پادشاه مروارید پرورشی جهان چه کسی است؟ داستان زندگی و برند میکی موتو

می کی موتو کوکیچی در سن 70 سالگی
می کی موتو کوکیچی در سن 70 سالگی
اروپایی ها ( توسط کارل لینه ) از سه قرن قبل در تلاش از برای پرورش مروارید می بودند و در این مهم به نتایج خوبی دست یافته بودند ولی این ژاپنی ها بودند که توسط یک پسر از یک خانواده فرودست، این فن را تکمیل و به اوج رساندند به گونه ای که مردم کشور جزیره ای ژاپن نزدیک یک قرن است در پرورش این “جواهر دریایی”سرآمد جهان اند.

پدر مروارید پرورشی جهان؛ میکی موتو کوکیچی Mikimoto Kōkichi

اولین کشت مروارید توسط می کی موتو
اولین کشت مروارید توسط mikimoto
میکی موتو در چنین روزی در 161 سال قبل ( 25 ژانویه 1858 ) در یک خانواده فقیر ژاپنی پسری دیده به جهان گشود که بعدها این شعار را برای خود برگزید :
من یک روز بر گردن همه زنان گردنبند مروارید می آویزم Mikimoto
می کی موتو که در 13 سالگی و به دلیل فشار فقر مجبور شده بود تحصیل علم را رها و با دستفروشی و برای جلب مشتریان خارجی رقص پا و … انجام دهد، بعد از سفر به توکیو و آشنایی با صیادان مروارید تصمیم خود را برای آینده زندگی اش گرفت و انقلابی بزرگ در تولید مروارید پرورشی با ” کمک انسان ” به پا کرد.

تاسیس اولین کارگاه جواهری مروارید پرورشی در ژاپن

میی کی موتو در پدر مروارید پروشی جهانتا قبل از میکی موتو هیچ پیشینه ای برای جواهرات به صورت حرفه ای در ژاپن قابل تصور نیست اما برای جلوگیری از خام فروشی، ایشان اولین کارگاه جواهرسازی ژاپن ؛ با محوریت مروارید را تاسیس نمود. این مرد در سال 1893 به صورت حرفه ای برای اولین بار در جهان به کشت مروارید دست زد کاری انقلابی و تحسین برانگیز کسی که تا مدتها مرواریدهای او را مصنوعی تصور میکردند
مرواریدهای پرورشی mikimoto در shima japan
کارخانه کشت مرواریدهای پرورشی mikimoto در shima japan
Mikimoto Kokichi تنها شش سال بعد از عرضه مروارید های پرورشی توسط میکی موتو، ایشان اولین گالری عرضه مرواریدهای خود را در کیوتو تاسیس نمود گالری ای که امروزه در پایتخت های معتبر جهان امروزه نمایندگی دارد تا سال 1910 جواهرات میکی موتو توانست خود را به نمایشگاه جواهرات لندن برساند 3 سال بعد 1913 افتتاح اولین شعبه خارجی این برند بود.
فروشگاه مروارید می کی موتو در بانکوک تایلند
فروشگاه مروارید می کی موتو در بانکوک تایلند
حال با زحمات می کی موتو که از زمان ایشان تاکنون که تنها کمی این فن تغیر پیدا کرده است، می توان در عرض سه سال مرواریدهایی در حد اعلا پرورش و سودهای سرشار به دست آورد به طوری که تنها صادرات مروارید پرورشی می کی موتو در افزایش صادرات سومین غول اقتصادی امروزه جهان ، نقش موثری می داشت.

چرا برند مروارید Mikimoto تا این حد محبوب است؟

نمایندگی برند میکی موتو در نیویورک
نمایندگی برند میکی موتو در نیویورک کنار مشهور ترین برندهای جواهری و لوکس نظیر بولگاری
Mikimoto یکی از برندهای معتبر جهانی جواهرات با خواستگاه غیر اروپا و آمریکا است. ولی چه چیزی باعث شده است تا این برند جواهری که بیشتر با گوهر مروارید شناخته می گردد، تا اینقدر پرطرفدار در سطح جهان حتی محبوب تر از 100 سال قبل باشد؟ جواب در “ایده آل گرایی” است و عمل به جای شعار
جواهری ارزشمند از مروارید در موزه می کی موتو ژاپن
جواهری ارزشمند از مروارید پرورشی در موزه می کی موتو ژاپن
نکته مهم درباره زندگی این مرد ژاپنی اینکه او در 30 سالگی و به همراه همسرش کارخانه خود را بنیان نهاد ولی تا 50 سالگی که توانست مرواریدهایی ارزان قیمت ولی با کیفیت مرواریدهای طبیعی پرورش دهد، دست از کوشش برنداشت.
تاج جواهری در موزه میی کی موتو
Toba, Japan تاج جواهری مروارید در جزیره مروارید، موزه میکی موتو
این پشت کار 20 ساله رمز موفقیت این مرد ستودنی می بوده است از میان دهها هزار گونه صدف در جهان تنها چند نوع صدف قادر به خلق جواهر پرطرفدار مروارید هستند و در این بین از 700 صدف تنها یک مروارید درخشان حاصل میگردد .

Mikimoto بهترین مرواریدها برای مشتریان پروش می دهد!

می کی موتو در حال وزن کردن و بررسی مروارید
می کی موتو در حال وزن کردن و بررسی مروارید
پیگیری مستمر و نستوه ایده آل دلیل شده است تا میکی موتو استانداردی فراتر از توقع مشتریان برای خود تعریف کند بهترین بودن با ارائه بالاترین کیفیت mikimoto بالاترین کیفیت در تمام مراحل تولید و انتخاب بهترین مواد اولیه باعث شده است از سال 1974 سیستمی طبقه بندی از استاندارها در هر مرحله تولید شکل بگیرد.
آنجلینا جولی گوشواره مروارید پرورشی mikimoto
آنجلینا جولی در سال 2008 در پیش نمایش یک فیلم در فستیوال نیویورک گوشواره مروارید پرورشی از برند mikimoto را پوشیده است.
در این سیستم هر مروارید 4 آزمون پیش رو دارد رنگ شکل جلا و صاف بودن سطح، هر کدام یکی از ارکان قبولی یک مروارید پرورشی است در برند mikimoto اینگونه است که تنها 3 الی 5 درصد مرواریدهای این شرکت از برای جواهرسازی این برند انتخاب می گردند.
مجسمه می کی موتو در جزیره مروارید Toba ژاپن
مجسمه می کی موتو در جزیره مروارید Toba ژاپن
مروراريد مرواريد است. چه بر حسب تصادف درون شكم يك صدف پديد آمده باشد چه به كمك پرورش انسان می کی مو تو
این ژاپنی ستودنی در سن 96 سالگی در توکیو چشم از جهان فرو بست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *