روانشناسی رنگ خاکستری ؛ رنگ درمانی با سنگهای خاکستری رنگ

رنگ درمانی با سنگ خاکستری - روانشناسی خاکستری

خاکستری رنگی واقعا بی طرفانه است. انرژی آن پوچی، فقدان حرکت، عدم احساسات، گرما و ویژگی های شناسایی است. از این جهت خاکستری می تواند آرامبخش باشد. در رنگ درمانی با سنگهای خاکستری رنگ نیز می توانیم این انرژی را احساس نماییم.  رنگ خاکستری هنگامی که در کنار سایر رنگ های پر جنب و جوش قرار می گیرد، خاکستری می تواند یک اثر خنک و آرام کننده ای داشته باشد. این یک اثر تثبیت کننده است و فعالیت رنگ های پر جنب و جوش را در کاهش می دهد. در این مطلب ما به پاسخ سوالاتی نظیر : شخصیت شناسی و روانشناسی رنگ خاکستری چیست؟  در رنگ درمانی با سنگهای خاکستری رنگ چه خواص و انرژی هایی می توانیم دریافت کنیم؟ خواص طیف های مختلف سنگهای خاکستری و نقره ای رنگ چگونه است؟

روانشناسی رنگ خاکستری

روانشناسی رنگ خاکستری

هنگامی که شما لباس و کالاهای خانگی را می خرید، رنگهایی را انتخاب می کنید که توجه مردم را جلب می کنند. رنگ می تواند بخشی از زندگی باشد و معنای آن ممکن است بر اساس شیوه زندگی و همچنین وضعیت متفاوت باشد. خاکستری رنگی سازگاری و دارای یک احساس بی طرفانه و منزوی است. شخصیت خاصی برای خود ندارد، به نظر می رسد اندکی تاریک و یا شاید مقدار خفیفی رنگ مخلوط آن باشد. انسانها نیز این خصوصیت را زیاد نشان می دهند، زیرا معمولا آنها با موقعیتی که در آن می باشند، سازگار هستند. خاکستری معمولا رنگی بی علاقه و بی توجه است. آن واقعا منفرد و ناوابسته، بی طرف، بی غرض و همچنین بی اراده است. از منظر طرز فکر های رنگی، خاکستری رنگ راجع به حل و فصل است. نه سیاه است نه سفید، دگرگونی کاملی بین این دو رنگ وجود ندارد. همانطور که خاکستری به تاریکی می رسد، فوق العاده و همچنین مرموز نیز می شود. از سوی دیگر، خاکستری شدید به فلز گرانبهای نقره ای و سفید رنگ نیز می رسد که باعث می شود بیشتر آن برجسته و پویا شود. خموش و هم بی احساس بودن خاکستری باعث می شود که قوی و پایدار باشد، احساس خونسردی و خودداری ایجاد می کند و شما را از یک جهان آشوبگر و بی بندوبار تسکین می دهد. خاکستری قوت، توانمندسازی، احیاء یا انرژی نمی دهد. از نقطه نظر روانشناسی رنگ، خاکستری میانه رو، خسته کننده، کسل کننده و دلسرد کننده اما در عین حال نفیس و رسمی، اما غیر دلربا به نظر می رسد.

شخصیت شناسی رنگ خاکستری

شخصیت شناسی رنگ خاکستری

خاکستری رنگی است که با بلوغ و تعهد و همچنین با موهای خاکستری که انسان با پیری بیشتر می شوند، مرتبط است. علاوه بر این، به همین دلیل ظاهر خنثی بودن، خیاط ها اغلب از آن به عنوان سایه اصلی و اساسی استفاده می کنند. براساس روانشناسی رنگ خاکستری ، این رنگ همچنین می تواند یکنواخت، متعارف و همچنین تحلیل و کم توان شدن وضعیت فیزیکی بدن انسان باشد. اگر شما رنگ خاکستری را دوست دارید، عقل، آینده گرایی، فروتنی، غمگینی و دلتنگیتان را نشان می دهد. این نشان می دهد که شما سخت کوش هستید، اما نه یک فرد کودن و ملال آور. از نظر روانشناسی رنگ خاکستری ، کسانی که رنگ خاکستری را دوست دارند، کسانی هستند که سعی می کنند خود را از جهان اطراف خود محافظت کنند. این نشان می دهد که این افراد ترجیح می دهند که یک موجودیت امن و متعادلی داشته باشند و این افراد نمی خواهند به احساسات خود را آسیب برسانند. آنها احساسات خود را برای جلوگیری از درد عاطفی کنترل می کنند. بومیان آمریکایی خاکستری را با دوستی پیوند می دهند. خاکستری نماد امنیت، بلوغ و قابل اطمینان بودن است. این رنگ اشاره به مسئولیت و کاربردهای محافظه کارانه دارد. کمی خاکستری در زندگی خود قرار دهید، هنگامی که می خواهید:

  • برای تأکید بر رضایت شما برای برآوردن
  • برای کاهش انرژی شدید یک رنگ دیگر
  • برای داشتن احساس بی طرفانه و منزوی و غیر تهاجمی

رنگ درمانی با سنگهای خاکستری و نقره ای رنگ

سنگ خاکستری رنگ

سنگهای خاکستری رنگ، سنگهای شفا دهنده هستند و می توانند جهت ثبات بیشتر در بهبود روابط دوستانه کمک کنند. آنها مرتبط با چاکرای ریشه می باشند. البته باید توجه داشته باشید که خاکستری بسیار تاریک یا بیش از حد می تواند انرژی افسردگی را به وجود آورد😟 همانطور که می دانید رنگ نفره ای نیز یکی از طیف های رنگ خاکستری است.  رنگ خاکستری با افزایش طیف نقره ای در آن می تواند یک رنگ بسیار فعال باشد. همانند سفید خالص، نقره ای رنگ ماه، زنانه، شب، درون نگری، چرخه طبیعی زندگی، خونسردی، آرامش و سکوت، سحر و جادو و ابهام است. رنگ نقره ای یک آینه، یک انعکاس و مسیری برای آگاهی درونی است. درواقع رنگ نقره ای یک خاکستری تامل آمیز است. آن یکنواخت، بشردوستانه و گوشه گیر است.

رنگ درمانی با سنگهای نقره ای رنگ

کریستال های نقره ای الگوها و معانی درونی وقایع را پیدا می کنند. استفاده از فلزات و سنگهای نقره ای برای مراقبه آرام، پیدا کردن هدف واقعی خود در زندگی و انعکاس آرامش در مفهوم زندگی است.

1 دیدگاه برای “روانشناسی رنگ خاکستری ؛ رنگ درمانی با سنگهای خاکستری رنگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *