ماهیگیری فقیر یک مروارید نادر نارنجی به ارزش 330 هزار دلار در ساحل تایلند یافت!

 

یافتن مروارید ملو نارنجی گرانبهایک ماهیگیر فقیر پس از یافتن مروارید نادر ملو نارنجی 7.68 گرمی به ارزش 330 هزار دلار در ساحلی در تایلند حالا در صف انتظار برای یک خریدار چینی است. به گزارش نیویورک پست در 27 ژانویه 2021 ، هاچای نیومدچا ، 37 ساله ، همراه خانواده اش در حال برداشتن صدفها بود که به طور اتفاقی این مروارید بسیار کمیاب را یافت. هاتچای یک بویه (شناور) دور انداخته شده در ساحل را با تعدادی پوسته صدفی شامل سه صدف حلزون که به آن چسبیده بود ، پیدا کرد. برادرش ووراچات نیومدچا ، 35 ساله ، آنها را به خانه برد.

شناوری که مروارید های ملو به آن چسبیده بودند

آنها صدف حلزون را به پدر خود ، بانگمد نیومدچا ، 60 ساله دادند. وی در حالی که مشغول تمیز کردن آنها بود، مرواریدی که تقریباً به اندازه یک سکه 10 پنسی است را کشف کرد.برخلاف مرواریدهای سنتی که در داخل صدف‌های دوکفه‌ای یافت می شوند، مرواریدهای ملو بوسیله حلزون های دریایی معروف به ملو ملو تشکیل شده و در داخل پوسته صدفی آنها تشکیل میشوند. مروارید نارنجی ملو که 330 هزار دلار ارزش دارد هتچای با همسرش و دو پسرش تماس گرفت تا گوهر زیبا و گرانبها 7.68 گرمی را با او بازرسی کنند و تصمیم گرفت ارزش آن را روز بعد بررسی کند. آنها در میان همسایگان خود که پس از فهمیدن آنچه پیدا کردند مروارید بسیار گران است تجمع کرده بودند سوال میپرسیدند.

نیومدچا پوسته ها را به پدرش بانگمد داد تا تمیز کند. وقتی بانگمد پوسته سوم را باز کرد ، مروارید نارنجی را یافت که کمی بزرگتر از یک تکه 10 پنسی است.

هتچای ، که صدفها را مشاهده کرد ، ادعا کرد که چند روز قبل از پیدا کردن گوهر گرانبها ، خواب عجیبی دیده است.  وی گفت: “پیرمردی سفیدپوش و سبیل بلند به من گفت که به ساحل بیایم تا بتوانم هدیه ای دریافت کنم. فکر می کنم او مرا به یافتن مروارید سوق داد.”

من می خواهم مروارید را با بالاترین قیمت بفروشم. پول فقط زندگی من را تغییر نخواهد داد ، بلکه سرنوشت من را تغییر خواهد داد. تمام خانواده من زندگی بهتری خواهند داشت. هاتچای

وی معتقد است که پیرمرد می تواند خدایی باشد که می خواست به او کمک کند تا از فقر خارج شود زیرا مروارید می تواند 10 میلیون بات تایلند (250 هزار پوند) ارزش داشته باشد. چند روز بعد ، یک تاجر ثروتمند از استان دیگر خبر مروارید را شنید و پیشنهاد خرید مروارید را به قیمت فقط 25 هزار پوند داد ، اما خانواده امتناع کردند.ماهیگیر خوش شانس تایلندی مروارید گرانبهای نارنجی ملو نماینده یک کلکسیونر اشیا لوکس دیگر ، پیشنهاد را به پنج میلیون بات تایلند افزایش داد ، اما خانواده هنوز رد کردند ، درعوض معتقد بودند که می توانند قیمت بسیار بالاتری برای آن بگیرند. صبر آنها نتیجه داد! سومین خریدار بالقوه ، این بار از چین ، اکنون در حال مذاکره با خانواده است که مروارید را برای 10 میلیون بات تایلند (330 هزار دلار آمریکا) – قیمت مورد انتظار آن – بگیرد ، اما وی می خواهد خودش ببیند که آیا این یک ملو واقعی است یا خیر. انتظار می رود که وی هفته آینده به تایلند پرواز کند اما قبل از رسیدن به خانه صاحب مروارید ، به دلیل کرونا باید قرنطینه و دستورالعمل های دیگر را برای دو هفته انجام دهد.

سخنی کوتاه درباره ارزش مروارید ملو

مروارید های ملو با صدفمروارید ملو ، مروارید بدون ناکر است و رنگ آن از برنزه روشن تا قهوه ای متغیر است ، اما نارنجی گرانبها ترین آن است. مروارید ملو بسیار نادر است ، زیرا هیچ تکنیک یا روشی برای کشت و یا پرورش آن وجود ندارد. این بدان معناست که مروارید ملو تنها زمانی پیدا می شود که به طور طبیعی وجود داشته باشد. آنها معمولاً در دریای چین جنوبی و دریای آندامان در سواحل برمه و یا در آبهای کم عمق ساحل ویتنام ، تایلند ، کامبوج، فیلیپین و مالزی یافت می شوند و توسط حلزون های دریایی درنده به نام طوماریان تولید می شوند. جایی که این مروارید ملو در این خبر پیدا شد ، ناخون سی تاممارات ، دارای ساحلی در خلیج تایلند است. جریان های اقیانوس از دریای چین جنوبی اغلب به آنجا منتهی می شوند.

حلزون ملو ملو
حلزون ملو ملو (Melo melo)

این گوهر زیبا هنگامی تشکیل میشود که یک چیز تحریک کننده در زیر پوسته حلزون باعث می شوند که حیوان ترشحاتی برای کاهش ناراحتی خود ایجاد کند. طی چندین سال لایه های ترشحات ” مروارید ملو ” را تشکیل می دهند. مرواریدها از قهوه ای تا زرد یا نارنجی بسته به رنگ پوسته حلزونی که گوهر در آن پرورش داده شده است ، متفاوت هستند. از هر چند هزار حلزون ملوملو، مروارید نارنجی ملو میتواند فقط در یکی از این پوسته های صدفهای ظاهر می شود. بهترین مرواریدهای ملو یک رنگ نارنجی شدید با ساختار شعله ای قابل مشاهده است. این شکل شعله مانند یا ابریشم مانند به دلیل پدیده چاتویانسی می باشد. اندازه مرواریدهای ملو می تواند از فقط چند میلی متر تا قطر بیش از 30 میلی متر باشد! وزن بزرگترین مروارید ملو که ثبت شده کمی کمتر از 400 قیراط است! (397.52 سانتیمتر) . فقط در یکی از حراجی های کریستیز در سال 2009، یک مروارید ملو 224.30 قیراطی نارنجی را با قیمتی معادل 722 هزار دلار آمریکا به فروش رساند! . source: all photo and video Credit: Viral Press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *