روانشناسی رنگ آبی ؛ رنگ درمانی با گوهرها و سنگهای آبی رنگ

سنگ درمانی سنگهای آبی رنگ

آبی سرد ترین رنگ است. رنگ آبی آسمان، اقیانوس، خواب، گرگ و میش می باشد. این رنگ نماد مریم باکره است. روانشناسی رنگ آبی به ما می گوید این رنگ نشان دهنده الهام، صداقت و معنویت است. آبی اغلب رنگ انتخاب شده توسط افراد محافظه کار است. از انرژی رنگ درمانی با سنگهای آبی رنگ جهت آرامش درونی، مراقبه و یا مشکلات بدخوابی استفاده می شد. مصری های باستانی از لاجورد برای نشان دادن بهشت استفاده می کردند. در این مقاله به این سوالات پاسخ می دهیم که روانشناسی رنگ آبی چیست؟ سنگهای آبی رنگ کدام اند؟ چه خواصی در بحث رنگ درمانی با سنگهای آبی وجود دارند؟ خواص رنگ درمانی طیف های مختلف آبی چگونه است؟ پس با سنگ شناس همراه باشید تا به این سوالات پاسخ دهیم.

روانشناسی رنگ آبی

روانشناسی رنگ آبی

آبی رنگ آرامش است. این باعث می شود که یک رنگ شگفت انگیز برای استفاده در خانه، مخصوصا برای نوزادان باشد. همچنین انتخاب خوبی برای لباس خواب است. آبی دارای طیف های متفاوتی است. از رنگ فیروزه ای گرفته تا آبی آسمانی و یا رنگ نیلی همگی از طیف های آبی می باشند. آبی تیره رنگ حقیقت و اعتدال است. آبی رنگین کمانی به معنی این است که دوستی شما برای من بسیار مهم است. رنگ روز چهارشنبه آبی است. روانشناسی رنگ آبی به ما می گوید این رنگ یک احساس فاصله و دوری را می دهد. هنرمندان از آن برای نشان دادن دورنما استفاده می کنند. این یک روش خوب برای درک انرژی آبی است . آن به ما اجازه می دهد که فراتر از آن نگاه کنیم و چشم انداز و تجسم مان را به سمت فضای بیرونی افزایش دهیم. طبق روانشناسی رنگ آبی این رنگ دارای پنج تاثیر مهم در زندگی ما دارد که می توانیم با استفاده از کریستال ها یا گوهرهایی با این رنگ انرژی پرتوهای آبی را جذب کرده و از آنها بهرمند شویم:

آبی رنگ هوش و تفکر

آبی با هوش همراه است. بر اساس روانشناسی رنگ آبی ثابت شده است که سایه های مختلف آبی می تواند تمرکز را بهبود بخشد، تفکر را تحریک کند و وضوح ذهنی را فراهم کند. همچنین باعث افزایش بهره وری می شود. این یک رنگ خوب برای مطالعه و کار است، زیرا در همان زمان آرامش و تحرک را به ما بدهد.

رنگ آبی اعتماد به نفس می آورد

روانشناسی رنگ آبی می گوید این رنگیست که با اعتماد ارتباط دارد. بر خلاف قرمز، که حاكی از سلطه تهاجمی است، آبی با آرامش در ارتباط است. آبی الهام بخش اعتماد است، غیر قابل تهدید و نشان دهنده پایداری است.

آبی شخصیتی سرد و غیر صمیمانه می آورد

یکی دیگر از ویژگی های روانشناسی رنگ آبی این است که یک رنگ خیلی احساساتی نیست. این را می توان به عنوان سرد و غیر صمیمانه یا پر افاده توصیف کرد. درست همانطور که با هوش و ذکاوت همراه است، می توان برخورد آن را به سردی و عقلانی بودن با یک موضوع بصورت کم احساس مرتبط دانست.

آرامش با رنگ درمانی با آبی

آبی رنگی است که صلح را نشان می دهد. این رنگ دریای آرام و آسمان صاف است که هر دو با آرامش، آسودگی و وضوح درونی مرتبط اند. در رنگ درمانی با رنگ آبی همچنین سرعت قلب و تنفس را کاهش می دهد، بنابراین می تواند رنگ خوبی برای مدیتیشن و ریلکسیشن و آرامش برای مقابله با هرج و مرج یا بی قراری باشد.

رنگ درمانی با آبی

رنگ آبی شما را کم اشتها می کند!

فقط چند غذای طبیعی وجود دارد که رنگ آن آبی است. پس ممکن است این رنگیست که میتواند اشتها را سرکوب کند. برخی از رژیم های غذایی توصیه می کنند که غذا را در یک صحن آبی مصرف کنند چون باعث می شود فرد کمتر بخورد.

خصوصیات دوستداران رنگ آبی

 • نیاز به احساس منحصر به فرد و قابل اعتماد بودن دارند!
 • مشتاق، دلسوز و شخصی؛ آنها در جستجوی معنای و اهمیت در زندگی هستند!
 • گرم، ارتباطی، مهربان؛ نیاز به مشارکت، تشویق و اهمیت درباره آنچه که آنها انجام می دهند.
 • ایده آلیست، معنوی و صادقانه؛ یکپارچگی ارزش و وحدت در روابط آنها.
 • صلح جو، انعطاف پذیر و تخیلی؛ آنها رمانتیک، شاعر و تربیت کننده هستن

ارتباطات اجتماعی افراد آبی

 • در کار: تمایل قوی به تحت تاثیر قرار دادن و نفوذ به دیگران دارند تا اینکه آنها به زندگی معنادار بیشتری هدایت شوند. انگیزه و تعامل با دیگران را به خوبی انجام می دهند.
 • در عشق : به دنبال روابط سازگار موافق و هماهنگ – مثل داستان عاشقانه واقعی با عشقی اعتقاد دارند که برای همیشه با آنها می ماند!
 • در دوران کودکی : بسیار تخیلی. تناسب قرار دادن ساختار مدرسه با زندگی واقعی برایشان مشکل است.
 • در عمل : به جای رقابت، بیشتر به تشویق و ترغیب عکس العمل نشان می دهند.
یوگا با رنگ آبی

برای رابطه موفق با شخصیتهای آبی رنگ چه باید کنیم

 • آبی ها درباره افراد، روابط و پروراندن و رشد خود و دیگران اهمیت می دهند.
 • نکاتی برای موفقیت آبی ها
 • از دیگران و تلاش هایشان قدر دانی کنید.
 • سپاسگزاریتان را نشان دهید!
 • صبور باشید
 • آبی ها می توانند دیگران را از نظر پذیرا بودن، عدم برنامه ریزی، اجتناب از درگیری، فرونشاندن مشکلات و بیش از حد سخاوتمندانه و یا احساساتی ناامید کنند.

جنبه های مثبت و منفی آبی

سنگ گوهر آبی

آبی یک رنگ تقریبا همه جانبه است. جنبه های مثبت این است که رنگی آرام و ایمن است. آن می تواند ضربان قلب را کاهش دهد، وضوح روانی را بهبود بخشد و خلاقیت را القا کند. همچنین اعتماد و اطمینان را به وجود می آورد. جنبه های منفی این است که آن باعث کم اشتهایی، گاهی اوقات مغرور و ممکن است تنهایی و عدم احساسات را نشان می دهد.

آبی رنگ متولدین اسفند!

بر اساس چرخه رنگ زندگی، آبی رنگ ماه تولد کسانی است که در ماه اسفند (19 فوریه – 19 مارس) به دنیا آمده اند و در انتظار عیدی بهار هستند. این زمانی است که زندگی جدید در حال وقوع است، زمان ایمان و اعتماد. بنابراین متولدین اسفند باید از سنگهای آبی مانند آکوامارین بیشتر در زندگی خود استفاده نمایند.

سنگهای آبی رنگ ؛ رنگی برای مراقبه و چاکرا درمانی

آبی رنگ چاکرا

رنگ آبی متعلق به چاکرای پنجم ویهودها، گلو و حلق است که درنتیجه در رنگ درمانی با سنگهای آبی در درمان غده تیروئید و بیماری های ناشی از گلو، خونریزی های داخلی و ناراحتی های عصبی مفید است. با تمرکز روی سنگهای آبی می توانید الهام، خلوص و جاودانگی را از آن خود کنید. چاکرای گلو چاکرای سخن گفتن است و بوسیله این رنگ می توانید احساسات درون خود را همانند موسیقی یا اشکال هنری با عالم خارج بیان کنید و به آرامش درونی برسید. طیف های تیره تر آبی اثر قوی تری دارند در درمان می باشند درحالی که نوع روشن آن (آبی آسمانی) بیشتر جهت الهامات و مراقبه تاثیر دارند.

سنکهای آبی کدام اند؟

سنگهای آبی جهت ترویج صلح و آرام کردن احساسات پراکنده استفاده می شوند. در رنگ درمانی با سنگهای آبی رنگ برای رها سازی افرادی که از بدخوابی یا کابوس شبانه هستند استفاده می شوند. مهم ترین و بهترین سنگهای قیمتی آبی برای داشتن احساس آرامش، یاقوت کبود و توپاز آبی هستند. البته گفته می شود لاجورد و آزوریت azurite نیز توانایی روانی را افزایش می دهند.

کریستال آبی زیبا

همچنین می توانید از طیف های آبی سنگها و کریستال هایی مانند: الماس آبی، الکساندریت، سرندیبیت آبی، بنیتوئیت، اوپال، گارنت آبی، ژرمژوئیت آبی، تورمالین آبی، آکومارین، تانزانیت و زوئیسیت، اسپینل و زیرکُن آبی، آیولیت و لابرادوریت، سنگ خورشید با طیف آبی، مروارید و آپاتیت آبی، آیدوکراز آبی، کیانیت، سودالیت، همیمورفیت آبی، فلوریت، اسمیت زونیت و عقیق و کالسدونی آبی، کهربای آبی، آزوریت، هماتیت و آونتورین آبی، لاریمار، چشم شاهین، کوارتز دومورتیریت و کریزوکولای آبی استفاده کرد.

رنگ درمانی با سنگهای آبی

رنگ درمانی با سنگ آبی پررنگ

کریستال های آبی نماد اعتماد هستند. هنگامی که ما به دنبال صداقت و یا می خواهیم مسئولیت پذیر تر عمل می کنیم، یا بیشتر قابل اعتماد و یا وفادار و دیندار می شویم، این کریستال ها تمرکزی را که ما به آن نیاز داریم می دهند. اعتماد یک نیاز پیچیده است. ما به دنبال اعتماد به دیگران هستیم و نیز می خواهیم نزد آنها قابل اعتماد باشیم. بیشتر تعاملات ما با دیگران به اعتماد متقابل بستگی دارد.

رنگ درمانی سنگهای آبی کم رنگ

رنگ درمانی با سنگهای آبی روشن

همانطور که گفته شد آبی کمرنگ، متعلق به چاکرای پنجم گلو و حلق است که درنتیجه در درمان غده تیروئید مفید است. در سایه های سبک تر، بلورهای آبی با ظرافت و مهارت خنک می شوند. رنگ استخرهای آب کم عمق منعکس کننده آسمان هستند. آنها به ما کمک می کند تا تامل، تفکر و سنجش، سوال و آرامش در زندگیمان داشته باشیم. از کریستال های آبی روشن استفاده کنید، هنگامی که نیاز به توسعه صبر، آشتی دادن اختلاف ها یا تلاش برای بخشش دارید. در رنگ درمانی با سنگهای آبی روشن برای تلاش های بهبود از اعتیاد و الگوهای رفتاری مخرب عالی هستند. آنها در فرونشاندن خشم و خلق و خو ما را یاری و به ما کمک می کنند که ملایم تر و نرم تر شویم. اشعه های آنها قدرتمند هستند و می توانند به ما کمک کنند که زندگیمان را تغییر دهیم تا اعتماد به نفس و شادتر شویم. آنها در برخورد با غم و اندوه، از بین رفتن گذشته موثر اند.

رنگ درمانی با سنگهای آبی تیره

خواص رنگ آبی تیره

سایه های تیره تر آبی برای افزایش احترام و شفقت در خودمان هستند. کریستال های آبی تیره به ما انسانیت، اختیار و شرافت می آموزند. کریستال های آبی تیره به ما کمک می کنند تا خیرخواهانه تر رفتار کنیم و روی تلاش های بیشتر برای خدمت به دیگران متمرکز شویم. آنها به ما فضل، حساسیت به نیازهای دیگران و دلسوزی در معاملات با دیگران را آموزش می دهند.

3 دیدگاه برای “روانشناسی رنگ آبی ؛ رنگ درمانی با گوهرها و سنگهای آبی رنگ

 1. ناشناس گفته:

  خلاق فقط خدای متعال است انسانها با نعمات خدادادی بخواست خدا فقط هماهنگ کننده می‌توانند باشند قطعا ان شاءالله

 2. سعید گفته:

  ایا انگشتر اکوامارین که نوع عالی باشد دارین برای فروش قیمت بدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *