اموزش سنگ شناسی

0
0

سلام خدمت اقای کرمی ،بنده متخصص قلب هستم که بسیار علاقه مند به جواهر شناسی در حد تخصصی هستم ،جلسات وبینار GIAرا دنبال میکنم ولی میبایست بطور عملی وبا ابزار جواهرشناسی به صورت کاربردی یاد بگیرم ،کلاس های متعددی ظاهرا وجود دارد که بنده ترجیح میدهم بطور فشرده وخصوصی ،بدلیل کمبود وقتم،وکاملا علمی با استادی مثل شما ویا کسی که شما معرفی کنید اموزش یابم
از راهنمایی ومقالات بسیار مفید شما متشکرم
سوال دیگر ،در این چند روز امکان خرید ابزاری همچون لوپ،رفکتر،چلسی وحتی میکروسکوپ از خارج از کشور برای من مهیا است ،ایا توصیه به خرید این ابزار از خارج را میکنید ویا اینکه در تهران ابزار مناسب با قیمت مناسب موجود است
چون بنده هنوز به صورت اکادمیک شروع نکرده ام بهتر است صبر کنم یا حداقل وسایلی مثل یک لوپ قوی وچلسی و….خریداری نمایم

• شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
0
0

سلام در مورد سؤال اول شما،
ببینید تصور نکنید یک استاد خوب میتونه شما رو گوهرشناس کنه. یا حتی داشتن مدرک gia به معنی گوهرشناس بودن باشه ..
این یک علم وارداتی هست و هر دوره ای شما در ایران برید مفید هست و پایه و اصول اولیه رو به شما میگه و خیلی چیزای تخصصی رو حتی اشاره ای هم نمیشه (چون وقت نمیشه) . دوره ها در ایران شامل الماس، گوهر های رنگی و بهسازی ها و بحث مروارید و صدف هستن..

بحث اصلی اینه باید مقالاتی که خودتون نیز اشاره کردید رو ترجمه و مطالعه کنید و با ابزار گوهرشناسی روی سنگها تجربه کسب کنید. امروزه خیلی ها مدرک گوهرشناسی دارند ولی زبان تخصصی یا دست به سرچشون ضعیفه. درنتیجه فقط همون چیزی که گفتنشون رو بلدن. خیلی وقت ها نیاز به اینه که یک نوع اینکلوژن خاص رو دربارش سرچ و بررسی کنیم که در نهایت بر میخوریم به مقالات و اصلاحات خارجی.

در مورد سوال دوم، از خارج بیارین بصرفه تره. در ایران قیمتا به دلار روز هم حساب کنیم گرون تر درمیان. میتونید یک کیف گوهرشناسی تهیه کنید و یک میکروسکوپ. نیاز نیست حتما برند باشه و برای شروع چیزی که کارتون رو راه بندازه کافیه..
من خودم به شخصه خود خوان هستم یعنی چیزی رو که دنبالش برم میتونم یاد بگیرم. اگر علاقه دارید، مطالعه زبان تخصصی تون هم خوبه صرفا یک دوره کار با گوهرهای رنگی رو برید که کار با ابزار رو یاد بگیرین. بقیه اش دیگه فقط دست خودتونه.

• شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
اگر قبلاً حساب کاربری دارید وارد شوید یا با پر کردن فیلد های زیر به عنوان مهمان ارسال کنید.
نام*
ایمیل*
لطفا در صورت لزوم عکس یا تصاویر خود را در وبسایت های فضای آپلود رایگان قرار داده و لینک آن را در قسمت توضیحات قرار دهید.*
لطفا قبل از ارسال تایید امنیتی را تکمیل نمایید.