روانشناسی رنگ نارنجی ؛ رنگ درمانی با سنگهای نارنجی رنگ

رنگ درمانی با سنگهای نارنجی-روانشناسی رنگ نارنجی

رنگ نارنجی نماد قدرت و یکی از رنگ های شفابخش است. نارنجی رنگ شادی و روابط دوستانه است. در رنگ درمانی با سنگهای نارنجی رنگ انرژی احساسات تند و شدید پرتو قرمز که یک اثر تقریبا چندگانه در پرتو نارنجی دارد با عناصر شادمندی از رنگ طلایی ترکیب می شود. نارنجی به معنای نیروی بقا همراه با شکیبایی است. افرادی که نارنجی را دوست دارند معمولا متفکر و بی ریا هستند. بر اساس گفته ها اگر تغییر در هر زمینه زندگی نیاز داشته باشید، یک شمع پرتقال را برای هفت شب بسوزانید. نارنجی رنگ شگفت انگیزی است اگر می خواهیم چیزهای جدید یاد بگیریم و به دنبال ایده های جدید باشیم. محدودیت های شخصی ما را رفع و اجازه می دهد که بیشتر خود را تلفیق و توسعه دهیم. همچنین به ما عزت نفس بیشتر و انگیزه برای احترام به دیگران به ما می دهد. آنچه در این مقاله ما می آموزیم شامل پاسخ به سوالاتی نظیر: رواشناسی رنگ نارنجی چیست و به چه معناست؟ خصوصیات افرادی که به رنگ نارنجی علاقه دارند چگونه است و این رنگ چه تاثیراتی در زندگی ما دارد؟ کریستال ها و سنگهای نارنجی رنگ کدامند و رنگ درمانی با سنگهای نارنجی رنگ چگونه است؟ طیف های مختلف سنگهای نارنجی رنگ چه خواصی دارند؟ پس با سنگ شناس همراه باشید تا به این سوالات پاسخ دهیم.

روانشناسی رنگ نارنجی و معنای آن

روانشناسی رنگ نارنجی

نارنجی ترکیبی از رنگ زرد و رنگ قرمز است. قرمز با انگیزش و انرژی لبریز شده است و زرد مسئول شادی و شادابی است. در حالی که قرمز همراه با حرارت آتشین است، نارنجی با گرمای ملایم خورشید همراه است. نارنجی مطمئن تری هست زیرا کنترل و ملاحظه بیشتری را نسبت به رنگ قرمز انفجاری در خود دارد. کنجکاوی یک ویژگی محرک نارنجی است و با آن می توان چیزهای جدیدی را کشف کرد. نارنجی یک رنگ فعال تر است زیرا باعث ایجاد واکنش احساس درونی در ما می شود و در آن لحظه خاص ما آن را احساس کنیم. نارنحی رنگی است که در همه لحظه های زندگی به شما پناه داده و اجازه نمی دهد که در غم و اندوه و یا ناامیدی فرو بروید. سطح بالایی از مثبت گرایی را به ارمغان می آورد، همیشه در دشوارترین لحظات، ما را دوباره جوان و توانمند می کند. مزایای عالی و نیرو بخش رنگ نارنجی باید هر روز استفاده شود، حتی اگر آن فقط یک شی کوچک، مانند یک لیوان یا قلم به رنگ نارنجی باشد که معمولا روزانه با آنها سروکار داریم. بر اساس روانشناسی رنگ نارنجی این یک رنگ است که همیشه به ما در نگاه کردن به قسمت روشن چیزها کمک می کند، گرچه واقعیت اغلب خیلی روشن نیست. به عنوان مثال، در دوره های مالی سخت می تواند برایمان انگیزه و ترغیب ایجاد کند و به ما قدرتی بدهد که بتوانیم راه حل پیشرفت و ترقی را پیدا کنیم.

روانشناسی رنگ نارنجی از نظر ارتباطات اجتماعی

روانشناسی رنگ نارنجی

روانشناسی رنگ نارنجی به ما می گوید که این رنگ درون انگیزی در ما بوجود می آورد تا فعال، حس رقابت را افزایش و شجاعت برای پذیرفتن برخی خطرات را داشته باشیم. همچنین باعث می شود که ما از نقطه نظر فیزیکی احساس قوی تری کنیم. افرادی که از این رنگ الهام گرفته اند نیاز به حرکت مداوم را احساس خواهند کرد.از صفات مثبت رنگ نارنجی می توان به معاشرتی، خوش بین، پر اشتیاق و شاداب، اعتماد به نفس، پر زرق و برق و مجلل، مستقل، برونگرا و بی پروا، ریسک پذیر، استعداد خلاقانه، قلبی گرم و صمیمی، دلپسند و خودمانی اشاره کرد. همچمنین از صفات منفی رنگ نارنجی نیز می توان به سطحی بودن و ناخودآگاه، وابسته، بیش از حد وحشی، خودخواهانه، بدبینانه، غافلگیرانه، غیر انسانی و بیش از حد افتخار به خود اشاره نمود.

خواص نارنجی در شخصیت شما
 • شور و شوق: پرتقالی رنگی خوش بین و برونگرا و رک و راست است
 • جوانه سازی: نارنجی برای کمک به بازگرداندن تعادل به انرژی های فیزیکی ما کمک می کند
 • شجاعت: نارنجی به ما کمک می کند که زندگیمان را مورد توجه قرار داده، با پیامدها روبرو شده ، اقدامی را انجام و تغییرات مناسبی ایجاد و سپس حرکت رو به جلو و ترقی را در پیش بگیریم
 • پر انرژی: انرژی متعادل تر از قرمز است، نه به عنوان پرشور و تهاجمی. اما پر از انرژی است!
خصوصیات رنگ نارنجی
اگر نارنجی رنگ مورد علاقه شما باشد:
 • شما به راحتی از عقب ماندگی های زندگی عبور خواهید کرد.
 • صبر، از خصوصیات شما نیست و زمانی که تحت فشار قرار می گیرید، می توانید کاملا نیرومند و و بر دیگران سلطه داشته باشید
 • شما می توانید دودل و غیر قاطع، متناقض و غیر قابل پیش بینی باشد.
 • شما ممکن است یک آدم بی عاطفه شوخ و بذله گویی فعال باشید
 • وقتی احساس ترس می کنند، عاشقان نارنجی آن را در شکم خود احساس می کنند، گویی در گره ها همبند شده باشند.
اگر از نارنجی خوشتان نیاید:
 • شما در گروه های بزرگ راحت نیستید
 • از مهمانی رفتن یا اجتماعات خوشتان نمی آید
 • شما بیشتر با یک حلقه کوچک از دوستانتان راحت هستید
 • شما جلف بودن و خودنمایی و پز دادن را دوست ندارید
 • شما ممکن است خود را از لحاظ اجتماعی به عقب برگردانید
 • همچنین می تواند خشم را در رابطه با رفتار بی رحمانه در برخی از مراحل زندگی شما نشان دهد

خصوصیات رنگ نارنجی در روابط اجتماعی

خصوصیات افراد نارنجی

شاید عمیق ترین نیاز افراد نارنجی این باشد که با مردم باشند، با آنها معاشرت کنند، و به عنوان بخشی از یک گروه پذیرفته و مورد احترام قرار گیرند. نارنجی یک رنگ بسیار اجتماعی است و روی مردم را به هم باز می کند و ارتباط آنها را افزایش می دهد. بر طبق روانشناسی رنگ نارنجی ، آن یک رنگ بسیار مجذوب کننده می باشد، بنابراین اگر بخواهید از رنگ های تزئینی برای میهمانی و اجتماعات مانند احزاب استفاده شود، نارنجی بسیار عالی می باشد، زیرا مردم می توانند صحبت کنند و خلق و خوی خوبی را ایجاد می کند. چون این یک رنگ برون گرا است، باعث می شود افراد مسائل مربوط به قید و بند خویشتن داری را فراموش و حداقل کمی خودشان را نشان دهند. برای شام لذت بخش تر با خانواده و یا با دوستان، از رنگ های روشن تر از نارنجی برای تزئین میز یا محیط استفاده کنید. اگر نمی دانستید، سایه های رنگ های خفیف نارنجی اشتها را افزایش می دهد. بنابراین شما شام را با خوردن، نوشیدن و صحبت کردن اتمام و اوقات بی نظیری را خواهید داشت. پس اگر شما در تلاش برای رژیم غذایی هستید، این انتخاب مناسبی برای رنگ آشپزخانه شما نیست.

سنگها نارنجی رنگ برای شهریوری ها

نارنجی شگفت انگیزترین رنگ است. این یکی از قدرتمندترین رنگهای طبیعت است. برا اساس چرخه طبیعی رنگها نارنجی، رنگ سنگهای تولد کسانی است که در پایان تابستان یعنی شهریور ماه (22 اوت – 22 سپتامبر) متولد شده اند.

مدیتیشن و مراقبه با سنگهای نارنجی رنگ

چاکرای رنگ نارنجی

نارنجی رنگ چاکرای دوم (پایین شکم طحال – دستگاه تولید مثل) می باشد. رنگ نارنجی، علامت انرژی است. رنگ نارنجی، از اختلاط دو رنگ قرمز و زرد، حاصل میشود. رنگ قرمز نشانگر شخصیت و رنگ زرد نشانگر عقل است؛ از جمع شدن این دو، غلبه بر خشم و کنترل بر خویش حاصل میشود. از خواص درمانی رنگ نارنجی می توان به حفظ سلامتی و نیروی حیات اشاره کرد. رنگ نارنجی، گرم، مثبت و تقویت کننده است و در درجه اول، اشکالات حیاتی مربوط به هضم غذا و گردش خون را تحت تأثیر قرار میدهد. درواقع رنگ نارنجی، مسائل تغذیه ای را منظم میکند. برای تاثیر بهتر در مدیتیشن و رنگ درمانی با نارنجی باید از سنگهای و گوهرهایی با این رنگ استفاده نمایید.  مهمترین سنگهای نارنجی رنگ در دسترس شامل کارنلین ( نارنجی)، اپال آتشین یا یشم و عقیق آتشین، سنگ یشم نارنجی  و… می باشند. در ادامه 19 نوع سنگ نارنجی رنگ را نام می بریم.

گوهرها و سنگهای نارنجی رنگ کدامند؟

طیف های نارنجی رنگ الماس و یاقوت و توپاز جزو با ارزش ترین سنگهای نارنجی می باشند. همچنین سنگ خورشید، کلینوهومیت، تورمالین و گارنت نارنجی رنگ، سنگهای زیرکن و اوپال و اسفالریت نارنجی، فلوریت و بریل نارنجی رنگ، سیترین، عقیق کارنلین، کهربا و سنگ ماه نارنجی، عقیق نارنجی و ساردونیکس، آونتورین و سنگ ماه هلویی رنگ نیز از انواع سنگهای نارنجی می باشند.

خواص سنگهای قیمتی نارنجی رنگ

خواص سنگ نارنجی رنگ

سنگهای قیمتی نارنجی برخی از انرژی های سنگهای قرمز آتشین را شامل می شوند اما روحیه خلاقانه تری همراه با ملایمی خود دارند. آنها برای ارتقای قدرت شخصی استفاده می شوند و برای افرادی که می توانند از عزت نفس بیشتری استفاده کنند مفیدند. گوهرهای نارنجی رنگ را در اطراف خانه یا اداره خود قرار دهید تا خلاقیت، زودفهمی ذهنی، توانایی تطبیق تغییرات را برانگیزاند. شادی یک احساس خالص، زودگذر ترین، اما یکی از صمیمی ترین و بی ریا ترین ها است. اغلب همچنان که افراد مسن تر می شوند، ظرفیت تجربه شادی خالص را از دست می دهند. نارنجی می تواند یک لذت و خوشی ساده یا یک احساس عمیق و همیشگی باشد. اگر چیزی به نظر می رسد گم شده است، اما شما واقعا نمی توانید آن را توصیف کنید، شاید کمی تلفیق نارنجی و یا استفاده از جواهرآلات این رنگ در زندگی روزمره شما احتیاج باشد. نارنجی رنگ لذت جسمانی است. اگر می خواهیم سایه های نارنجی را در نظر بگیریم، هر یک دارای معنای خاصی است. رنگ هلو برای ارتباطات عالی است، رفتارهای خوب را تحت تاثیر قرار می دهد و آرامش می آورد. نارنجی طلایی نماینده نیروی حیات و کنترل خود است. کهربا به اعتماد به نفس و خود باوری کمک می کند، اما می تواند درجه ای از تکبر و خودبینی را نیز همراه خود بیاورد.

رنگ درمانی با سنگهای نارنجی

رنگ درمانی با سنگهای نارنجی رنگ

رنگ درمانی با سنگهای نارنجی روشن

در سایه های سبک تر، نارنجی رنگ دوستی است. از کریستال نارنجی کمرنگ برای پیدا کردن دوستان جدید، در ارتباط بودن با دوستان در طول عمر و پیدا کردن راهی برای برقراری ارتباط دوستانه استفاده می شود. نارنجی روشن پرتو رنگی از همراهی، وفاداری، جذابیت، تشویق، ستایش، اشتراک و دلبستگی است. این یک پرتو بسیار قدرتمند است و سنگهای دارای این رنگ بسیار ارزشمند هستند.

رنگ درمانی با سنگهای نارنجی روشن

رنگ درمانی با سنگهای نارنجی تیره

سایه های تیره تر نارنجی حس تعلق و خانه را عمیق تر می کند. اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید تا یک سنگ نارنجی پررنگ پیدا کنید، آن را به عنوان «سنگ خانه» استفاده کنید و به در مرکز خانه تان قرار دهید تا مهمان نوازی خانه و لذت زندگی خانوادگی را تضمین کنید. برای حفظ خانواده ای خوشحال با همدیگر، یک کار تیمی خوب، یا یک جماعت متحد، یک بلور نارنجی تیره عالی است. نارنجی سوختگی رنگ پرخواشگری، غرور و تنش است. رنگ نارنجی تیره، رنگ بهره گیری از فرصت ها است و همه چیز را با خودخواهی به دست می آورد. برخی از استفاده های سنگهای نارنجی عبارتند از تمرکز انرژی ما برای غلبه بر بی اعتمادی، ترسو یا خجالتی بودن می باشد. این رفتارهای ضد اجتماعی باعث ایجاد متضرر شدن روابط دوستانه می شود. وقتی میخواهید انرژی خود را در توسعه رفتارهای بیرونی، مراقبت و دوستانه تمرکز دهید، از کریستال نارنجی استفاده کنید.

معنای رنگ نارنجی تیره

2 دیدگاه برای “روانشناسی رنگ نارنجی ؛ رنگ درمانی با سنگهای نارنجی رنگ

 1. مهتاب گفته:

  سلام وقتتون بخیر وشادی من یه انگشتردارم نمیدونم اسم سنگش چیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *