سنجاق سینه “ستاره دریایی” با یاقوت و آمیتیست از رنه بویون

امیلی استوهرر ، سرپرست جواهرات در موزه هنرهای زیبا ، بوستون (MFA) میگوید : این سنجاق سینه زینتی به شکل ستاره دریایی با یاقوت سرخ و آمیتیست همراه طلای زرد ، فوق العاده است. وی آن را “یکی از مهمترین طرح هایی که تا کنون برای خانه بووین ساخته شده است” نامید. سنجاق سینه "ستاره دریایی" از جنس یاقوت و آمیتیست ساخته رنه بویون رنه بووین (René Boivin ) کمپانی خود را در پاریس در سال 1890 تأسیس کرد. بعد از مرگ او در سال 1917 ، بیوه او ، ژان ، مسئولیت را بر عهده گرفت. استوهرر میگوید: او اولین زنی بود که یک خانه جواهرات در فرانسه را اداره می کرد. “یکی از تصمیمات اولیه او که بسیار مهم بود ، استخدام سوزان بلپرون به عنوان طراح بود. بلپرون بسیار جوان بود ، در دنیای جواهرات کاملاً ناشناخته بود و کاری را انجام می داد که بر خلاف عقاید دیگران بود ، بنابراین این یک ریسک بود. ” پس از رفتن بلپرون ، یک طراح زن دیگر ، ژولیت موتارد ، حس طراحی خود را به چشم انداز ژان بویون اضافه کرد. “در طول دهه 1930 ، بووین به خاطر ساختن این طرحهای مدرن که شکافی از دوره هنر دکو بود ، برجسته شد ، موضوعات طبیعی را برجسته کرد و از سنگهای قیمتی رنگی به روشهای جدید و خلاقانه استفاده کرد. استوهرر می گوید ، این سنجاق سینه زینتی واقعا نمونه خوبی از آن است.

جواهری که متعلق به بازیگر هالیوودی “کولبرت” شد

موتارد سنجاق سینه ستاره دریایی را در سال 1935 طراحی کرد. نسخه اصلی قطعه ، ساخته شده توسط چارلز پروفیلت ، در سال 1937 تکمیل شد. با اندازه چهار اینچ – به اندازه یک کف دست دراز – این جواهر بروچ دارای دهها لولای مفصل مانند در پشت است که اجازه می دهد تا کاملاً بند بند شود. استوهرر می گوید: “من نمی توانم به چنین چیزی فکر کنم.” “منظور گذاشتن آن روی بدن بود. وقتی آن را برمی دارید ، به گونه ای می پیچد که من در هیچ جواهری دیگر ندیده ام. “

این سنجاق سینه زینتی با سنگ زمردی و آکوامارین از René Boivin با بازوهایی بسیار انعطاف پذیر حدود 1940 ساخته شده است. قیمت این قطعه فروخته شده در حراجی کریستیز سال 2014 ، 125 هزار دلار اعلام شده است.
این سنجاق سینه زینتی با سنگ زمردی و آکوامارین از René Boivin با بازوهایی بسیار انعطاف پذیر حدود 1940 ساخته شده است. قیمت این قطعه فروخته شده در حراجی کریستیز سال 2014 ، 125 هزار دلار اعلام شده است.

استوهرر می گوید ، در کل در این دوره چهار عدد ستاره دریایی بروچ با سنگهای آمتیست و یاقوت ایجاد شد. نسخه های دیگر بعداً ساخته شد ، اما نسخه اول به یک بازیگر زن مشهور ، کلودت کولبرت فروخته شد. وی ادامه می دهد: “کولبرت در سال 1938 در پاریس بود و ما معتقدیم که او آن زمان آن را خرید.” “او در پاریس متولد شد و عاشق مد فرانسوی بود.” با این حال ، کولبرت در نوع خود محافظه کار بود ، “و این قطعه بزرگ و جسورانه یک انتخاب غیر معمول بود. او آن را در یک لحظه مهم در حرفه خود خریداری کرد. او بعد از دریافت جایزه اسکار برای بازی در فیلم «در یک شب اتفاق افتاد» پردرآمدترین بازیگر زن هالیوود بود. شاید این به او اعتماد به نفس داد که چیزی غیر عادی بخرد. “

کلودت کولبرت با سنجاق سینه زینتی ستاره دریایی
کلودت کولبرت با سنجاق سینه زینتی ستاره دریایی در مجله Photoplay ، نوامبر 1939 پوشیده است. تصویر: موزه هنرهای زیبا ، بوستون.

موزه هنرهای زیبای بوستون این جواهر بروچ را در ژوئن 2019 خریداری کرد. استوهرر ، که علاقه مند به افزودن داستانهای بیشتر زنان به مجموعه جواهرات در MFA بود ، خاطرنشان می کند که این جواهر “داستانی واقعاً قوی از نقشی است که زنان در طراحی جواهرات در آن ایفا کردند. در حال حاضر ، این سنجاق در معرض دید عموم نیست ، اما استوهرر امیدوار است که آن را در سال آینده یا بیشتر نمایش دهد. یکی از نسخه های مشابه ، سنجاق سینه ستاره دریایی روبی و آمتیست در سال 2010 در حراجی کریستیز با قیمتی حدود 200 هزار دلار فروخته شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *