ثبت رکورد بزرگترین تانزانیت میلیون دلاری در جهان

بزرگترین سنگ تانزانیت در جهاندو بلور 9.27 کیلوگرمی رسماً بزرگترین تانزانیت در جهان شناخته شده و 5.1 کیلوگرم به عنوان دومین کریستال تانزانیت عظیم کشف شده در تاریخ 5 خرداد 99 به ثبت رسید. وزارت مواد معدنی تانزانیا امروز رسما این معدنکار تانزانیت اهل ماسای ، آقای سانینیو لایزر 52 ساله را به عنوان یک میلیاردر تانزیایی (یا به عبارت دقیق تر میلیونر دلاری) به طور رسمی معرفی کرد. در این مراسم رونمایی توسط وزیر سنگهای معدنی آقای دوتو بیتکو انجام شد فاش کرد که دولت تانزانیا از طریق وزارت دارایی دو کریستال تانزانیت را به ترتیب به مقدار 1.94 میلیون دلار و 1.42 دلار خریداری کرده است. قرارداد 3.35 میلیون دلاری خرید دو کریستال در این مراسم توسط هر دو طرف به امضا رسیده است. این دو بلور ترمینیت شده و سیستم بلوری ارتورموبیک دارند.گرانقیمت ترین سنگ تانزانیت در جهان رکورد بزرگترین تانزانیت قبل از یافتن این دو بلور، سنگی معادل 3.38 کیلوگرم بود که توسط یک شرکت معدن تجاری 15 سال پیش کشف شده است. وزیر که میهمان افتخاری بود اظهار داشت: معدنکاران باید در معادن سنگهای مختلفی تلاش کنند و همچنین هر وقت از تجارت سنگهای قیمتی سود بردنند در بخشهای دیگر نیز سرمایه گذاری کنند. رئیس جمهور آقای مگوفیلی پس از تمای با وزیر معدنش آقای بیتكو این معدن را از سانینیو لایزر خریداری کرد. لایزر در تلویزیون تانزانیا یک چک بزرگ را به نمایش گذاشت. آقای لاایزر 52 ساله  که دارای چهار همسر است ، گفت که برای جشن گرفتن یکی از گاوهای خود را ذبح می کند. وی همچنین گفت که: این ثروت بادآورده باعث تغییر سبک زندگی وی نمی شود و قصد دارد به دنبال مراقبت از 2000 گاو خود باشد. وی گفت که با وجود ثروت تازه یافته خود نیازی به اقدامات تامینی اضافی ندارد. وی همچنین قصد دارد در محله خود در منطقه Simanjiro در Manyara سرمایه گذاری کند.

من می خواهم یک مرکز خرید و مدرسه بسازم. می خواهم این مدرسه را در نزدیکی خانه خودم بنا کنم. بسیاری از افراد فقیر در اینجا هستند که نمی توانند فرزندان خود را به مدرسه برسانند. من تحصیل نکرده ام ، اما دوست دارم کارها به روشی حرفه ای اجرا شود. بنابراین می خواهم فرزندانم بیزینس حرفه ای را دنبال و اداره کنند. آقای لایزر، کاشف بزرگترین تانزانیت در جهان

بزرگترین سنگ تانزانیتهمچنین رئیس جمهور جان مگلفی تماس گرفت تا به طور زنده از تلویزیون تبریک گفت:

من به آقای لایزر تبریک می گویم ، این به نفع معدنچیان است ، این ثابت می کند که تانزانیا ثروتمند است ، جایی که تانزانیت بسیار کمیاب است ، و من به وزیر مواد معدنی ، وزارت دارایی ، کمیسر منطقه ای ، رهبران منطقه ای ، آروشا و شهروندان سیمانیرو تبریک می گویم. در بزرگ. من همچنین برای تصمیم گیری برای خرید آن توسط وزارتخانه تبریک می گویم. رئیس جمهور تانزانیا جان ماگوفولی.

وضعیت استخراج تانزانیت در تانزانیا

تانزانیت فقط در یک منطقه کوچک شمالی از قاره آفریقای جنوبی یافت می شود. اولین بار در سال 1967 شناسایی شد. تانزانیا در آوریل سال 2018 در تلاش برای کنترل فعالیت های غیرقانونی معدن و تجارت ، حصارهایی را در محدود کردن امتیازات معدنکاری تانزانیت در شمال تانزانیا بنا کرد. در آن زمان ، مقامات گفتند كه 40 درصد از تانزانیت تولید شده در آنجا از بین می رود. کارگران معدن در این کشور به طور رسمی توسط هیچ شرکت معدنکاری استخدام نشده و معمولاً معدن را با دست خود کار می کنند. زندگی ده ها میلیون نفر در سراسر آفریقا با وجود خطرات آن به درآمد این فعالیت بستگی دارند. سال گذشته تانزانیا مراکز تجاری را در سراسر کشور تأسیس کرد تا معدنکاران صنعتگر بتوانند سنگهای قیمتی و طلای خود را به دولت بفروشند ، اقدامی که توسط نامزدان انتخابات به دنبال بهبود شرایط در این صنعت تشویق شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *