از گوهرهای دیگری که مربوط به این ماه است نیز استفاده کنند. زنان فروردینی میتوانند شخصیت خود را با استفاده از این سنگ ها ارتقا بخشند.

28 دیدگاه برای “سنگ های ماه تولد فروردین کدامند؟

 1. صبا گفته:

  سلام و احترام وقتتون بخیر
  من یه قطعه سنگ اوپال گرفتم و از فروشنده درخواست کردم براش پایه ی انگشتر نقره بزنه و ابکاری کنند
  اما الان میگن فراموش کردندابکاری کنند و سنگ رو چسبوندند و ممکنه با ابکاری سفید ،سنگ اسیب ببینه اما ابکاری طلایی رنگ میتونند بزنند
  به نظر شما ابکاری طلایی هیچ اسیبی به سنگ من نمیزنه؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید🙏🏻

 2. نسیم گفته:

  سلام من متولد فروردین هستم اما سنگ چشم ببر و حدید اصلا بهم نمیسازه از کجا بفهمیم چه سنگ هایی بهمون میسازن یا نه؟ اینارو قبلا استفاده کردم فهمیدم و حالم خیلی بد شد

 3. ارتا گفته:

  سلام و خسته نباشید چ سنگی برا فروردین ماه خوبه برا رزوق روزی و همیشه من خوابم و زیاد گرمم میکنه خیلی زیاد وعصبانی زود می‌شم میشه لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم

  • رضا گفته:

   سلام دوست عزیز به نظر من هر سنگی یا گوهری که شما رو جذب کنه می‌تونه انرژی شما رو تقویت کنه و به عقیده من اون سنگ هست که شما رو انتخاب می‌کنه نه شما اون رو
   موفق باشید و پر روزی

   • صبا گفته:

    سلام
    اين جمله رو وقتي سنگ اوپال ،من رو انتخاب كرد از فروشنده شنيدم😊👌🏻
    من تايم كاريم زياده و استراحتم كم
    به نظر شما كدوم سنگ ميتونه براي داشتن يك خواب راحت بهم كمك كنه؟

 4. مهتاج گفته:

  سلام خوبین سنگ ثروت و رزق و روزی و جذب مشتری برای زن فروردین چیه؟

 5. محمرضا رحیمی گفته:

  سلام وقت بخیر من متولد ماه فروردین هستم و یه گردمبند امیتیست خریدم فروشنده گفت که سنگ ماهم…. الان دو به شکم که چیکار کنم… البته فکر نکنم پس ام بگیرن… الان سنگ ماه تولد خودم گردنم نیست ایراد داره؟

 6. مهسا گفته:

  سلام
  من فروردینی هستم و انگشتر با سنگهای متفاوت زیاد دارم. یکیش مروارید هست که کلا مروارید خیلی دوست دارم. الان از متن شما متوجه شدم مروارید سنگ مخالف ماهم هست. یعنی چی؟

 7. عقدس فتاحی گفته:

  سلام من در سال کبیسه به دنیا امدم توی شناسنامه متولد ۱۳۲۴/۱۲/۳۰ هستم چه سنگی برای من مناسب هست و سنگ تولد من اکوامارین هست یا الماس

 8. علی گفته:

  سلام چطوری باید متوجه بشیم این سنگا واقعی هستن و سنگ آکوامارین از کجا بخریم اصل باشه

   • فرزاد وزیری مهر گفته:

    سلام وقت بخیر ببخشید برادر سنگ اکوامارین رو خرید کردم میخواستم ببینم واقعا معدنی هست و شما تایید میکنید، ممنون

    • حسن کرمی گفته:

     سلام اگر از ما خرید کردید بررسی شدن و گارانتی اصالت دارن تا ابد. اگر از جای دیگه خرید کردین باید ببرین آزمایشگاه گوهرشناسی.

 9. علی مهرورز گفته:

  سلام فکر میکنم بهترین مطالبی که تا حالا در رابطه با شخصیت شناسی خوندم از سایت شما بوده واقعا تمام شخصیت انسان رو درست و بدون نقص بیان کرده

 10. محمدرضا گفته:

  سلام
  من در شناسنامه متولد ۱/۱/۱۳۳۵ هستم یعنی ماه فروردین اما دقیقا میخواهیم بدانم تولد من چه ماه و سنگ تولد چیست آیا راهی دارد !
  با سپاس

  • حسن کرمی گفته:

   سلام خیلی رو این موضوع حساس نباشید. از سنگای اسفند ماهی ها هم میتونید استفاده کنید

   • نسرین اعرافی گفته:

    سلام
    منم فروردینی هستم وگفته ها بسیار نزدیک هست به ماه من
    لطفا شمارتون رو بدین کارتون دارم

 11. فرزاد گفته:

  سلام من یک معدن بزرک از گارنت سیاه با تراشهای یکسان بلدم اگه کسی تمایل داشته باشه به همکاری در خدمتم

 12. مهدى گفته:

  درود بر شما
  براستى تمام مطالب صحت داشته و درست هستن، بنده فرد ارديبهشتى هستم و فرد بسيار موفقى در زندگى هستم و به مطالب نوشته شده ايمان دارم.
  موفق باشيد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *