سنگهای ماه تولد تیر کدامند؟

سنگ ماه تولد تیر

یاقوت سرخ سنگ اصلی ماه تولد تیر است. همچنین زمرد، مون استون (سنگ ماه) و مروارید سنگ های فرعی متولدین تیر ماه می باشند. چنانچه متولدین تیر بخواهند از قدرت های کیهانی ستاره نجومی ماه خود بهرهمند شوید همراه داشتن این چهار سنگ ماه تولد الزامی است! پس با ما همراه باشید تا به بررسی ویژگی های سنگ ماه متولد تیر و خصوصیات متولدین تیر ماه بپردازیم.

یاقوت سرخ سنگ ماه تولد تیر

سنگ یاقوت سرخ یا روبی

یاقوت نوعی از کرندوم است. کروندوم خالص بیرنگ است که در این حالت یاقوت سفید را بوجود می آورد. بنابراین رنگ در اثر عناصر کم مقدار در ترکیب آنها بوجود می آید. مقادیر کمی از کرومیوم باعث رنگ سرخ یاقوت است. بهترین نوع سنگ یاقوت سرخ در منطقه ماگوک در کشور برمه پیدا شده است. این گوهر را در سنگ های رودخانه ای نیز می توان یافت.

نادرترین و ارزشمند ترین یاقوت برمه ، یاقوت سرخ با رنگ قرمز پررنگ vivid است که به «خون کبوتر» معروف بوده زیرا همانند خون کفتر می باشد. یاقوت تایلند تیره تر است و به قهوه ای می زند. در دره هونزا در پاکستان هم یاقوت وجود دارد که درازای بعضی از تکه های آن تا ۵ سانتی متر می رسد. مقادیر کمی هم در ایران، افغانستان، استرالیا، برزیل، کامبوج و هند یافت می شود. یاقوت هم به صورت دامله و هم فست تراشیده می شود. نوع مصنوعی آن هم در لابراتوار ساخته شده است.

نیروهای جادوئی یاقوت سرخ برای متولدین تیر

انگشتر یاقوت سرخ

روبی یا یاقوت سرخ مهمترین سنگ ماه تولد تیر بوده و همواره از جایگاه ویژه ای در افسانه ها و اسطوره ها برخوردار است. برای هزاران سال است که به عنوان گوهری بخت آور، مورد علاقه خانواده های سلطنتی در سراسر جهان بوده است. یاقوت سرخ به مدت طولانی به عنوان یکی از قدرتمندترین هدایا برای ارجمندی بودا و کریشنا(خدای هندو) شناخته شده بود. مردم هند معتقدند که درخشش قرمز روبی از یک شعله داخلی است که هیچ انسانی نمیتواند خاموشش کند، در نتیجه یاقوت سرخ سنگی کاملا روحانی است.

اغلب سند های تاریخ باستانی حاوی اطلاعاتی هستند که بیان می کنند از خواص یاقوت سرخ برای سم زدایی از خون، جلوگیری از گرسنگی و حفاظت از طاعون(مرض های مرگ آور) استفاده می شود. البته روبی هنوز هم جهت حذف سموم از خون از کل بدن، درمان تب و همچنین بیماری عفونی شناخته شده است. گفته شده است که برای قلب و سیستم گردش خون بسیار مفید است، زیرا جریان خون را افزایش می دهد. همچنین محرک غدد فوق کلیوی، کلیه ها، طحال و اندام های تولید مثل می باشد. یاقوت سرخ به عنوان سنگ ماه تولد تیر خستگی و بی حالی را با توانایی و قدرت برای شخص جایگزین می کند.

زمرد؛ سنگ متولدین تیر

بر طبق اساطیر هند، اسم زمرد ابتدا از سانسکریت به عنوان ” marakata” ترجمه شد، به این معنی “چیز های سبز رشد کننده” است. اعتقاد بر این است نامی که می دانیم از یک کلمه پارسی “زمرد” باستان است که به زبان لاتین “smaragdus ” ترجمه شده است و در نهایت با گذشت زمان، به زمرد تغییر یافت. سوابق نشان می دهد که زمرد در 4000 سال قبل از میلاد شناخته شده و در بازار های بابل به فروش می رسد.

از نظر شیمیایی، زمرد، یک سیلیکات بریلیوم-آلومینیوم است که رنگ سبز آن به دلیل مقادیر کمی از ترکیبات کروم یا وانادیوم یا آهن است. زمرد یک عضو سبز از خانواده بریل است. خواهر یا برادر تنی آکوامارین(آبی)، مورگانیت (صورتی)، بریل طلایی (زرد) و هلیودور (زرد سبز) و همچنین بيكسبیت (قرمز) است.

بهترین زمرد ها در آمریکای جنوبی یعنی کلمبیا یافت می شوند، جایی که در آنجا بیش از 400 سال معادن تاریخی دارند. زمرد های با کیفیت از ارزش بسیار بالایی برخوردار هستند. هند، اتیوپی، زامبيا، افغانستان، برزیل، پاکستان منابع دیگر آن هستند . زمرد ها به ندرت بی عیب و نقص هستند، بنابراین اغلب با روغن کاری کردن جهت پنهان کردن نواقص آنها مثل ترک های داخل سنگ آن را بهسازی می کنند.

قدرت جادویی زمرد برای متولدین تیر

کریستال زمرد معدنی

اساطیر باستان گفته اند زمرد با اسطوره‌ى روم‌ مركورى، پيام‌ رسان‌ خدايان‌ كه‌ يونانيان‌ به‌ او s‏e‏m‏r‏e‏H‏ مى‌گفتند تعلق دارد. بدین ترتیب در تاریخ زمرد معمولا گوهری برای محافظت از مسافرین شناخته شده است. زمرد برای بازسازی بدون پس از یک بیماری عفونی، درمان سینوس ها، ریه ها و عضلات بکار می رود. برخی گفته اند برای بهبود بینایی و اثر ضد سمی بر روی کبد خود مفید است.

گفته شده است که زمرد هم باعث تحریک ظرفیت ذهنی شخص و هم افزایش حافظه آن می شود. زمرد کمک می کند تا هوش را با درک و بینش ترکیب شده و اجازه می دهد تنها یک انتخاب برای انتخاب درست انجام شود. زمرد ها معروفند به اینکه هم عاطفه و هم قلب فیزیکی را بهبود می بخشد. زمرد دارای انرژی قدرتمندی به عنوان یک جواهر بازسازی و بهبودی جهت تقویت چشم ها، قلب و سیستم ایمنی بدن و همچنین سیستم عصبی و احساسات منفی است. این گوهر زیبا سنگ ماه تولد تیر و خرداد است و همچنین از زمرد سنگ اصلی ماه تولد اردیبهشت یاد شده است .

سنگ ماه یا مون استون برای تیر

انواع رنگ مون استون
انواع رنگ مون استون

سنگ ماه یا مون استون نوعی فلدسپار و درواقع اورتوکلاز شیری رنگ است. با درخشندگی آبی یا سفید، ظاهر آن همانند درخشش قمر ماه است، از این رو نام آن سنگ ماه است. درخشندگی آن توسط بازتاب نور از ساختار داخلی لایه های بسیار نازک آلبیت آلبيت‌ (فلدسپات‌ سفيد به‌ فرمول‌:‏ 8‏O‏3‏i‏S‏l‏A‏a‏N‏) ساخته شده است. سریلانکا، منشاء مون استون هایی است که به تابندگی ضعیف آبی و رنگ بدنه ای تقریبا شفاف هستند. مون استون در انواع رنگها مطابق تصویر بالا یافت می شود و دارای پدیده آدولارسنسی می باشد.

سنگ درمانی سنگ ماه(مون استون) برای تیر ماه

جواهر سنگ مون استون

سنگ ماه به اُپال آبی، چشم ماهی و چشم گرگ نیز معروف است و مدتها پیش فکر می شد که اتصالات از بین نرفتنی ذاتی با قمر ماه دارد. همانطور که از نامش پیداست، سنگ ماه به شدت به ماه و الهه مادر و همچنین شهود متصل است. گفته شده است که همه مون استون ها به بسیاری از مشکلات زنانه کمک می کنند، از جمله سیستم تولید مثل، بارداری و زایمان، تغییر زندگی، آبستنی، سندرم قبل از یائسگی، تغذیه با شیر مادر، یائسگی، کاهش از بین رفتن پوست، مو و چشم می شود. مون استون همچنین سنگ ماه تولد تیر و خرداد می باشد.

مون استون در هند، بسیار مقدس است و تنها روی یک پارچه زرد اجازه نمایش دارد. در این فرهنگ گفته شده است که نور مهتاب هنگامی که ماه کامل است قدرت جادویی به این گوهر می دهد، همچنین باور دارند که خوش سعادتی را به ارمغان می آورد و اجازه می دهد شخص آینده خود را ببیند.

مروارید؛ سنگ متولدین تیر

سنگ مروارید

مروارید گوهری بسیار نرم بوده که حدود 2٪ آن از آب تشکیل شده و نباید در یک مکان خیلی گرم نگهداری شود، در غیر اینصورت باعث خشک شدن و ایجاد ترکهای مویی روی سطح آن می شود. اینکه در آب شور باشد یا آب شیرین، مروارید طبیعی یا پرورشی باشد، تولید آن نتیجه یک مکانیسم دفاعی علیه وارد شدن جسم خارجی مثل شن یا ماسه است که باعث تحریک در داخل صدف علیه آن می شود. هنگامی که این تحریکات درون پوسته قرار می گیرند، لایه هایی از سنگ‌ معدنى‌ متشكل‌ از كربنات‌ كلسيم‌ 3‏O‏C‏a‏C‏ آراگونیت (معروف به صدف مروارید) در اطراف شی تحریک کننده ایجاد می شود، تا زمانی که به تدریج مروارید جامد را تشکیل دهد. نور منعکس کننده از این لایه های همپوشانی چیزی است که منجر به تولید ویژگی درخشندگی مروارید می شود.

امروزه بیشتر مروارید کشت شده در ژاپن تولید می شود. در آبهای گرمتر جنوب شرقی اقیانوس آرام، در دریای جنوبی صدف های بزرگتر، مروارید پرورشی و مروارید سیاه جزیره تاهیتی را تولید می کنند که بزرگتر هستند. مروارید آب شیرین بیشتر در چین پرورش داده می شود. کیفیت مروارید به واسطه رنگ، جلا و درخشندگی، گرد بودن و تقارن، عدم نقص های سطحی و دیگر فاکتورها ارزش گذاری می شود.

خواص مروارید برای متولدین تیر

مروارید درون صدف

مروارید از لحاظ تاریخی نماد خلوص، بی گناهی و ایمان است، مروارید کمال شخصیتی فرد را ارتقاء می دهد و به شفاف سازی ذهن شخص کمک می کند تا بتواند کانال تمیز و روشنی جهت ورود حکمت و رهنمودهای معنوی ایجاد کند. زمانی در داستان و افسانه های باستانی تصور می شد که مروارید ها اشک های خدایان و الهه ها هستند. از مروارید به عنوان سنگ طلسم ماه تولد تیر نیز یاد شده است.

یکی از قدیمی ترین گردنبندهای مروارید در چهار هزار سال پیش متعلق به ملکه ایرانی هخامنشی است که آن را بر گردن می آویخت که در موزه لوور فرانسه قرار دارد. جواهرات مروارید ملکه شبا در طول قرن ها به عنوان افسانه ای تبدیل شده است و گفته شده است که کلئوپاترا فقط شراب را با مروارید زمینی در آن می نوشید تا خود را از زهر محافظت نماید.

در چین باستان، اعتقاد بر این بود که مروارید در حقیقت آب دهان(تُف) اژدهایان می باشد وقتی که آنها در هوا برای تولید باران پرواز می کنند، بنابراین بسیاری از چینی ها مروارید را به عنوان طلسم ها در برابر آتش می پوشند. مروارید تمام چاکراها را متعادل و التیام خواهد بخشید. مروارید انرژی منفی از کسی که آن را می پوشد را جذب می کند و سپس به فرد برای دیدن و مقابله با حقیقت خود کمک می کند. به طور مستقیم با چاکرا سوم “ناف” و چاکرای هفتم “تاج” در ارتباط است. این گوهر زیبا سنگ ماه تولد تیر و همچنین مروارید به عنوان سنگ اصلی متولدین خرداد می باشد.

خصوصیات متولدین تیر ماه

خصوصیات متولدین تیر


برج سرطان چهارمین برج در طالع بینی خورشیدی است تیرماهیها عاشق مهتاب هستند و این علاقه از آنجا است که خصوصیات آنها نیز مثل ماه است. شخصیت ثابت و شوخ بودن آنها از این مشخصه است. آنها مجلس را به راحتی گرم و شاد می کنند و انسانهای شوخی هستند. شاد بودن و خنده رو بودنش ظاهری است و در باطن شخصیتی شکاک دارد و به راحتی این خصوصیت را به دیگران منتقل می کند. انسانی زود رنج است و به راحتی اشکش در می آید اما اگر آن را بروز ندهد از درون گرفته و ساکت میشود. اما این آدم خنده رو اگر ناراحت شود هیچ گاه آن را فراموش نمی کند.

سمبل ماه تیر

آنها عصبی و بداخلاق هستند و این خصوصیت به تغییر حالت ماه یا مد دریا بر می گردد. متولدین سرطان انسانهای احساسی هستند، آنها خیالاتی و رؤیایی اند، حافظه قوی دارند و نسبت به زادگاه خود متعصب هستند. او راز دار خوبی است و مهربان و با هوش است و به وسایل عتیقه و قدیمی علاقه مند است. او به قدری راز دار است که کسی از راز زندگی او سر در نمی آورد اما او می تواند از هر راهی مسائل شما را پیدا کند. او انسان خسیسی نیست واما ترجیح می دهد دیگران قبل از او حساب کنند.

او انسان حسابگری است و به همین دلیل در معامله ها موفق است او در انجام هر کاری تمام بعدهای آن را می سنجد و بعد عمل می کند. آنها خانواده دوست هستند و خانه شان را مقدس می دانند او بسیار آینده نگر است اما همیشه از آن می ترسد که مبادا دچار ورشکستگی و قحطی شود. او انسان حساسی است و بیماریهای کوچکش را آن چنان بزرگ می کند که تبدیل به مشکل می شود. متولدین ماه تیر اغلب به بیماریهای گوارشی – روده – قفسه سینه و پوست مبتلا می شوند. روحیه آنها عاشق پرورش گل و گیاه است و هیچ کس به اندازه او نمی تواند در امور مالی پس انداز خوبی داشته باشد آنها بسیار ملاحظه کارند و از دست کسانی که اصراف می کنند عصبانی می شوند و به یاد محتاجان می افتند.

سنگ ماه تولد تیر برای مردان

خصوصیات مرد متولد تیر


اولین انتخاب برای مردان برج سرطان یاقوت قرمز می باشد، گزینه های دیگر برای استفاده برای بهبود زندگی خود عبارتند از سنگ ماه، زمرد، عقیق سیاه و مروارید می باشد. روبی به عنوان جواهری که قلب انسان ها را با جرقه های نورانی، آتشین می کند شناخته شده می باشد. با در دست داشتن این سنگ قیمتی، مردان تیر ماهی می توانند از خودخواهی خود بیرون بیایند و عشق دنیوی را درک کنند.

سنگ ماه تولد تیر برای زنان

خصوصیات متولدین زن تیر ماه


برای زنان بهترین انتخاب برای سنگ ماه تولد تیر ، یاقوت قرمز یا روبی می باشد. معمولا متولدین برج سرطان این سنگ باور نکردنی را دوست دارند و به طور معمول آن را در جواهراتی که دارند، ترکیب می کنند. انتخاب خوب بعدی زنان تیر ماهی، مروارید است. مروارید گوهری عرفانی است و باعث می شود زن برج تیر ماهی، از نعمت های فراوان سیاره ماه منفعت ببرد. زنان متولد برج سرطان می توانند زمرد و سنگ ماه(مون استون) را نیز درنظر داشته باشند . این سنگ های قیمتی را می توانند در زیورآلاتی که سفارش می دهند، بطور ثابت قرار داده و مزایای ماورا طبیعی را برای تمام عمر خود به دست آورند.

27 دیدگاه برای “سنگهای ماه تولد تیر کدامند؟

 1. آرتین گفته:

  عرض ادب جناب کرمی عزیز.
  من تیرماهی هستم و خیلی علاقه دارم که حافظه و هوش خوبی داشته باشم. چه سنگی رو پیشنهاد میدید?
  و اینکه کلا دوست دارم همیشه انرژی مثبت داشته باشم و انرژی منفی رو دفع کنم. چنین سنگی در ماه های تولدم هست?
  نکته بعدی اینکه شما مشاوره تلفنی ندارید?
  با مهر فراوان

   • آرتین گفته:

    عرض ادب مجدد جناب کرمی عزیز.
    سپاس پاسختون. من هیچکدوم از سنگ ها رو نداشتم تا بحال که بدونم به کدومشون حس خوبی دارم. مشکل همینجاست. پیشنهادتون چیه?
    و اینکه مجددا می پرسم مشاوره تلفنی یا حضوری دارید?
    با سپاس

    • حسن کرمی گفته:

     بحث زیباییه اساسا
     با دیدن رنگ و طرح سنگ هرکدوم خواستین انتخاب کنید.
     تو تلگرام پیام بدید برای مشاوره.

 2. محمد گفته:

  سلام من متولد تیر هستم و سنگ یاقوت سرخ و زمرد اصل را میخام، چطور میتونید به دستم برسونین، و اینکه چه تضمینی به اصل بودن آنها میدین؟

 3. بهنام گفته:

  سلام و درود
  جناب کرمی عزیز آیا سنگ های مربوط به تیرماهی ها رو بصورت کیجا دارید؟

 4. م مقدم گفته:

  سلام کسی که روز آخر ماه بدنیا اومده جز ماه بعد بحساب میاد سنگها و خصوصیاتش یا همون ماه؟

 5. سپهر گفته:

  سلام استاد بنده اسفند ماهی هستم
  یاقوت کبود ۸/۵قیراطی گرفتم قیراط ۲۴۰ت
  بازم شک دارم احیا شده است

  • Sadeghgem گفته:

   صد در صد احیا و گلس شده است عزیز،قیمت یاقوت کبود آنهیت با کیفیت قیراطی ۵ میلیون به بالاس

 6. شاهرخ قهرمانی گفته:

  سلام آقای کرمی من سنگ ماه تولدم رو از کجا تهیه کنم که خیالم راحت باشه تیرماهی هستم یاقوت سرخ انگشتری

 7. مجتبی حسنی گفته:

  سلام اقای کرمی من تازه با سایت شما اشنا شدم ممنونم بابت راهنمای های که کردید خیلی خوب بود من چطوری میتونم یاقوت سرخ و زمرد شناس نامه دار سفارش بده اگه امکانش هست ایمیل بهم پیام بدید ممنونم

 8. نرگس گفته:

  من متولد تیر ماه و خانم هستم ولی به شدت سنگ آمیتیست رو دوست دارم و علاقه به سنگ های ماه تولدم مثل یاقوت و زمرد و..ندارم

 9. حافظ گفته:

  سلام جناب آقای کرمی. 2سئوال خدمتتون داشتم که اگر خیلی شفاف پاسخ شون رو بفرمائید ازتون ممنون میشم. اول اینکه برای تهیه و خرید سنگهای اصلی ماه تیر مثل یاقوت سرخ به کجا میتونیم با خیال راحت مراجعه کنیم؟
  2.دوم اینکه حداقل قیمت یک سنگ یاقوت سرخ اصلی انگشتری در ایران در حال حاضر با چه مبلغی میتوان خریداری کرد. با تشکر و سپاس فراوان از شما استاد عزیز و گرامی.

  • حسن کرمی گفته:

   سلام تو این هفته یاقوت سرخ شناسنامه دار میزارم در فروشگاه سایت، حتما سر بزنید چون تعدادشون محدوده.
   متأسّفانه بدلیل بالا رفتن ارزش دلار، حتی یاقوت های گلس فیلد شده که قیراطی متوسط 5-10 دلار بودن الان به تومان سنگ خالیش حساب کنید دیگه زیر قیراطی صد هزار تومن چیز معمولی گیرتون نمیاد. مگر اینکه یاقوتش داغون، اوپک و کم کیفیت باشه یا اصلا سنتتیک.

   • علی مهر آذین گفته:

    سلام آدرستون رو میگید من تیر ماهی هستم..انگشتر زمرد میخواستم ..ولی بیشتر عقیق سونی اصل یمن میخام و نکته دیگر اینکه دعای 7سرف رو راهنمایی فرمایید ممنون .در صورت امکان ایمیل جوابم رو بدید ممنون

  • محمد گفته:

   علی نبود رفته بود نون بخره بعضی جاهاش این بود که اشتباه رو گذاشتیم جای علی 🤣🤣🤣😘🌹
   خوب به جای ایراد شما در پیامتون توضیح بدید بفهمیم دیگه عزیز

 10. مستانه گفته:

  عرض سلام و ادب خدمت کارشناس محترم جناب آقای کرمی عزیز
  بینهایت سپاسگزارم از توضیحات کامل و جامع در مورد سنگ ماه تولد تیر مدت ها بود بدنبال این اطلاعات بودم خدارو شکر که توضیح شما کامل بود الان دیگه با خیال راحت میتونم سنگهای ماه تولدم رو تهیه کنم

  سربلند و مانا باشید جناب کرمی🌹🍃🌹

 11. عباسی گفته:

  سلام جناب کرمی. با تشکر از شما . خواستم بپرسم که شما فروشگاه و یا کارگاهی دارید که بشه از کارهایتان بازدید کرد و یا اینکه فروشگاه و کارگاه معتبری را میشناسیدپیشنهاد کنید . اگه هست لطفا ادرس و شماره تلفن را درج بفرمایید . سپاس

  • حسن کرمی گفته:

   سلام فعلا فروشگاه یا کارگاهی موجود نیست و شاید در آینده این سایت فروشگاهی بشه. بهرحال برای خرید سنگ مخصوصا گوهرهای گرانبها از هرجایی که می خرید باید حتما با شناسنامه معتبر خریداری کنید. برخی شناسنامه ها در ایران ارزشی ندارن و جنبه بیشتر کلاهبرداری روی مشتری دارن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *