روانشناسی رنگ سبز ؛ رنگ درمانی با سنگهای سبز رنگ

روانشناسی رنگ سبز

روانشناسی رنگ سبز به ما می گوید سبز رنگ طبیعت، باروری، زندگی است. سبز رنگ تعادل است و در رنگ درمانی با گوهرها و سنگهای سبز رنگ باعث هماهنگی بدن، یادگیری و رشد می شود. سبز یک رنگ امن و آسایش است، این رنگ عزت و احترام برای شما می آورد. اگر شما نمی دانید از چه رنگی برای مکانی استفاده بکار ببرید، از سبز استفاده کنید. در این مطلب ما به این سوالات پاسخ می دهیم: روانشناسی رنگ سبز چیست؟ خصوصیات افراد سبز رنگ چگونه است و این افراد در ارتباطات و زندگی خود دنبال چه چیزی هستند؟ سنگها و گوهرهای سبز رنگ کدام هستند؟ چه انرژی ای دارند و متولدین کدام ماه سال بهترین تطابق را با سنگهای سبز رنگ دارند!؟ همچنین خواص پرتوهای رنگ درمانی سنگهای سبز رنگ را در سه طیق متفاوت سبز، سبز تیره و روشن بررسی می کنیم.

روانشناسی رنگ سبز

روانشناسی رنگ سبز

سبز نماد اصلی شفا دهنده بدن و نیروی زندگی است. در اغلب فرهنگها نماد ثروت است. اعتقاد بر این بود که سبز چشم هایتان را شفا می دهد. مصری ها خط چشم سبز می زدند. سایه چشم سبز هنوز استفاده می شود. شما باید غذاهای سبز خام را برای سلامتی خوب بخورید. جمعه روز سبز است. یشم سبز سنگ مقدس آسیایی ها است. بر اساس روانشناسی رنگ سبز شما وقتی چیز سبزی را می بینید می دانید زنده است، درست است؟ به همین دلیل است که ما در هنگام رفتن به دشت و فضای باز بیرون احساس خوبی داریم. همچنین سبز به معنی تعادل، آرامش و هماهنگی است. بنابراین آن یک رنگ بی نظیر برای وقتی است که یک روز سخت کاری را گذرانده و احتیاج به تجدید قوا و تازه شدن دارید. بیایید ابتدا به برخی از خصوصیات افرادی که به رنگ سبز علاقه دارند بپردازیم!

روانشناسی رنگ سبز ؛ خصوصیات ذاتی افراد سبز

این قدرت سبز است که تشدید انرژی را بدون انرژی درون اداره می کند و ما را متعادل می کند. ما در همان زمان دوباره سرحال و احساس آرامش می کنیم و با انرژی مثبت پر می شویم. روانشناسی رنگ سبز به ما می گوید که آرامش درونی فردی که به رنگ سبز علاقه دارد همیشه به او کمک خواهد کرد تا بهترین تصمیمات را بگیرد، به خوبی درک درست و اشتباه داشته باشد. این رنگ همچنین می تواند افراد را به ویژگی های منفی و افراطی تبدیل کند. در سمت بد قضیه، سبز می تواند نمایندگان افرادی باشد که بیش از حد مادی گرا هستند و نیاز به داشتن آن به مقدار زیادی برای خود دارند

 • همیشه به دنبال دانش و فهمیدن!
 • تحلیلی، جهانی و مفهومی: زندگیشان با الگو های خود سپری می کنند!
 • خونسرد، آرام و حواس جمع: احتیاج به توضیحات و پاسخ دارند.
 • مبتکر، منطقی و کمال گرا: منصف و عادل.
 • انتزاعی، فرض پندار و بازجو(تحقیق) : غیر هم نوا بودن ذاتی، وابسته به دلایل نظری و رویابین و حلال مشکلات.

ویژگی های افراد سبز در دوران زندگی

ویژگیهای رنگ سبز

فردی که رنگ سبز را دوست دارد در زندگی خود همیشه یک فرد دوست داشتنی و پرورش دهنده است. خاصیت مثبتی که این رنگ ارائه می کند باعث می شود او از هر چیزی که زنده است محافظت کند. او همچنین دارای حالت تعادل طبیعی با ویژگی های ناظر خوب، شنونده و مشاور در دوران سخت است. وی پدر یا مادری دوست داشتنی برای فرزندان خود خواهد بود و خانه ای زیبا دارند که توسط یک باغچه و حیوانات احاطه شده است.

 • در کار: متفکرانی مستقل ؛ چالشها را در حرفه خود بر دوش می گیرند. دوست دارند درهنگام اجرای این چالش ها دیگران او را پشتیبانی کنند.
 • در عشق: بر روی قلب ها حکم فرمانی می کنند، متنفر از تکرار و بیان احساسات برایشان دشوار است. زمانی که احساسات آنها را کنترل می کنند احساس ناخوشایندی دارند.
 • در دوران کودکی: بسیار بزرگتر از سن خود عمل می کند! روی دستاورد هایی که موضوعشان تحریک ذهنی منطقی مانند هست تمرکز دارند. بی حوصلگی در تمرین و روی روال بودن چیزی، توانا در سؤال کردن – نیاز دارند احترام بگذارید تا بتوانند یاد بگیرند

نکاتی برای موفقیت در رابطه با سبز ها

رفتار افراد سبز رنگ

بر اساس رواشناسی رنگ سبز، افرادی که به این رنگ علاقمند هستند برای هدف جمع آوری یا به اشتراک گذاری اطلاعات ارتباط برقرار می کنند. در گفتگو، توجه آنها به موضوعی که دارند بحث می کنند متمرکز هست ، نه در رابطه (وابستگی). خوش معاشرت نبودن، زندگی کردن در آینده، پر حرف بودن، منتقدان را از خود دور می کنند، اجتناب از رفتن با جریان جامعه و بیش از حد مستقل شدن، می توانند سبزها دیگران را ناکام و ناامید کند.

 • به آنها فرصت دهید تا فکر کنند
 • از “بحث کوچک” رد شوید
 • اجتناب از افراط در سخن زائد و تکرار
 • ابتدا نقطه “تصویر بزرگ” را به آنها بدهید، سپس وارد جزییات آن کنید.
 • نیاز آنها به اطلاعات را به عنوان بازجویی تفسیر اشتباه نکنید!

روانشناسی رنگ سبز ؛ انرژی سبز

انرژی رنگ سبز

سبز حاوی انرژی های قدرتمندی از طبیعت، رشد، تمایل به گسترش یا افزایش است. تعادل و حس نظم در رنگ سبز یافت می شود. تغییر و تحول برای رشد ضروری است و بنابراین این توانایی جهت تحمل تغییرات نیز بخشی از انرژی سبز است. بر اساس روانشناسی رنگ سبز اگر میخواهید در منزلتان خلوت کنید، جایی که میتوانید آرامش و تجدید قوا کنید، این اتاق را با رنگ سبز تزئین کنید. اما سعی کنید آن را با سایه های خام سبز، شبیه به آنچه که در طبیعت می بینید، انجام دهید. مقداری رنگ سبز در زندگی خود قرار دهید اگر می خواید:

 • یک حالت جدید تعادل درونی
 • نیاز به احساس تغییر یا رشد و پیشرفت
 • آزادی برای دنبال کردن ایده های جدید
 • محافظت خود از ترس و اضطراب های ناشی از خواسته های دیگران

چاکرا درمانی با سنگهای سبز رنگ

چاکرای سبز

سبز چاکرای قلب بدن است. در رنگ درمانی با رنگ سبز ، از آن برای تسکین روح و ذهن مورد استفاده قرار می گیرد. این کمک می کند بدن را از لحاظ ذهنی و فیزیکی شل و از خشکی بیرون درآورد. این یک درمان عالی برای حالت اضطراب و عصبی، کمک به فرد برای به دست آوردن مجدد تعادل احساسی و آرامش درونی خود است. بوسیله کریستال و جواهرات با رنگ سبز، مانند یشم یا مالاکیت، برای آوردن انرژی ها از سنگ به پیرامون مرکز عاطفی شخص استفاده می شوند.  در رنگ درمانی با سنگهای سبز رنگ چاکرای چهارم (به شکل نیلوفر دوازده پر) سبز نشان دهنده چاکرای قلب یا عشق الهی آناهاتا در بین سینه و بالا، جایی است که ما قلب، ریه ها و سیستم گردش خون را پیدا می کنیم. این ها قسمت هایی هستند که در هنگام خشم، ناراحتی یا اضطراب بیشترین تاثیر را می بینیند. بنابراین انرژی هایی که از این رنگ می آیند برای بازگردانی حالت طبیعی اندام های حیاتی و ذهن استفاده می شود. همچنین رنگ سبز جهت احساس نزدیکی و عشق با نزدیکان خود کاربرد دارد.

سنگهای سبز رنگ با متولدین چه ماهی تطابق دارند؟

رنگ درمانی با سنگهای سبز رنگ

همان طور که در روانشناسی رنگ سبز گفتیم، سبز یک رنگ سرزنده و با نشاط است و نماد تجدید و رشد و پیشرفت است. این رنگی است که شما بیشتر در محیط طبیعی می بینید. پس آن رنگ بهار است، وقتی همه چیز از زندگی می آید. طبق چرخه زندگی رنگها  این دوره زمانی را شرح می دهد که همه چیز زنده است و فرآیند طبیعی خود را نمایش و گسترش می دهد. کریستال های سبز، رنگ سنگ ماه کسانی هستند که به اندازه کافی خوش شانس اند که در قلب بهار یعنی اردیبهشت (20 آوریل – 20 مه) متولد می شوند. شاید به همین دلیل باشد که سنگ اصلی ماه متولدین اردیبهشت نیز زمرد سبز است. البته سنگهای سبز رنگ زیادی وجود دارد که می توانیم از آنها بهره ببریم.

سنگهای سبز رنگ کدام اند؟

سنگها و گوهرهایی که ذاتا سبز یا دارای طیف های سبز هستند شامل 50 سنگ:الماس سبز، یشم، زمرد، الکساندریت، تورمالین و گارنت سبز، سروندیت، اوپال، اسپینل سبز، اسفن سبز، کریزوبریل، زیرکن و اسمیت زونیت سبز، آندلوسیت، لابرادوریت و آندوزین، زبرجد، آیدوکراز، مروارید و بونیت سبز رنگ، اسفالریت، کورنروپین، آپاتیت سبز رنگ، کروم دیوپسیت، سنگ خورشید و انستاتیت سبز رنگ، هیدنیت، مولداویت، کهربا و ژئوسیت سبز رنگ، فیروزه و نفریت سبز، عقیق سبز یا خزه ای، مالاکیت، طیف سبز فلوریت، پرازولیت، کریزوپراس و کالسدونی کروم، آونتورین و سنگ ماه سبز رنگ، سنگ خون و پریهنیت سبز، سرافینیت، جاسپر سبز، واریسیت، آمازونیت و کریزوکولا، اوناکیت و فوشسیت

خواص گوهرها و سنگهای سبز

خواص سنگهای سبز رنگ

سنگهای قیمتی سبز برای جذب پول، رفاه و ثروت استفاده می شود. آنها سنگهای متعادل کننده هستند و حمل و استفاده از آنها باعث ارتقای رشد و باروری و تعادل می شوند. سنگهای قیمتی و مواد معدنی سبز رنگ مانند همتایان خود در قلمرو گیاهان، “کریستال های رشد” آنها هستند. آنها مجراهای قدرتمندی از نیروی زندگی زمین از تولد، توسعه، قدرت پایدار خلقت و تجدید حیات طبیعت هستند. کریستال های سبز خالص یاری رسانان قدرتمندی در پرورش و تربیت، از جمله روابط خانوادگی نوپا و یا سرمایه گذاری های جدید کسب و کار است. از آنها برای تقویت رشد و توسعه استفاده کنید. برای یک شروع خوب، تورمالین سبز درخشان و یا با یک زمرد اطمینان مطمئن خواهید شد که تمرکز شما ثابت باقی می ماند و مسیر شما با موفقیت در راه رشد و توسعه همراه خواهد بود. طلسم هایی که رنگ سبز در آن دخیل است برای نگه داشتن فعالیت اقتصادی، یک پروژه روی برنامه و یک زندگی در مسیر مناسب است. سبز رنگ باروری و تجدید است و استفاده از طلسم های سبز دارای سابقه تاریخی طولانی در کمک به تلاش برای آوردن زندگی دوباره جدید به یک خانواده، یک جامعه یا یک سازمان است.

رنگ درمانی با سنگهای سبز رنگ

خواص سنگهای سبز رنگ

رنگ درمانی با سنگهای سبز تیره

در رنگ درمانی با سنگهای سبز تیره، گوهرهای قیمتی مانند تورمالین کروم و آونتورین (aventurine) دارای عنصر قوی رشد با توناژ تیره رنگ نیرومندتر، چشم انداز و رمز و راز سیاه هستند. رنگ های سبزی که متمایل به لجن مانند هستند، انرژی منفی را به ارمغان می آورند. درست مثل هر چیز دیگری در این دنیا، رنگ ها هم حالت دوگانه دارند. بنابراین اگر میخواهید بهترین اثر را داشته باشید، مطمئن شوید که رنگ مناسبی شما را احاطه کرده است.

رنگ درمانی با سنگهای سبز تیره

رنگ درمانی با سنگهای سبز روشن

در رنگهای روشن تر، کریستالهای سبز برای رشد و پیشرفت معنوی و تجدید تعهدی دوباره به اهداف بالاتر عالی هستند. مسلما، بلورهای سبز روشن می تواند به تمرکز ما در تلاش هایمان برای ارتقای پرستش و وقف ایده های والا و تحکیم عرفانی ما کمک کنند.

رنگ درمانی با سنگهای سبز روشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *