روانشناسی رنگ قرمز ؛ رنگ درمانی با سنگهای قرمز رنگ

روانشناسی رنگ قرمز-رنگ درمانی با سنگهای قرمز رنگ

قرمز گرم ترین رنگ است. بر اساس روانشناسی رنگ قرمز این رنگ برونگرا ترین رنگ و یکی از انتخاب های برتر مردان است و در رنگ درمانی با سنگهای قرمز رنگ با استفاده از آنها می توانیم از خواص بی نظیر آن بهرمند شویم. در چین قرمز رنگ رونق و کامیابی و شادی است. عروس ها لباس قرمز می پوشند. جلوی درب ها اغلب به رنگ قرمز است. قرمز رنگ سه شنبه است. گل رز قرمز نماد عشق پرحرارت است. قرمز رنگ مریخ است. این سیاره به عنوان خدای جنگ شناخته می شود. در این مقاله به این سوالات پاسخ می دهیم:  روانشناسی رنگ قرمز به چه معناست؟ خصوصیات رنگ قرمز چگونه است؟ سنگهای قرمز رنگ متعلق به متولدین چه ماهی است؟ در رنگ درمانی با سنگهای قرمز رنگ خواص طیف های متفاوت گوهرها و سنگهایی با این رنگ چگونه است؟ پس با سنگ شناس همراه باشید تا به این سوالات پاسخ دهیم.

روانشناسی رنگ قرمز و معنای آن

روانشناسی رنگ قرمز

قرمز همراه با گرما و حرارت آتشین است. همچنین می تواند به معنای خطر (سوختن) باشد.قرمز رنگ خون است، و به همین ترتیب قوی ترین نماد به عنوان زندگی و نیروی حیاتی است بنابرین تاکید بر جوهره زندگی و زنده ماندن دارد. قرمز همچنین رنگ هیجان و شهوت است. در سمت منفی قرمز می تواند از کوره در رفتن و عصبانیت باشد. روانشناسان رنگ متوجه شده اند که ما رنگها را به گونه ای متفاوت درک می کنیم، زیرا هر یک پیام منحصر به فردی دارد. بر اساس روانشناسی رنگ قرمز این رنگ یکی از رنگهای اصلی است که بلافاصله توجه ما را جلب میکند. در اینجا برخی از مواردی که قرمز با خود همراه دارد را ذکر می کنیم:

  • انرژی و پرخاشگری: این رنگ با انرژی و پرخاشگری و حمله همراه است. قرمز بر وضعیت فیزیولوژیکی ما تأثیر می گذارد، زیرا باعث افزایش ضربان قلب می شود و باعث میشود سریع تر نفس می کشیم. قرمز بسیار رنگی برجسته و قبل توجه است، بنابراین استفاده بیش از حد از این رنگ می تواند باعث برانگیخته شدن و یا تحریک خشم شود.
  • سلطه گری: یافته ها نشان می دهد که ورزشکارانی که با پوشیدن یک لباس و وسایل قرمز در ورزش های رزمی شانس بیشتری برای برنده شدن نسبت به حریفان آبی پوش داشتند. قرمز باعث بالارفتن تستوسترون و فرد احساس تهاجمی تر و قدرتمندتری را خواهد داشت. البته این رنگ ادراک و احساس دیگران را نیز تغییر می دهد.
  • هیجان و هوس: قرمز همچنین رنگی است که به رابطه جنسی و میل جنسی مرتبط است. افرادی که قرمز هستند، به طور موافق نسبت به سایرین جذابیت و دلربایی بیشتری دارند. به عنوان مثال، پیشخدمت های با لباس قرمز معمولا انعام بیشتری نسبت به کسانی که یونیفورم هایی با رنگ دیگری می پوشند دارند.
  • خطر : با توجه به این که رنگ قرمز توجه را به خود جلب می کند، درک این موضوع ساده است که ببیند چرا در نشانه های هشدار دهنده از آن استفاده می شود. استفاده زیاد از آن نه تنها احساس هشدار بلکه ایجاد فشار و استرس در شخص خواهد شد.
  • زندگی و عشق: به طور نمادین، قرمز می تواند رابط بین اشتیاق و علاقه و زندگی، همچون پیمان عاشقانه و دوستانه مرتبط باشد. اغلب در هدیه های عاشقانه، مانند روز ولنتاین، و برای بیان عشق، به عنوان مثال، با دادن گل رز قرمز استفاده می شود

خصوصیات افراد قرمز:

خصوصیات رنگ قرمز
  • آنها افرادی همراه با انرژی، جنگ، خطر، نیرو و قدرت، اراده و شور و هیجان، میل و عشق
  • افزایش سوخت و ساز بدن، افزایش میزان تنفس و افزایش فشار خون
  • آنها بخاطر نوع رنگ قرمز اغلب توجه را به خود جلب می کنند، در طبیعت گاهی دلالت بر وجود خطر نیز می باشد

انوع مختلف رنگ قرمز انواع رنگ قرمز شامل رنگ هایی از قبیل قرمز مایل به نارنجی، زرشکی و غیره است. هر کدام از تغییرات ممکن است بار معنایی متفاوتی داشته باشد. رنگ های تیره تر، مانند قرمز آلبالویی یا شرابی، نشان دهنده یک جریان بیشتر خویشتن دارانه و پیچیده و مجلل می باشند. سایه های روشن تر، مانند قرمز-نارنجی، انرژی بیشتر و سلطه و چیرگی کمتری را در بردارند.

روانشناسی رنگ قرمز ؛جنبه های مثبت و منفی قرمز

خواص رنگ قرمز

بر اساس روانشناسی رنگ قرمز به طور کلی، قرمز دارای هر دو معنی مثبت و منفی است. جنبه های مثبت نشان دهنده عشق، فعالیت، انرژی، توجه و قدرت است. جنبه های منفی اشاره به خشم و حمله، سلطه گری که ترس و خطر و استرس را کم کم القا می کند می باشند. با اینکه قرمز یک رنگ بسیار اساسی و مهم هست اما از گونه رنگهایی است که باید با اعتدال مورد استفاده قرار گیرد.

سنگهای قرمز رنگ متعلق به متولدین آبان

بر اساس چرخه رنگهای زندگی در طبیعت، سنگهای قرمز رنگ بیشترین ارتباط را با متولدین آبان ماه (اکتبر 22 – نوامبر 20) یعنی اواسط فصل پاییز را دارد. بدین ترتیب متولدین آبان ماه می توانند از کریستالها و سنگهای قرمز رنگ برای تقویت بدن، ارتقاء قدرت و شجاعت، اضافه کردن نیروی حیاتی، غلبه بر اختلالات جنسی استفاده کنند. جواهرات قرمز را در اطراف خانه یا دفتر خود حمل و بکار ببرید تا انرژی و نیروی بقا را تحریک کنید.

مدیتیشن با رنگ سنگهای قرمز رنگ

رنگ درمانی با چاکرای قرمز

سنگهای قرمز رنگ متعلق به محل ورود پرانا و چاکرای اول یا همان چاکرای ریشه، یعنی جایی که انسان انرژی حیات را بدست می آورد هستند. رنگ قرمز بیانگر زندگی و قدرت حیات است تا جایی که حتی تحقیقات نشان داده گیاهانی که در گلدان های شیشه ای قرمز نگهداری می شوند تا چهار بار سریعتر از گیاهانی که در نور معمولی هستند، رشد میکنند. در این تحقیقات در رشد این گیاهان شیشه هایی با رنگ سبز یا آبی رنگ، رشد کندتری را انجام می دهند. درواقع طبیعت رنگها روی زندگی ما نیز همین اثر را دارد. بدین ترتیب در رنگ درمانی با سنگهای قرمز رنگ می توانیم با تقویت و دریافت انرژی از ریشه بدن یا طبیعت، چاکراهای پر اهمیتی دیگری مثل چاکرای تاج را بر ریشه ای استوار بنا نهیم. از خواص درمانی مراقبه با رنگ قرمز، می توان به بیماری های کم خونی، لاغری و کم انرژی بودن اشاره نمود. سنگهای قرمز رنگ بسیاری وجود دارد که شاید مشهورتین آنها یاقوت سرخ یا عقیق های قرمز رنگ باشد.در ادامه به معرفی سنگهای قرمز رنگ می پردازیم:

گوهرها و سنگهای قرمز رنگ کدامند؟

در رنگ درمانی با سنگهای قرمز رنگ می توانیم از گوهرهایی شامل الماس و بریل، پزوتایت، اسپینل سرخ و توپاز سلطنتی قزمز صورتی، زیرکن و سنگ خورشید قرمز رنگ، آندزین، اوپال آتشین، سارد و کارنلین، لعل، کوپریت، عقیق قرمز، ساردونیکس، فلوریت و چشم ببر و جاسپر قرمز رنگ می باشند. همچنین طیف های روشن قرمز یا صورتی رنگ گوهرها و سنگهایی شامل الماس و یاقوت صورتی، پودرتیت، زوئیسیت و مروارید و زیرکن و تورمالین صورتی رنگ، مورگانیت و آپاتیت و گارنت صورتی رنگ، کونزیت، رودونیت، اسکاپولیت، فلوریت صورتی، اسمیت استون، کُبالتو کلسید، رز کوراتز، عقیق و اُرتوکلاز صوری رنگ می باشند.

رنگ درمانی با سنگهای قرمز رنگ

همانطور که در بحث روانشناسی رنگ قرمز بیان کریدم اگر از کمبود قدرت، بی حالی و یا وضعیت عاطفی کم برخوردار هستید، باید قرمز بیشتری داشته باشید. همانند پرتو های سنگهای سرخ مایل به نارنجی، پرتوهای قرمز نیز برای ما بی باکی و اعتماد به نفس می آورند. هنگامی که نیاز برای انجام کاری بدون وقفه و تردید و یا دودلی دارید، از یک کریستال قرمز رنگ با پرتو آتشین براق استفاده کنید.

رنگ درمانی با سنگهای قرمز

رنگ درمانی با سنگهای قرمز رنگ روشن یا صورتی

خواص سنگ صورتی رنگ

در سایه های روشن تر قرمز (معمولا با مقدری نور نارنجی و یا نور سفید مخلوط شده)، مانند صورتی، شور و شوق قوی و قدرت به سطح پایین تر لطافت و ظریف تر جنبه های زنانه تقلیل میابند. این پرتوهای رنگی تصمیم و اراده، تعهد و مراقبت است. به عبارت ساده تر، صورتی عشق است. یک رنگ آرام بخش است،همچنین برای آرام کردن احساس خشم یا ناراحتی مفید می باشد. صورتی رنگ آسودگی است که می تواند به تلاش برای مراقبه و تفکر کمک کند. صورتی ترکیبی از قرمز و سفید است. کیفیت انرژی در صورتی با میزان قرمز موجود در آن مشخص می شود. سفید نیروی بالقوه کمال است، در حالی که قرمز به شما کمک می کند تا این پتانسیل را به دست آورید. صورتی ترکیبی از این انرژی ها است. بعضی از زندان ها از رنگامیزی صورتی پر رنگ بطور محدودی استفاده می کنند تا رفتار تهاجمی و خشونت را کاهش دهند. هر آنچه درباره روانشناسی رنگ قرمز بیان کردیم برای صورتی تعدیل و ملایم کنید. رنگ صورتی رنگ تحریک عشق زیبایی، داستان عاشقانه جدید و روابط جدید است. به طور خاص در سنگهای جستجوگر و مجذوب کننده بسیار قدرتمند است. برای پیدا کردن یک دوست دختر یا دوست پسر یا حتی یک همسر، یک سنگ جستجوگر صورتی مانند سافیر صورتی، کوارتز رز، سینابار و مورگانیت بسیار عالی خواهد بود.

رنگ درمانی با سنگهای صورتی رنگ

رنگ درمانی با سنگهای قرمز رنگ تیره

در سایه های تیره تر، قرمز دارای ته رنگ قهوه ای یا سیاه است. در این نوع سنگ ها قدرت پرتوهای رنگی از بین نرفته اند، بلکه با تاریک تر شدن یا بیشتر خاکی شدن، قدرت شدیدتر قهوه ای یا رمز و راز جادویی سیاه در آن مخلوط شده است. سنگهای قرمز رنگ تیره کریستال هایی بسیار سخت، انرژی بادوام و اشتیاقی آرام هستند. قرمز تیره رنگ مردانه است. نفوذ پرتوهای قرمز تیره دارای طیف وسیعی از کاربردهای مختلف هستند. سنگهای قرمز تیره برای افزایش پارسایی و فداکاری و قوه دید و بینش اهمیت های زندگی مفید هستند. آنها همچنین سنگهای درو و برداشت هستند که قدرت فصل را برای پاداش تلاش هایمان جهت برداشت محصول فراهم می کنند. آنها توانایی شبیه به سنگهای قرمز متمایل به نارنجی روشن را برای تقویت و استحکام ما به ویژه در تلاش های فیزیکی دارند.

رنگ درمانی با سنگهای قرمز تیره

1 دیدگاه برای “روانشناسی رنگ قرمز ؛ رنگ درمانی با سنگهای قرمز رنگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *