روانشناسی رنگ زرد ؛ رنگ درمانی با گوهرها و سنگهای زرد رنگ

رنگ درمانی با سنگهای زرد رنگ - روانشناسی رنگ زرد

بر اساس روانشناسی رنگ زرد این رنگ نماد نور روشنایی ذهن و خلاقیت است. در رنگ درمانی با سنگهای زرد رنگ آنها شادی، انرژی، هوش و خلاقیت را برای ما به ارمغان می آورند. رنگ زرد درخشان ترین و قابل توجه ترین طیف قابل مشاهده توسط چشم انسان است. زرد خالص، روشن و آفتابی ساده ترین رنگ برای دیدن است. افرادی که به رنگ های دیگر کور هستند معمولا می توانند زرد را ببینند. زرد نماد عقل، به معنای شادی و خوشحالی و خوش بینی ، رنگ مورد علاقه افراد دارای هوش بالا است. نرگس زرد نماد عشق متقابل است. رنگ یکشنبه زرد – طلایی است. در این مقاله به این سوالات پاسخ می دهیم: روانشناسی رنگ زرد چیست و به چه معناست؟ خصوصیات افراد زرد رنگ چگونه است؟ چه مواقعی باید از رنگ زرد در زندگی استفاده نماییم؟ سنگهای زرد رنگ متعلق به متولدین کدام ماه است؟ سنگهای زرد رنگ کدام اند؟ انرژی سنگهای زرد رنگ چگونه است و کدام چاکرای بدن را تحت تاثیر قرار می دهند؟ خواص طیف های متفاوت در رنگ درمانی با سنگهای زرد چیست؟

روانشناسی رنگ زرد و معنای آن

روانشناسی رنگ زرد

زرد واقعا پرانرژی است. گرما، الهام و نیروی حیاتی را از خود می افشاند. بر اساس روانشناسی رنگ زرد این رنگ شادترین رنگهاست. زرد نشان دهنده ارتباطات، روشن فکر، نور خورشید و معنویت است. اگر رنگ با ارزش شما زرد باشد، شما منتظر آینده خواهید بود. فکری، بسیار تخیلی و آرمان گرا، شما یک روح شاد و چشم انتظار خوشبختی والاتر خواهید داشت. باور بر این است که یک توانایی در سمت چپ مغز ما وجود دارد، که در آن تفکر و ادراک عمیق در آن قسمت انجام می شود. بنابراین اگر شما نیاز داشته باشید سخت مطالعه کنید، بخواهید یک راه حل برای یک مشکل پیچیده پیدا کنید، یا فقط باید چیزی را به تصویر بکشید، چیزی به رنگ زرد روشن نزدیک خود قرار دهید. به این معنی است که زرد میتواند فرآیند تفکر را از بین ببرد و به ما در ایجاد خلاقیت حتی در یافتن راه حل منطقی کمک کند. این رنگ انرژی بالا، شور و شوق، امید، مفرح و شاد است. بنابراین اگر روزی یک دسته گل بزرگ زرد به یک نفر تقدیم کردید به معنای شادی طولانی است و قطعا روز آن فرد را با چنین گل های زرد زیبا، روشن و درخشان می کند.

شخصیت افراد زرد

خصوصیات و معنای رنگ زرد

فردی که رنگ زرد را دوست دارد و آن را انتخاب می کند یک فرد بسیار ارتباطی است که همچنین از چالش ها لذت می برد. او پرانرژی است، اما همچنین بسیار محاسبه گر می باشد و هیچ گامی را پیش نمی رود تا تحلیل کامل وضعیت انجام شود. البته این افراد در همه چیز عاقل و متین نیستند، حتی اگر گاهی اوقات به نظر می رسد دانشمنداند! آنها با حال، سرگرم کننده، شوخ طبعانه زندگی می کنند. داشتن آنها اطراف خود همیشه عالی است چون آنها می توانند روز شما را روشن کنند و شما را بخنداند. اگر چه، زرد نیز می تواند حالت اضطراب را ایجاد کند، زیرا به نظر می رسد که این رنگ به سرعت در حال حرکت و تغییر است. از آنجایی که بر تفکر تحلیلی تأثیر می گذارد، فرد ممکن است درمورد خود و اطرافیانش بیش از حد حساس و انتقادی شود. همچنین زرد یک رنگ وابسته به خود است که به احساسات عاطفی مرتبط نیست. بنابراین فردی که درحال حاظر عاقل و منطقی است ممکن است قادر به درگیری در سطح احساسی نباشد. این رنگ همچنین شعور بالایی را در مورد شخصیت ما و اینکه دیگران چگونه ما را از بیرون می بینند، به ما می دهد. زرد خویشتن و عزت نفس را تغذیه می کند.

تاثیرات رنگ زرد روی انسا

  • مثبت: احساسی، سرزنده، انرژی، افتخار، شادی، هوش، خوش بینی، اعتماد به نفس، قدرت احساسی، برونگرا، دوستی، خلاقیت
  • منفی: غیر منطقی بودن، حسادت، اضطراب، ترس، شکنندگی احساسی، فریب خوردگی، ترسو
  • اثرات: افزایش فعالیت ذهنی، آگاهی، انرژی

زمانی زرد را در زندگی خود قرار دهید وقتی نیاز به:

  • وضوح برای تصمیم گیری
  • تسکین از “فرسودگی”، وحشت، نگرانی، خستگی
  • حافظه واضح تر و مهارت های تمرکز
  • حفاظت از بی حالی و سنگینی و افسردگی در طول آب و هوای کدر و خسته کننده

سنگهای زرد رنگ متعلق به متولدین کدام ماه هستند؟

خواص سنگهای زرد رنگ

زرد رنگ آمدن خورشید است و گرما را به ارمغان می آورد. بر اساس چرخه رنگهای زندگی در طبیعت این رنگ روزهای درخشان اولیه تابستان است و به عنوان نور خورشید در آسمان، چشم انداز را روشن می کند، پرتو های زرد رنگ آن ما را به قدرت روشنفکری، دورنمای جستجو مان را برای کسب علم و دانش روشن می کند. آن رنگ دروازه تحویل تابستانی است که در زمان روزهای روشن طولانی، درجه حرارت گرم و نیرویی پایدار به وقوع می پیوندد. زرد رنگ ماه تولد کسانی است که در آغاز تابستان یعنی تیر (21 ژوئن – 21 ژوئیه) متولد شده اند. درواقع سنگهای زرد رنگ بیشترین تطابق را با متولدین ماه تیر دارند. زرد، رنگ سفرهایی است که به خوبی شروع می شوند، پر از وعده و خوش بینی آفتابی. گوهرها و سنگهای زرد رنگ کدام اند؟

خواص سنگ زرد رنگ

بیشتر از 30 نوع سنگ یا گوهر زرد رنگ در طبیعت موجود می باشد. لازم است بدانید که طیف طلایی نیز از رنگ زرد شامل می شود. شاید نمونه مشهور رنگ طلایی مربوط به فلز طلا باشد! البته بهترین سنگهایی که می توانید از خواص آن بهتره ببرید احتمالا توپاز یا یاقوت زرد می باشد. طیف زرد سنگهایی نظیر الماس زرد، رودیزیت، اسپینل و یاقوت زرد، طیف های زرد اسفن و سایموفین، تورمالین، سنگ لعل و زیرکن زرد، توپاز و اسفالریت زرد رنگ، دانبوریت، ایدوکراز و اوپال زرد، زبرجد، یشم و سنگ خورشید و اسپودمون زرد رنگ، انواع زرد رنگ بریل و لابرادوریت و آندزین، ارتوکلاز، اسکاپولیت، آپاتیت، سیترین، فلوریت و عقیق زرد رنگ، کهربا، بونیت و جاسپر زرد رنگ، چشم ببر، کالکوپیریت و سنگ پیریت می باشند.

رنگ درمانی و مدیتیشن با سنگهای زرد رنگ

مدیتیشن با رنگ زرد

کریستال های زرد رنگ همانند انرژی روز آفتابی روشن، وضوح و آگاهی را به ارمغان می آورند. سایه های رنگی زرد اثر آن را تعیین می کنند: زرد متمایل به سبز می تواند فریب و حس سردرگمی را ایجاد کند. نارنجی – زرد، احساس استقرار می دهد. نور زرد خالص ذهن را پاک، آن را فعال و هشدار می دهد. بدین ترتیب رنگ زرد چاکرای شبکه خورشیدی یا همان چاکرای شبکه عصبی – مانی پورا را تحت تاثیر قرار می دهد. رنگ زرد یا طلایی درواقع چاکرای سوم ما (بالاتر از ناف) یعنی مرکز قدرت را تقویت می کند درنتیجه هر آنچه مربوط به دستگاه گوارش و غدد فوق کلیوی، طحال یا کبد، چربی و قند، کیسه صفرا و یا اعصاب است را مورد لطف انرژی مثبت خود قرار می دهد. در شرایط خاصی که سیستم عصبی آسیب پذیر گردد رنگ زرد به عنوان متعادل کننده بزرگی می تواند مورد استفاده قرار گیرد. چاکرای شبکه خورشیدی با شخصیت وجودی خود یا ضمیر شخصی ما درگیر است. فعالیتهای ذهنی به این چاکرا وابسته است و چنانچه می خواهید احساس آزادی و قدرت فردی یا کنترل وجود خود را آزاد کنید باید از این چاکرا استفاده نمایید. چنانچه کسی خیلی لاغیر باشد احتمالا اشعه رنگ قرمز را زیاد به خود جذب می کند همچنین کسی خیلی چاق باشد ممکن است زیاد در معرض پرتو رنگ آبی باشد! جالب است بدانید که پرتوهای زرد رنگ اثر این دو رنگ را خنثی و و تعدیل می نماید.

خواص سنگهای زرد رنگ

هنگام استفاده از خواص سنگهای سبز و زرد، گاهی سردرگمی در تمرکز روی شروع و رشد وجود دارد. سبز رنگ رشد و بازسازی فیزیکی است. این برای تاثیراتی است که برای رشد، به ویژه از خصوصیات فیزیکی هدف گرفته شده است. سنگهای زرد برای کوشش های جدید، آغاز های نو و پروژه های جدید مورد استفاده قرار می گیرند، زیرا هدف لزوما رشد فیزیکی چیزی نیست. برای استفاده هایی که مربوط به رشد یک باغچه یا کشاورزی مربوط می شود، یک طلسم سبز بهترین است. اما برای کوشش هایی که برای تبدیل شدن به یک آشپز بهتر شدن است، زرد انتخاب خوبی است. حمل یا استفاده سنگهای زرد رنگ برای ارتقا توانایی بیان و اظهارات خود است. آنها گوهرهایی عالی برای نویسندگان و سخنرانان عمومی برای افزایش شیوایی سخنوری هستند. سنگهای زرد باعث تحریک حرکت و آگاهی ذهنی می شوند. آنها برای افزایش مهارت های تصمیم گیری مورد استفاده قرار می گیرند.

رنگ درمانی با سنگهای زرد

سنگهای زرد به شما قدرت می دهد تا منافع جدید و روابط جدید را تقویت کنید. آنها به شما کمک می کنند تا چیزها را به شیوه های جدید ببینید و روشن کنید. با رنگ درمانی با سنگهای زرد وضوح و شفافیت را به زندگی شما اضافه می شود. آنها به شما کمک می کنند تا همه چیز را بیدار کنید و به روابط و زندگی خود رغبت، خوش بینی و معنا اضافه کنید.

رنگ درمانی با رنگ زرد

رنگ درمانی با سنگهای زرد روشن

در سایه های روشن تر، سنگهای زرد مانند سیترین citrine، هنگامی که زندگی روزمره می تواند منجر به فراموشی شود برای حفظ آگاهی از مسائل مهم مفید هستند. آنها به طور گسترده ای برای اطمینان حاصل شدن از اینکه روابط جدید همراه ایجاد ارتباط خوب و با شروع خوب پایه گذاری می شود مورد استفاده قرار می گیرند. آنها به شما قدرت آگاهی بالاتری می دهند که به شما امکان می دهد بر نیازهای فرد یا گروهی که با شما می خواهید بدانید، تمرکز کنید. آنها به شما اجازه استفاده از انرژی ای را می دهند تا از محیط اطراف خود و نکات ظریف و دقیق زیرکانه دیگران مطلع شوید. در رنگ درمانی با سنگهای زرد رنگ از سنگهای زرد روشن برای نیاز به تاثیراتی که شامل افزایش ارتباطات، به ویژه در خانواده استفاده کنید! زرد روشن برای پاک کردن ذهن عالی است. اما اگر رنگ بیش از حد رنگ پریده باشد، ممکن است به معنای عدم اطمینان باشد.

رنگ درمانی با سنگهای زرد روشن

رنگ درمانی با سنگهای زرد تیره

سنگهای زرد تیره قدرت و انرژی روشنی از آگاهی واقعی و انرژی زرد متمرکز را برای ما فراهم می کند. تاریک، زرد پررنگ خامی جوانگی را با بلوغ بیداری طولانی و رو به رشد تبدیل می کند. البته از نقطه نظر منفی، زرد خیلی تیره ، رنگ زرق و برق و شکایت کننده، نشان دهنده حضوری غمگین، کمبود عشق و حتی افسردگی است. نفوذ پرتو های تاریک زرد تیره برای لذت بردن از یک رابطه بالنده بسیار مفید است. در رنگ درمانی با سنگهای زرد از آن برای چاشنی یک رابطه یا دوستی ای استفاده کنید که ممکن است نادیده گرفته شده باشد.سنگهای تیره زرد نیز کمک های عالی هستند زمانی که قاطعیت، صراحت، و یا متقاعد کنندگی مورد نیاز است. آنها “سنگهای فروشنده” هستند که در انسان را در تلاش برای فروش محصولات یا خدماتشان به دیگران به موفقیت می رسانند.

رنگ درمانی با سنگهای زرد تیره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *