کشف راف بزرگ الماس رنگی در جمهوری یاقوتستان روسیه توسط الروسا

7 آگوست 2020 ، بخشی از گروه الروسا (ALROSA) ، یک راف الماس 236 قیراطی با رنگ زرد – قهوه ای پررنگ پیدا کرد. این الماس از معدن ابلیاک (Ebelyakh) در جمهوری یاقوتستان روسیه استخراج شد. این بزرگترین راف الماس رنگی طبیعی است که تاکنون در روسیه یافت شده است. ابعاد الماس 47x24x22 میلی متر است و طبق برآوردهای اولیه ، سن آن به 120 تا 230 میلیون سال پیش برمیگردد.کشف راف الماس زرد-قهوه ای بزرگ در روسیه

چنین راف الماس با رنگ طبیعی و اندازه ای این چنین بزرگ یک کشف بی نظیر است. اکنون ، این سنگ در گروه فروش الروسا است که توسط متخصصان ما مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد. پس از آن تصمیم خواهیم گرفت که آیا آن را برای تراش دادن به فروشندگان خود ارائه دهیم یا آن را به صورت راف (سنگ خام) بفروشیم. مطمئناً ، تراشکاران الماس در هر کشوری به چنین سنگی علاقه مند خواهد بود ، زیرا این پتانسیل را دارد که چندین قطعه الماس صیقل داده شده با کیفیت بالا از آن به دست آورد.  گفته شده توسط پاول وینیخین ، رئیس الماس بخش تراش و پرداخت الروسا.

ذخایر الماس معدن آبرفتی ابلیاک (Ebelyakh) (که توسط آلمازی آنابارا ، شرکت تابعه الروسا) اداره می شود ، در رودخانه انابار (Anabar) جمهوری ساخا (یاکوتیا) نه چندان دور از سواحل دریای لاپتوا و حدود 1.211 کیلومتری شمال غربی یاکوتسک واقع شده است. این شرکت فروش موفقیت آمیز راف های الماس هایی بزرگ، بیش از 10.8 قیراطی را در بلژیک و اسرائیل در ماه ژوئیه ثبت کرد ، و برخی از سنگ های “‘گرانبها” را در معاملات موقت ، معروف به معاملات نقطه ای ، به فروش رساند. با توجه به بحران کرونا و تغییر سیاست های این شرکت مبنی بر عرضه و تقاضا ، درآمدهای الماس برای هفت ماه اول سال 2020 ، 48 درصد نسبت به سال گذشته به 1.03 میلیارد دلار کاهش یافته است. فروش ناخالص 50 درصد کاهش و به 978 میلیون دلار رسید ، در حالی که فروش الماس های تراش داده شده 48 درصد افزایش و به 49 میلیون دلار رسید. پیش از این ، چندین الماس رنگی منحصر به فرد در این معدن کشف شده بود.

الماس صورتی از الروسا
الماس بیضی صورتی با وزن 14.83 قیراطی یافت شده از معدن الروسا (تصویر از Alrosa.)

در تابستان 2017 ، این شرکت در طی یک ماه سه الماس رنگی منحصر به فرد را به دست آورد: زرد ، صورتی و ارغوانی – صورتی. هر سه سنگ توسط الروسا تراش و به عنوان الماس جلا داده شده به عموم مردم ارائه شد.

راف الماس زرد
راف الماس زرد “پرنده آتشین” یافت شده توسط الروسا قبل قبل از تراش

در پایان سال گذشته ، یک الماس زرد به نام پرنده آتشین ( Firebird ) به وزن 20.69 قیراط با برند معروف جهان گراف  (Graff  Diamonds) فروخته شد.

الماس زرد ملقب به پرنده آتشین
الماس زرد تراش داده شده توسط Graff ملقب به پرنده آتشین

منابع: The largest natural color diamond ever found in Russia’s Yakutia all photos copyright are from alrosa

3 دیدگاه برای “کشف راف بزرگ الماس رنگی در جمهوری یاقوتستان روسیه توسط الروسا

 1. REZA گفته:

  The diamond was extracted from the Ebelyakh mine in Yakutia, Russia.

  This is the largest natural color rough diamond ever found in Russia.

  The diamond is 120 to 230 million years old
  ——————————————————————-
  سن آن به 120 تا 30 میلیون سال پیش برمیگردد..

  • حسن کرمی گفته:

   بله عدد 2 قبل 30 نیومده و اشتباه تایپی بود. اصلاح شد تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *