روانشناسی رنگ بنفش ؛ رنگ درمانی با سنگهای بنفش رنگ

خواص رنگ بنفش

بنفش رنگ موسیقی است؛ بر اساس روانشناسی رنگ بنفش این رنگ ما را تحریک و دگرگون کرده و در شیوه هایی به ظاهر مرموز به رویاهایمان، گذشته و حال متصل می کند. گوهرها و سنگهای بنفش رنگ نیز دارای ارتعاشات قوی از انرژی های معنوی برای ما به ارمغان می آورند. اگر می خواهید از تصورات خود به طور کامل، دوباره به تعادل رسیدن زندگی شما، برداشتن موانع زندگی و یا بخواهید آرامش در حالت بیش فعالی یا انرژی در حالت افسردگی بگیرید، از کریستال ها یا سنگهای بنفش رنگ و یا فقط مقداری رنگ بنفش در محیط اطراف خود استفاده نمایید. به طور کلی طبق روانشناسی رنگ بنفش افرادی که رنگ بنفش را به عنوان رنگ مورد علاقه خود در نظر می گیرند، انسانهایی معنوی، قانع و راضی هستند. اما بیایید دقیق تر این رنگ و بخصوص پرتوهای حاصل از سنگ ها و کریستال های بنفش را بررسی کنیم.

روانشناسی رنگ بنفش ؛ خصوصیات افراد بنفش

روانشناسی رنگ بنفش
 • روانشناسی رنگ بنفش به ما می گوید کسی که به این رنگ علاقه دارند اطرافیان را به خوبی تشخیص و قضاوت می کند و غالبا بهترین را در آنها یا استعداد نهان آنها در کسب موفقیت را می بیند
 • معمولا درکار ها سروقت نیست، برایش زمان اهمیت زیادی نداشته و تمایل به تعویق انداختن کارها به بعدا دارد
 • در اغلب اوقات، با توجه به نداشتن مدیریت زمان در سروقت هیچ وقت مقدار زیادی کار را در یک زمان باهم انجام نمی دهد
 • تمایل بیشتری بسمت سوی افراطی قضیه دارد. در این حالت میانجیگری می تواند راهی برای جلوگیری از کسی که رنگ بنفش را به عنوان رنگ مورد علاقه خود می داند باشد
 • متکبر در بیشتر اوقات با اعتقاد به هیچ چیز بالاتر از آنها یا زندگی نیست
 • دوست ندارد به او بگویند چه کار را بکن چکار را نه. خلاق است و با دیدی متفاوت تر از بقیه افراد جامعه به چشم انداز جهان اطراف خود نگاه می کن
 • افراد بنفش با دستاوردهای خود مخالفت می کنند و خودکفا به درون خود هستند. این خودکفایی باعث می شود که آنها درون گرا و بعضی وقت ها در دنیای خودشان باشند. طبق روانشناسی رنگ بنفش آنها اغلب در تفکر و اندیشه عمیق رفته و معمولا به سمت مراقبه و عبادت و تفکر روی می آورند. خودکفایی و مراقبه باعث می شود این افراد ارتباطات عرفانی بسیار خوبی باشند.
 • زندگی آنها آسان نیست زیرا آنها یک تیم یا گروه خوب را در اطراف خود ایجاد نمی کنند. در نتیجه، آنها در دنیای خود محصور می مانند و گاهی اوقات این دنیای سلطنتی باعث تنهایی می شوند.

دوستداران رنگ بنفش به این نکات توجه کنند

خصوصیات رنگ بنفش
 • رنگ بنفش دارای ارتباط با کیهان است و افراد تمایل دارند انرژی بی نهایت داشته باشند.
 • این انرژی ها اگر به درستی در یک مجرا هدایت نشود ممکن است منجر به درون نگری(تو خودش باشه) بیشتر شود.
 • سایه های تیره تر بنفش منعکس کننده احساس عمیق تر بیگانگی هستند.
 • بر اساس روانشناسی رنگ بنفش این افراد ممکن است در موارد افراطی در برقراری ارتباط گستاخ و جسور باشند و یا کسانی را که در اطراف آنها هستند را تحقیر کنند.
 • طرز رفتار و سر به سر گذاشتن تند و زننده آنها واقعا اثری منفی منفی دارد و باید مراقب باشند.
 • طبق روانشناسی رنگ بنفش از آنجایی که این رنگ با طبقه اشراف مرتبط است، این افراد در تمایل به محدود شدن در ذات خود دارند و سرد غیر صمیمی می باشند. این سرشت اشراف گونه محدودیت های بیشتری را برای توسعه ماهیت اعمال می کند.

انرژی کریستال های بنفش

انرژی سنگهای بنفش رنگ

بنفش ترکیبی از آبی و قرمز است. قرمز انرژی متمرکز، پویا و فعال است در حالی که آبی خنک کننده، آرام و گسترده است. بنفش یک نیروی درونی جدید برای گسترش آبی و فعالیت قرمز به ارمغان می آورد. قرمز انرژی خود را وارد گستردگی غیرقابل هدایت آبی می کند و امکان خلاقیت و انرژی بیشتری را می دهد. به همین دلیل، بنفش با تخیل و الهام همراه است. پرتو های رنگ کریستال بنفش در کمک کردن به تفسیر خواب و رویاهای ما قدرتمند هستند، ما را به اعمال و دستاوردهای بزرگ الهام می بخشند و جادو سحرآمیزی را در زندگی و روابط ما قرار می دهند.

سنگهای بنفش رنگ متعلق به متولدین چه ماهی است؟

بر طبق چرخ بزرگ طبیعی رنگها، در آغاز تاریکی زمستان، نارنجی و قرمز های پاییز به زمین های عمیق زمستانی بنفش و آبی می رسند. آسمانها با آفتاب کم خود تاریک تر هستند. زمین بر روی رنگ تیره تر از عظمت زمستان برمی گردد. بنفش رنگ سنگ ماه طبیعی کسانی است که در زمستان یعنی متولدین دی ماه سال از جدید(21 دسامبر – 19 ژانویه) متولد می شوند. همانند خواب آلودگی، در زمان مه آلود سال که پرتوهایش را تولید می کند، بنفش رنگ پرتو بینش، رویاها، اعیان و لوکس است. به عنوان پرتوهای رنگی نفوذ که یک بار دیگر چرخه حیات را آغاز می کند، بنفش یکی از قوی ترین اشعه ها در طبیعت است زیرا یادآور رمز و راز و جادوی جوان سازی و تجدید حیات زندگی است.

رنگ درمانی با سنگهای بنفش رنگ

رنگ درمانی با سنگهای بنفش

حال به خواص درمانی سه طیف رنگ بنفش می رسیم. از آنجایی که بنفش نیز رابطه نزدیکی به رنگ ارغوانی دارد پس می توان از سنگها و گوهرهای بنفش رنگ نیز جهت مراقبه و مدیتیشن برای چاکرای هفتم (تاج) نیز استفاده نمود. کریستال هایی مانند تافیت، هالیت، آمیتیست، الکساندریت، کونزیت، اسکاپولیت، آیولیت در سایه های مختلفی از جمله بنفش وجود دارند که دارای پرتو پویا و تقویت کننده بنفش هستند.

رنگ درمانی با سنگهای بنفش تیره

رنگ درمانی بنفش تیره

کریستالهای بنفش تیره تر دارای قدرت ویژه هستند. آنها “کریستال های رویایی” هستند. آنها درچه هایی برای روح و دنیای فراتر از درک عادی ما هستند. آنها برای کمک به ما در تفسیر رویاهای ما بهترین هستند و مدخل مکان هایی در ذهن ما هستند که ما حتی نمی دانیم وجود داردند. یک بلور بنفش پررنگ تراش خورده، نیمه شفاف، پر طراوت، سحر و جادو در سطح بالاتری را دارند. رنگ بنفش تیره رنگ خالصانه و خوبی است. بخت و اقبال رویایی را آشکار می سازد. بنفش پررنگ، پرتو رنگی است که رویاها و واقعیت را متصل می کند. یک کریستال بنفش تیره می تواند به ما کمک کند دیدگاه های جدیدی از واقعیت که ما دنبال آن بودیم را ببینیم و با چشم سوم (آجنا در چاکرای ششم) افسانه ای که به ما “بینایی باطنی و درون بینی” می دهد ارتباط برقرار کنیم. سنگهای بنفش رنگ با عرفان و خلوص مرتبط هستند. آنها برای مدیتیشن و هشیاری در آگاهی های روحی روانی، ارتباط با خود بالاتر و افزایش تخیلات و الهام استفاده می شوند.

رنگ درمانی با سنگهای بنفش روشن

رنگ درمانی سنگهای بنفش روشن

کریستال هایی که کمرنگ هستند، سایه روشن تر بنفش، حاوی اشعه هایی هستند که ما را در معرفت خود که بنفش فراهم می کند، کمک می کنند، اما بیشتر به احساسات ما و درک اشتیاق های پنهان ما تمرکز دارند. این ها کریستال هایی آزاد و رها شده از قلب و نیروی عقلی اند. از این بلورهای زیبا برای برآورده ساختن آرزوهای خود استفاده کنید که میل و خواست صمیمیت و قلبی برای عشق و محبت را شامل می شوند. از آنها برای به دست آوردن دانشی که نیاز دارید به زندگی ای با سلیقه و لطف ، رحمت و کرم خداوند استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *