روانشناسی رنگ سیاه ؛ رنگ درمانی با سنگهای سیاه رنگ

رنگ درمانی با سنگهای سیاه رنگ - روانشناسی رنگ سیاه

سیاه بد تعبیر ترین رنگ است. سیاه در برخی از فرهنگ ها مرگ و نیستی را نمادین می کند. البته این بدین معنی نیست که رنگ درمانی با سنگهای سیاه رنگ امکان پذیر نیست. بومیان آمریکایی فکر می کنند که سیاه خوب است، زیرا رنگ خاک بوده و خاک هم زندگی میدهد. رنگ شنبه سیاه است. سیاه، عدم وجود نور است. مانند آسمان شب میان ستاره ها، زمانی که ماه در آسمان نیست تا چشم انداز طبیعت را منور کند. رنگ سیاه به طور صریح صحبت می کند. سیاه مخفی ترین رنگ ها است. وقتی مردم پشت دیگران صحبت می کنند، معمولا یا از نقطه نظر سیاه است یا سفید! سیاه و جهت مخالف آن سفید، نشان دهنده قطبیت و دوگانگی هستند. سیاه تمام جنبه های نور را جذب است. در حالی که سفید آن را عبور می دهد، سیاه پنهان است. این به معنای تجربه بد، خوف انگیز یا پنهانی است. سیاه با ناشناختگی یا نامرئی مرتبط است. آنچه در این مقاله می آموزیم: روانشناسی رنگ سیاه چیست؟ افرادی که به رنگ سیاه علاقه دارند دارای چه شخصیتی هستند؟ خواص رنگ درمانی با سنگهای سیاه چیست؟ پس با سنگ شناس همراه باشید تا باهمدیگر به این سوالات پاسخ دهیم.

روانشناسی رنگ سیاه

روانشناسی رنگ سیاه

سیاه رنگی است که بار مفهومی مختلفی دارد. بر اساس روانشناسی رنگ سیاه این رنگ می تواند به عنوان تهدید و یا مصیبت دیده می شود، اما مانند تمام رنگ های آن دارای جنبه های مثبت و منفی است. سیاه یک رنگ محافظ است که در واقع به شما حس قدرت می دهد. این باعث می شود شما احساس امنیت، جسارت و فیزیکی قوی داشته باشید. ابتدا بررسی خصوصیات رنگ سیاه می پردازیم:

خصوصیات منحصربه فرد رنگ سیاه

 • همراه با قدرت، آراستگی، رسمی، مرگ، خبیث و رمز آلود
 • یک رنگ مرموز در ارتباط با ترس و ناشناخته ها است (سیاه چاله ها)
 • معمولا دارای یک کانون منفی (فهرست سیاه، طنز سیاه) است
 • قدرت و اقتدار را نشان می دهد این یک رنگ بسیار رسمی، ظریف و باوقار محسوب می شو

شخصیت شناسی رنگ سیاه

روانشناسی رنگ سیاه

😊رسمی و با متانت و شیک: همانطور که در ملاقات یا شام رسمی از کت و شلوار سیاه استفاده می کنیم 🙄گوشه گیر: خود را از دیگران با انرژی سنگین و شدید خود جدا و در خلوت قرار می دهد 😟افسرده کننده: سیاه می تواند ما را به جنبه های مثبت زندگی نزدیک کند، ما را مجبور می کند تا به ناامیدی هایمان و جنبه های سیاه و یا منفی زندگی مان نگاه کنیم و ترس از آینده را در ما بوجود آورد 😏بدبینانه: استفاده بیش از حد سیاه، ما را تشویق می کند تا به سمت منفی زندگی نگاه کنیم

صفات مثبت و منفی رنگ سیاه

روانشناسی رنگ سیاه به ما می گوید سیاه رنگی است که باید با احتیاط مورد استفاده قرار گیرد، زیرا جنبه های مثبت آن اغلب به جنبه های منفی آن نزدیک است. سیاه قدرت، وقار و سلیقه، اما همچنین ارعاب، بی نظمی و منزوی بودن و احساسات محدود را نشان می دهد. این یک رنگ است که اغلب با ایده های بد مرتبط است. سیاه مربوط به رمز و راز و پنهان است. این رنگ به طور سنتی برای نشان دادن غم و اندوه خود استفاده می شود. 😇 صفات مثبت رنگ سیاه: کلمات کلیدی مثبت عبارتند از: حفاظت و آسایش، قدرت، مطبوع، رسمی، باظرافت، وسوسه انگیز، مرموز، پایان و آغاز 😈 صفات منفی رنگ سیاه: شامل گوشه گیری، افسردگی و بدبینی، محرمانه و منع کننده، محافظه کارانه و جدی، قدرت و کنترل، غم و اندوه و منفی

رنگ سیاه نماد چیست؟

نماد رنگ سیاه

روانشناسی رنگ سیاه به ما می گوید که این رنگ نماد پنج ارکان اصلی می باشد:

 • رمز و راز: اولین ارتباط سیاه با سر و راز، ناشناختگی و پنهان بودن آن است. سیاه رنگی است که به دانش مخفی مرتبط است و حتی ارتباطات زیادی با ایده های جادویی یا محرمانه دارد. در یک مقیاس عملی تر، رنگ سیاه پنهان است. می تواند برای مخفی کردن احساسات، جدا کردن خود از جهان، حتی برای پنهان کردن وزن، به عنوان یک رنگ لاغری استفاده شود.
 • قدرت: سیاه با قدرت ارتباط دارد. این یک رنگی ترسناک است و فرد با سیاه پوشیدن خودش را از دیگران جدا نشان می دهد. این رنگی است که نشان دهنده قدرت و انضباط است. سیاه معمولا احساسات زیادی را بیان نمی کند، برعکس آنها را پنهان می کند، و شخص را در فضای سیاه رتبه برتری قرار می دهد.
 • وقار: این رنگی است که بصورت کاملا شیک و ساده مطرح شده است. لباس سیاه می تواند به عنوان فانتزی تر از رنگارهای دیگر دیده شود. این رنگ برای رویدادهایی خاص استفاده می شود.
 • شیطان: سیاه است قطعا یک رنگ مرتبط با شر است. اغلب شخصیت های شرور را در فیلم ها با این رنگ نشان می دهند و رنگ کلیشه ای است که افراد غیر اجتماعی و گوشه گیر آن را می پوشند.
 • عزاداری: در فرهنگ غرب، رنگ سیاه مربوط به مرگ و عزاداری است. سیاه به عنوان رنگی شوم است که انعکاس دهنده شدت از دست دادن و احساس درد است. رنگی بسیار جدی است که بیانگر غم و اندوه است.

اگر سیاه رنگ مورد علاقه شما باشد

 • شما ممکن است به دنبال حفاظت از هر حالت منفی ای که شما را احاطه کرده است باشید.
 • شما ممکن است به یک مرحله خود انکاری رفته، اجازه ورود شادمانی و لذت در زندگی خود ندهید.
 • شما احتمالا بخاطر ترس چیزهایی را در درونتان نگه می دارید و در مورد به اشتراک گذاشتن درون خود با دیگران حس خوبی ندارید.
 • شما در کار خود روشمند هستید، مطمئن می شوید که همه چیز طبق درخواست و نیاز به اتمام رسیده است.

اگر از رنگ سیاه خوشتان نمی آید:

 • شما یک فرد سرحال و خوشدل و امیدوار هستید، نه جدی و محافظه کار و رسمی
 • ممکن است احساس کنید که این یک رنگ افسرده است، به خصوص اگر چشم انداز خوشحال، بی نظیر و خوش بینانه ای در زندگی داشته باشید
 • شما در جهت بدست آوردن قدرت و کنترل نیستید. شما دارای طبعی ملایم بوده و رنگ سیاه برای شما بیش از حد ترسناک است
 • شما آدم اهل عمل و خاکی هستید و مایل نیستید در نگاه دیگران پیچیده و مجلل بنظر بیایید
 • ممکن است از دوران کودکی ترس از تاریکی داشته باشید که نمی توانید آن را تغییر بدهید

سنگهای سیاه رنگ کدامند؟

سنگهای سیاه رنگ

شاید از معروف ترین سنگهای سیاه رنگ، سنگ عقیق سیاه سلیمانی و یا اونیکس باشد. سنگ اونیکس با نوارهای سفیدی که توسط سیاه محافظت می شود، شما را از آسیب محافظت می کند. البته در رنگ درمانی با سنگهای سیاه رنگ می توان از سنگهای اوپال سیاه و الماس و بریل و مروارید سیاه رنگ، زیرکن سیاه، کاسیتریت، سرندیبیت، عقیق سیاه، تورمالین و اسپینل و دیوپسیت ستاره ای سیاه، جاسپر و فلوریت و مون استون سیاه، سنگ جت یا شبق، هماتیت یا حدید و ابسیدین نیز می توانید استفاده نمایید.

رنگ درمانی با سنگهای سیاه رنگ

رنگ درمانی با سنگهای سیاه

سنگهای سیاه رنگ نماد خویشتنداری و انعطاف پذیری هستند. آنها انرژی حفاظتی دارند زیرا ماهیت آنها به معنی که نبودن نور است و بنابراین از نظر معنوی می توانید برای ایجاد نامرئی و مخفی شدن از نظر دیگران استفاده کنید. بلورهای تیره رنگ، اتصال شما را به دنیای فیزیکی و طبیعی تقویت می کنند. سنگهای سیاه بسیار محافظتی هستند و به شما اجازه می دهند که عقب نشینی کنید و امنیت خود را با بوسیله پنهان شدن از دشمنان تامین کنید.

سنگهای سیاه محافظ هستند
خواص رنگ سیاه

سنگهای سیاه کمک می کنند تا شما را از ترس هایی که به طور خاص با وجود جسمی شما در اینجا بر روی زمین مرتبط است، تسکین دهند. از سنگهای طلسم محافظتی سیاه هنگامی که شما نگران ایمنی خود هستید، حمل و استفاده کنید و در نزدیکی درب ورودی خود نگه دارید. سنگهای سیاه رنگی مانند هماتیت، عقیق، تورمالین سیاه و سنگ سلیمانی، کریستال های قدرت هستند که مانند برخی از سنگهای قرمز رنگ و یا سنگهای قرمز مایله به نارنجی ترس شما را از آسیب فیزیکی تسکین می دهند. هر یک از این سنگ ها میتواند بخشی از زندگی شما باشد. یک تورمالین سیاه، علاوه بر یک نیروی پایه ای(زمینی) عالی، می تواند به شما یک حس خوب نیز ببخشد. سنگهای سیاه رنگ از جهت امنیت و اعتماد به نفس بسیار با کریستال های سبز روشن شبیه و هم نیروزا هستند. این یک رنگ عالی به عنوان سنگ مانع است. سنگهای مانع دارای توانایی های باور نکردنی برای کمک به تمرکز و تقویت تلاش های شما برای حفظ عناصر نامطلوب از زندگی شما هستند. انرژی سنگ مانع، هنگامی که با اثر پرتوهای سیاه رنگ ترکیب شود، یک سنگ محافظ عالی را ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *