روانشناسی رنگ زیتونی ؛ رنگ درمانی با سنگهای زیتونی رنگ

سنگ زبرجد زیتونی رنگ

بر اساس روانشناسی رنگ زیتونی این رنگ نماد تفکر خلاق و نوگرایی است. درواقع زیتونی رنگی بین سبز و زرد می باشد که با استفاده از خواص رنگ درمانی گوهرها و سنگهای زیتونی رنگ می توانیم جوانی و شکوفایی سبز و انرژی شادی آور زرد را جذب کنیم. شاید امروزه خانم ها بیشتر با این رنگ سر و کار داشته باشند، از رنگ موی زیتونی گرفته تا دکوراسیون خانگی همه نشانه محبوبیت این رنگ نزد خانم ها است! در این مطلب به سوالات زیر پاسخ می دهیم: تاریخچه رنگ زیتونی چیست و چرا به این نام نامگذاری شده است؟ معنا و روانشناسی رنگ زیتونی چیست؟ سنگهای زیتونی رنگ کدامند و متولدین چه ماهی بهترین تطابق را با گوهرها و کریستالهای زیتونی رنگ دارند؟ انرژی و خواص طیف های سنگهای زیتونی در رنگ درمانی چیست؟

تاریخچه رنگ زیتونی

روانشناسی رنگ زیتونی

رنگ سبز زیتونی یک درجه بین رنگ سبز و زرد است، اما به طور معمول آن را در زیر رده رنگ سبز قرار می دهدند. این رنگ به علت شباهت با رنگ نوشیدنی لیکور فرانسوی به نام “Chartreuse” نامگذاری شد که دارای رنگ سبز مایل به زرد است. و البته ما با نام عمومی رنگ زیتونی آن را می شناسیم. لیکور اولین بار در سال 1605 میلادی توسط راهبان آرژانتینی تبار فرانسه تولید شد، اما تا سال های 1730 به بازار عرضه نشد.  نام این نوشیدنی برای اولین بار در سال 1884 به عنوان نام رنگ یک مورد استفاده قرار گرفت زمانی که در یک روزنامه مد روز بریتانیا ذکر شد. در اواخر سال 1800، پارچه ابریشمی و مخملی در رنگ زیتونی تولید و برای ساخت موارد شیکی مانند فن های عروسکی، لباس، کیف پول، کفش و کلاه استفاده می شد. در سال1920، این رنگ به دلیل ماهیت جسورانه و سرکش بودنش، لباس انتخابی بسیار محبوب بود. رنگ زیتونی در اواخر دهه 1950 به عنوان یک انتخاب رایج برای لباس و مبلمان دوباره زنده شد.

زیتونی رنگ مُد

زیتونی یک رنگ منحصر به فرد بود که می توانست در طرح های رنگی داروهای روان گردان و پالت های طبیعت گرا استفاده شود. طراحان مشهور مد، شروع به استفاده از رنگ زیتونی نمودند. اگر چه در دهه 1970 این رنگ نفوذ خود را از دست داد، در اواخر دهه 1980 دوباره بازگشت. در سال 2010، رنگ زیتونی به عنوان یک رنگ تزئینی در دفاتر شرکت های فناوری مورد توجه قرار گرفت، زیرا رنگ منعکس کننده فردیت و تفکر خلاق است که ویژگی های بسیار ارزشمند در زمینه فن آوری است.

روانشناسی رنگ زیتونی

ویژگی های رنگ زیتونی

رنگ زیتونی نشان دهنده شور و شوق، شادی، طبیعت، رشد، و جوانی است. مثل سبز معمولی، زیتونی با زندگی و شکوفایی بهار همراه است. بر خلاف درجه های تیره تر سبز، رنگ زیتونی به ندرت با آرامش و ریلکس بودن همراه است. روانشناسی رنگ زیتونی به ما می گوید که این رنگ به عنوان یک رنگ بسیار پر انرژیست و برای انگیزه و الهام گرفتن عالی است. به تمرکز، دقت و خلاقیت کمک می کند. افرادی که رنگ زیتونی را دوست دارند انرژی و خلاقیت بیشتری نسبت به دیگران دارند! شور و شوق و مثبت گرایی، آنها را دوست داشتنی می سازد و به راحتی دوستی برای خود ایجاد می کنند. دوستداران زیتونی از چالش ها لذت می برند و به دنبال ماجراجویی هستند. در سمت دیگر، افرادی که به این رنگ متمایل هستند سعی می کنند تا تعادل در زندگی شان پیدا کنند. بر اساس روانشناسی رنگ زیتونی آنها پیشنهادات آرامش بخش رنگ سبز و شور و هیجان رنگ زرد را دریافت می کنند. این مبارزه می تواند موجب اضطراب در سطح بالا شود.

رنگ زیتونی در طبیعت

برای بدست آوردن رنگ زیتونی درواقع باید کمی سیاه به رنگ زرد افزود. رنگ زیتونی را می توان در سراسر طبیعت در بسیاری از گونه های مختلف گیاهی دید. بعضی از خوراکی ها شامل گلابی، سیب سبز، پسته، لیمو و مغز میوه آووکادو رایج به عنوان زیتونی رنگ در نظر گرفته می شوند. سنگ قیمتی تورمالین را می توان در رنگ های زیتونی پیدا کرد. از آنجا که روشن و به راحتی از دور تشخیص داده می شود، از آن برای توپ های تنیس، ماهیگیری، و جلیقه های ایمنی بازتاب دهنده استفاده می شود.

سنگهای زیتونی رنگ متعلق به چه ماهی هستند؟

سنگ زیتونی مولداویت

هنگامی که پرتوهای پر طراوت و چالاک سبز با تابش آفتاب زرد خالص ترکیب می شوند، پرتو رنگی قدرتمند زیتونی تولید می شود. این ترکیب فرصت هایی را برای تسریع پیشرفت و توسعه در ما بیدار می کند. بر اساس چرخه رنگهای زندگی طبیعت در خرداد ماه همانطور که وعده آفتاب داغ تابستان را می بیند و نیروی شکوفه بهاری آن رو به تضعیف است اما هنوز قدرت رشد بالای خود را دارد. ما می توانیم از سنگهای زیتونی رنگ برای تمرکز در تلاش های خود که به خوبی شروع شده اند، اما احتیاج به قدرت بیشتری برای بالغ شدن دارند استفاده کنیم. بر اساس چرخه رنگها، رنگ زیتونی یکی از رنگ های ماه تولد کسانی است که در ماه جادوگر بیداری یعنی خرداد (21 مه – 20 ژوئن) متولد شده اند، به طوری که سبزیجات بهار در حال روشن تر شدن بعلت نزدیک بودن زردی تابستان هستند. متولدین خرداد می توانند انرژی و تطابق و هماهنگی خوبی با سنگهای زیتونی رنگ داشته باشند. جالب است بدانید پریدوت بهترین جواهر شناخته شده است که قدرت این پرتو رنگی را نشان می دهد. همچنین همانطور که در تصویر می بینید سنگ مولداویت زیتونی رنگ و یا سنگ زبرجد نیز گوهری مناسب برای کسانی است که به دنبال انرژی رنگ زیتونی می باشند.

رنگ درمانی با سنگهای زیتونی رنگ

جدا از بحث روانشناسی رنگ زیتونی درواقع سنگهای زیتون رنگ به تمرکز و افزایش تلاش های اولیه ما در جستجوی عقل و روشن کردن مسیر ما برای درک بیشتر کمک می کنند. این یک واقعیت علمی است. پرتوهای قوی سنگهای زیتونی قوه درک معانی و ایده های جدید است. سنگهای با رنگ سبز مایل به زرد برای وقتی که در ابتدای جستجو برای دانش و روشنگری هستید کمک فراوانی می کنند.

رنگ درمانی با سنگهای زیتونی

رنگ درمانی با سنگهای زیتونی تیره

در رنگ های تیره تر زیتونی ، سنگهای زیتونی رنگ به “سنگ مطالعه” مشهور هستند. آنها نشان دهنده تولد حقیقت و هماهنگی هستند. آن ما را در شروع جستجو های طولانی و طلب روشن بینی، بینش، درک و حکمت کمک می کند. سنگهای زیتون تیره ای برای رسیدن به اهدافی که نیاز به پایداری زیاد و بلند مدت اما آهسته – نه پیشرفت و رشد وحشی و تحریک پذیر – عالی هستند.

رنگ درمانی با سنگهای زیتونی تیره

رنگ درمانی با سنگهای زیتونی روشن

سنگهای زیتونی کمرنگ یک هدف بسیار خاص دارند: پشتکار در جستجو برای روشنگری، معرفت عمیق و درک ذات هستی. پرتو آنها به شما در تلاش برای تقویت مقاومت، دقت و تمرکز، عزم استقامت شما برای چالش های ذهن و روان، به ویژه در طولانی مدت کمک می کند.

خواص رنگ زیتونی روشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *