سنگهای ماه تولد آذر

سنگ ماه تولد آذر فیروزه است همچنین توپاز زرد و آبی، آمیتیست،یاقوت سرخ ،بریل، یاقوت زرد نیز سنگهای فرعی متعلق به ماه تولد آذر می باشند. بسیاری اعتقاد دارند که سنگهای ماه تولد نیروهای سحری و جادویی برایشان دارد. متولدین برج قوس کماندار می توانند با استفاده از سنگهای ماه تولدشان انرژی سیاره مربوط به خود یعنی مشتری را جذب و خوشبختی را نسیب خود کنند. در این مقاله به بررسی خواص و ویژگی های سنگهای ماه تولد آذر و همچنین خصوصیات و طالع بینی متولدین آذر می پردازیم.

فیروزه سنگ ماه تولد آذر

فیروزه کوه پایلوت
فیروزه کوه پایلوت (ایالات متحده)

یکی از بهترین فیروزه جهان در نیشابور ایران می باشد که بهترین رنگ آن آبی پرشین است و به رنگ های آبی تا آبی مایل به سبز نیز هم یافت می شود. سختی آن 6 بوده و شیشه را می برد. خاکه آن را سفید تا سبز کمرنگ است و بیشتر بصورت کدر یافت می شود اما گاهی بصورت نیمه شفاف نیز وجود دارد. رنگ آبی آن بعلت وجود مس و آهن است. بعضی از انواع آن در معرض تابش دراز مدت آفتاب کمرنگ تر می شوند. به طور معمول فیروزه آمریکا آهکی تر و پر حفره تر از فیروزه نیشابور است با این حال نمونه باکیفیت آمریکایی نیز فراوان هستند. اکثر فیروزه های آمریکایی با روش زاچری بهسازی می شوند ، که در ایران با رزین اپوکسی و پلیمری انجام می شود.

نیروی جادویی فیروزه برای متولدین آذر

خواص فیروزه

فیروزه بخشی از تجهیزات پزشکی بسیاری از پزشکان قرن پانزدهم بود. ادعا شده بود که این سنگ می تواند اثرات هر سمی را برطرف کند. فیروزه به عنوان شفا دهنده اصلی و سنگی از انرژی یین (در فلسفه چینی، yin یک اصل غیرفعال، منفی و زنانه است که مکمل یانگ (yang)محسوب می‌شود)، بیشتر برای مقابله با اختلالات زنان مفید بوده است.

همچنین سنگ فیروزه برای جلوگیری و درمان سردردها استفاده می شود. فیروزه سنگی قوی برای وضعیت روحی، جسمانی، تقویت کل بدن و بازسازی بافت های آن می باشد. فیروزه به عنوان سنگی مقدس چه در غرب، بومیان آمریکا، چه در شرق، بودائیان مصر باستان همواره مورد احترام قرار گرفته است. این سنگ نماد آسمان بی انتها(معراج) و اقیانوسی عمیق (روح) می باشد. در گذشته سرخ پوستان معتقد بودند که فیروزه محافظ و نگهبان روح و جسم است.

آنها از رنگ آبی آن که روح را تداعی می کند به همراه سنگ مرجان قرمز که بیانگر زمین است برای ایجاد قطبیت استفاده می کردند. رنگ آبی آن باعث آرامش قلب و ارتقای روح و خرد آدمی شده و ترس و وحشت را دور می کند. این سنگ انرژی های منفی را به خود جذب می کند، به همین دلیل وقتی احساس ناراحتی و یا بیماری می کنید و یا اتفاق بدی درحال وقوع است رنگ آن ممکن است عوض شود. فیروزه سنگ ماه تولد آذر ، بهمن، اردیبهشت می باشد.

توپاز زرد و آبی سنگ ستاره متولدین آذر

سنگ توپاز آبی و زرد

توپاز یک کانی سیلیکاتی نادر است و معمولا در شکستگی ها و حفره های سنگ های آذرین مانند پگماتیت و ریولیت، که در اواخر دوره خنک سازی آنها شکل می گیرد. همچنین از سنگریزه های ساییده شده از آب که از جریان های رسوبات سنگ های آذرین حاصل شده اند یافت می شود. برخی از رنگ های توپاز طبیعی هستند، در حالی که بعضی رنگ ها مانند آبی از حرارت دادن یا تابش به توپاز بی رنگ و یا پوشش شیمیایی بوجود می آیند.

اغلب رنگ های توپاز بی رنگ تا شیری هستند. رنگ زرد و قهوه ای نیز رایج است. صورتی، نارنجی، قرمز، بنفش و آبی جزء توپازهای نادر و با ارزش می باشند. توپاز آبی محبوب ترین رنگ در بازار امروز است. بسیاری از مردم به دلیل رنگ جذاب و قیمت پایین آن را دوست دارند. توپاز سنگ ماه متولدین آبان می باشد که باعث افزایش محبوبیت آن شده است. یکی دیگر از ویژگی های فیزیکی شناخته شده توپاز، سختی آن است. این سختی 8 در مقیاس موس است. الماس، یاقوت ها و کریزوبریل تنها سنگ های معروف شناخته شده هستند که سخت تر می باشند.

قدرت ماورائی توپاز برای متولدین آذر

توپاز آبی

توپاز آبی ترویج دهنده هماهنگی و آرامش درونی است و می تواند به ویژه در بهبود زخم ها و آرام کردن اعصاب مفید باشد. سنگهای درخشان باعث ایجاد تصاویر باد، آسمان و آب می شوند. آبی رنگ آرامش و خلوت درونی است. بنابراین توپاز آبی می تواند به ما انرژی های آرامش بخش داده، افکار و ذهن ما را متمرکز و ما را در مواجهه با هرج و مرج و احساسات منفی یاری کند.

در تمدن های باستانی معتقد بودند توپاز آبی دارای قدرت خنک کننده است. آنها از این سنگ برای کمک به رهایی از سوختگی و آب جوش و حتی کاهش درجه خشم و عصبانیت استفاده می کردند. توپاز زرد نیز نماد همدلی و آرامش است. این نمادگرایی رنگ های قهوه ای و طلایی که به خانواده و خانه مرتبط است می باشد. در جامعه یونان باستان، اعتقاد بر این بود که توپاز قدرت فیزیکی و ذهنی فرد را افزایش می یابد.

آن را اغلب به عنوان یک طلسم برای محافظت در موارد اضطراری استفاده می شود. مصری ها در مورد سنگ توپاز آتشین و طلایی اعتقادات مشابهی داشتند و از آن برای ایجاد محافظت و امنیت استفاده می کردند. آنها اعتقاد داشتند که توپاز طلایی سنگ اسطوره مصریان قدیم، خدای خورشید است و برکتی برای لطف و حمایت او خواهد بود. توپاز سنگ ماه تولد آذر ، فروردین، مرداد و همچنین توپاز به عنوان سنگ اصلی ماه تولد آبان می باشد.

آمیتیست؛ سنگ متولدین آذر

سنگ آمیتیست

کوارتز بنفش سنگی است که ما آن را آمیتیست می نامیم. رنگ های عمیق آمیتیست معمولا اعلاتر هستند و زمانی ارزشمندتر از الماس بودند. در حقیقت این کریستال بخوبی خواص فیزیکی سیترین را در خود دارد. هنگامی که کریستال آمیتیست توسط طبیعت گرم می شود، بخشی از کریستال تبدیل به سیترین و بخش دیگر آمیتیست تبدیل می شود که این سنگ به عنوان آمترین شناخته می شود. در طبیعت تنها معدود مکان های طبیعی معتبری برای این فرآیند وجود دارد.

فروشندگان جواهر گاهی سنگ آمیتیست را به طور کلی(زرد) یا جزئی حرارت داده و آن را به عنوان سنگ معدنی سیترین و یا آمیترین می فروشند!
آمتیست در برزیل، اروگوئه، بولیوی و آرژانتین و همچنین در چندین کشور آفریقایی استخراج می شود. به طور کلی، اندازه های بزرگتر در آمریکای جنوبی و رنگ های تیره تر آمیتیست، اغلب در اندازه های کوچکتر در استرالیا یافت می شود.

خواص آمیتیست برای متولدین آذر

کریستال آمیتیست

گفته می شود که آمیتیست برای جذب عدالت و محافظت در برابر سرقت و دزدان است. همچنین گفته شده است که با انتقال انرژی شر به عشق، شخص را در برابر خطر و مرگ غیر طبیعی، حمله فرا روحی محافظت می کند. آمیتیست از معدود سنگهایی است که به طور خاص برای مردان مورد استفاده قرار می گیرد تا به جذب زنان به آنها کمک کند.

آمیتیست فعالیت مغز در نیمکره راست را افزایش می دهد، توهمات را کاهش می دهد و به ارتقاء توانایی های روحی و روانی کمک می کند. سنگ آمیتیست با تقویت بینش، الهام، شفا، و هدایت و همچنین بالا بردن افکار به یک سطح معنوی بالاتر جهت ارتباط قوی جهت روشن بینی و غیب شنوی مثل خاطراتی از زندگی گذشته و ارتباطات جهان استفاده می شود. پوشیدن آمیتیست در مچ دست چپ، سطوح معنوی را افزایش داده و به حس ششم کمک می کند.

از نظر فیزیکی، آمتیست می تواند به کاهش سردردها و میگرن کمک کند. آمیتیست کابوس را از بین می برد و به بی خوابی کمک می کند. آمتیست همچنین می تواند خستگی چشم را کاهش دهد، به ویژه هنگامی که با کامپیوتر کار می کنید. آمیتیست سنگ ماه تولد آذر، اسفند، آبان و جالب است بدانید آمیتست سنگ اصلی ماه تولد بهمن می باشد.

یاقوت؛ سرخ سنگ ماه متولدین آذر

یاقوت سرخ یا روبی

روبی یک کراندوم متشکل از سیلیکات اکسید آلومینیوم است که رنگ آن به وسیله مواد کروم، آهن و یا تیتانیوم به دست می آید. درواقع این کروم است که سنگهای قرمز مایل به صورتی رنگ تا آلویی را تولید می کند و ما آن ها به عنوان روبی طبقه بندی می کنیم. همه رنگ های دیگر اغلب به عنوان سافایر یا یاقوت طبقه بندی می شوند. روبی همان یاقوت سرخ است درنتیجه دارای سختی بالایی برابر 9 در مقیاس Moh می باشد.

بهترین یاقوت های سرخ از منطقه موگوک Mogok در برمه می آیند، بسیاری از روبی های زیبا نیز از تایلند، منبع اصلی امروزه برای روبی هستند. رنگ روبی های تایلندی کمی مایل به قرمز تیره هستند که درنتیجه رنگ های عمیق آنها تقریبا بنفش است. سریلانکا، که “جزیره سنگهای قیمتی” است، به داشتن سنگ های یاقوت سرخ با رنگ ملایم تر بسیار معروف می باشد. مارکو پولو یک بار گفت که یاقوت های سرخ هیچ جای دیگری به زیبایی یاقوت های سریلانکا وجود ندارد. روبی ها همچنین از هند، تانزانیا، ماداگاسکار، روسیه، سریلانکا، کامبوج، کنیا، مکزیک، افغانستان و کارولینای شمالی و پاکستان می آیند. پاکستان دارای رنگی عالی از یاقوت سرخ البته با فرکانسی کمتر از موگوک برمه را دارا می باشد.

 قدرت جادویی یاقوت سرخ برای ماه تولد آذر

سنگ خام یاقوت سرخ

روبی، آتش و جوش و خروش را به زندگی شخص آورده و او را جهت رفتن به دنبال سعادت خود ترغیب می کند. سنگ یاقوت سرخ تاریکی زندگی را با یک جرقه انرژی روشن و در مقابل تاریکی در تمام سطوح غلبه می کند. روبی خلاقیت را افزایش داده و آگاهی و تجلی نور را اهدا می کند. این سنگ برای تثبیت موقعیت اقتصادی شخص بکار می رود. گفته شده تا زمانی که یک قطعه روبی حمل یا نگه داشته شود، رفاه و ثروت هرگز عزیمت نخواهد کرد. روبی عشق و علاقه زیاد بین دو نفر را نشان می دهد، بنابراین انتخابی ایده آل برای نامزدی و یا روز ولنتاین می باشد.

به نظر می رسد هنگامی که شخص قادر به تمرکز درمورد تصمیم گیری نبوده و یا بین دو راهی گیر کرده باشد، یاقوت سرخ کمک خواهد کرد تا تمرکز و وضوح فکری و همچنین دانش را افزایش می دهد و به فرد انگیزه و بهترین مسیر پایدار را نشان می دهد. یاقوت سرخ سنگ ماه تولد آذر، آبان ، دی، اسفند و همچنین یاقوت سرخ سنگ اصلی متولدین تیر می باشد!

یاقوت زرد؛ سنگ ماه متولدین آذر

یاقوت زرد طلایی

یاقوت زرد (نام درست: سافایر زرد) از محبوبیت بسیاری در جواهرات برخوردار است، زیرا در بسیاری از سایه رنگ ها، اعم از رنگ زرد لیمویی روشن تا زرد خوش رنگ کاملا اشباع به زرد نارنجی عمیق وجود دارد. به همین دلیل جزو خاص ترین سنگهای ماه تولد آذر است. یاقوت زرد نیز محل خاصی در طالع بینی ودا، کتاب مقدس هندو دارد، جایی که یاقوت زرد یکی از نُه سنگ جواهر مقدس است.

رنگ به عنوان تنها عامل مهم در تعیین ارزش یاقوت زرد مهمتر از وضوح آن است. درواقع تفاوت های ظریفی در رنگ یاقوت زرد می تواند تغییرات زیادی در ارزیابی ارزش یاقوت را بدنبال داشته باشد. به همین دلیل است که یاقوت های زرد اغلب جهت بهبود رنگ و شفافیت، بر روی آنها عملیات حرارتی انجام می شود. علاوه بر این، بسیاری از یاقوت های زرد در بازار با عنصر بریلیم (Be) و حرارت، در یک فرآیند شناخته شده به نام نفوذ در شبکه بلوری (lattice diffusion) بهسازی می شوند. در این فرآیند زرد و نارنجی خوش رنگی تولید می شود.

خواص یاقوت زرد برای متولدین آذر

یاقوت زرد

سیاره مشتری کلیدی برای متولدین آذر است و استفاده از یاقوت زرد به همراه یاقوت سرخ آنها را به سطح بالاتری از قدرت مسحور کننده و سلطه گری می رساند.
یاقوت زرد، اگر چه سنگ انعطاف پذیری است ولی برای دریافت تاثیرات آن باید فقط در انگشت اشاره پوشیده شود. یاقوت زرد به فرد حمل کننده ثروت عظیم، رفاه، شهرت، افتخار و موفقیت عرضه می کند.

یاقوت زرد سنگ نجومی بسیاری از ستاره ها می باشد و گفته می شود که وضعیت مالی شخص را ارتقا می دهد.
همچنین گفته شده است که اگر شما به دنبال مرتب کردن اوضاع مشکلات زناشویی هستید، بنابراین یاقوت زرد چاره شما خواهد بود. قدرت این جواهر به گونه ای است که دختر مورد نظر شما برای همیشه برای شما خواهد ماند و اگر یک دختر این سنگ را حمل کند، زود ازدواج خواهد کرد!.

بریل(زرد) سنگ شانس ماه آذر ماه

بریل زرد

سنگ ماه تولد آذر دیگری که به آن می پردازیم بریل است. بریل در زبان سانسکریت و ایتالیایی، به معنی سنگهای نیمه قیمتی سبز کمرنگ و سبز آبی دریا است. بریل اغلب بی رنگ است، هنگامی که بریلی خالص حاوی ناخالصی هایی باشد، رنگ سنگ نیز تغییر می کند. کریستال های منشوری بریل هرمی، شفاف و شیشه ای یا نیمه شفاف می باشند. رنگ های بریل از سبز تا قرمز، آبی، زرد و سفید هستند. زمرد بریل سبز است.

بریل زرد رنگ به عنوان هلیودور شناخته می شود، در حالی که بریل آبی به نام آکوامارین شناخته می شود. بریل صورتی به عنوان مورگانیت شناخته می شود، در حالی که گونه های پر رنگ آن به نام بیکسبیت Bixbite شناخته می شود. بدون تغییرات رنگارنگ فوق العاده آن، بریل فقط یک سنگ قیمتی معمولی با درخشندگی متوسط است! بریل در سنگ های دگرگون و آذرین در سراسر جهان یافت می شود. این سنگ به سختی بالا، شفافیت و رنگ های خیره کننده مشهور است.

خاصیت درمانی سنگ بریل زرد برای ماه تولد آذر

کریستال بریل زرد

در کتب تاریخی گفته شده پزشکان یونانی برای کسانی که از بیماری های مثانه و سنگ های کلیوی رنج می برند، با فرو کردن بریل در آب و سپس دادن آن آب به بیمار برای نوشیدن بیماران را درمان کرده اند. بریل سنگی است که به طور گسترده در جوامع باستانی گذشته به عنوان سنگ شفا و غیب گویی شناخته شده است.

یک سنت قدیمی بیان می کند که با در دست داشتن بریل، یک فرد تنبل، سخت کوش تر و فرد کند ذهن باهوش تر می شود. هنگامی که چیزی از دست داده اید، اگر یک بریل را در دست خود و آن چیز را در ذهن خود تجسم کنید، اجازه می دهد ادارک و برداشت های روانی خود را به کار انداخته و محل تقریبی نگهداری جسم از دست داده را آشکار می سازد. به طور کلی بریل سنگ ماه تولد آذر و آبان می باشد.

خصوصیات متولدین ماه آذر

خصوصیات متولدین آذر


متولدین آذر کمانگیرانی ماهرند و شاد و فعال به همان میزان که یک کمانگیر باهوش و فعال و شجاع است و هیجان در زندگیشان زیاد است، متولدین این ماه نیز از این خصوصیات بهره برده اند. آنها بسیار شوخ طبع اند و در عین حال رک و راست حرفشان را می زنند و متوجه نمی شوند ممکن است شما را ناراحت کرده باشند زیرا چنین هدفی در ذهنشان نیست. آنها بسیار نازک دل اند و زمانی که احساس کنند شما را ناراحت کرده اند سعی در جبران آن دارند اما گاهی خراب می کنند.

سمبل ماه آذر

متولدین آذر به هیچ وجه نمی توانند بی حرکت بمانند و این حالت روحشان را می آزارد. بسیار محکم قدم برمیدارند طوری که شما به راحتی احساس می کنید برای کاری یا هدفی راه می روند. هیجان چه از نوع پر خطر و چه شاد برای آنها جذابیت دارد. میشود به قدرت بیان کرد که حتی ممکن است به دعوا و فحاشی هم برسد.

متولدین آذر ماه مشاوران خوبی هستند و در عین حال حراف و پرسر وصدا، در سنین نوجوانی بسیار معتقد و مذهب گرا هستند اما با رشد سنی تفکر آنها در تعصب روی مسائل مذهبی منطقی تر خواهند شد.سعی نکنید متولدین آذر را در چهار چوبی محدود کنید زیرا عصبی و افسرده خواهند شد آنها افرادی ماجراجو در مسائل عاشقانه هستند و ممکن است عمیقا در این مسائل فرو روند اما دیر پیش می آید تن به ازدواج دهند، روحیه مددکاری دارند بسیار شکمو اما باهوش و منطقی اند.

آنها از حس و حال بیماری و سکون تنفر دارند و به همین دلیل به پیری و حس آن فکر نمی کنند و همیشه سرشار از نبوغ و تفکرند. از لحاظ ظاهری آنها دارای جمجمه های بزرگ و خوش ترکیب اند و پیشانیهایی بلند یا پهن دارند اجزای صورتشان شاد است و سریع حرکت می کنند. متولدین آذر اغلب با قد بلند و درشت هستند یا ریز و کوتاه. افرادی ورزشکار و شجاع، آرمانگرا، مهربان و با صداقت هستند.

بهترین سنگ ماه تولد آذر برای مردان

خصوصیات مرد متولدین آذر


بهترین سنگ ماه تولد آذر برای مردان کماندار قطعا فیروزه است. استفاده از سنگ فیروزه برای مردان متولدین آذر کمک می کند تا رفاه و موفقیت در زندگی خود را گسترش دهند و ثروت و شادی کسب نمایند. این سنگ بیماری ها را بهبود می بخشد و با توجه به محتوای مس آن برخی از خواص شفابخش را در خود دارد. انتظار می رود با داشتن این سنگ از مشکلات گلو و ریه، عفونت ها و مشکلات تنفسی رهایی یابید.

بهترین سنگ ماه تولد آذر برای زنان

خصوصیات زن متولد آذر


سنگ بخت و اقبال زنان متولدین آذر توپاز آبی است. این سنگ بسیار مناسب احساسات زنان آذر ماهی است. رنگ اصلی توپاز سفید بوده و برای آبی شدن نیاز به گرما و عمیات حرارتی دارد. زنان آذر ماهی می توانند با پوشیدن این سنگ زیبا احساسات و ادراک خود را تنظیم کنند. سنگ های دیگر جهت استفاده عبارتند از آمتیست، روبی یا یاقوت سرخ، یاقوت زرد، فیروزه ، توپاز زرد می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *