$ لیست قیمت الماس (راپاپورت) آپدیت بهمن 1402 + آموزش قیمت گذاری الماس

لیست قیمت الماس از راپاپورت رو به صورت ماهانه در این صفحه قرار داده می شود. در حقیقت دریافت Rapaport مستلزم هزینه اشتراک سالیانه که حدود ۲۵۰ دلار تا ۶۵۰ بسته به خدمات مختلفی که ارایه میشود (همانند اشتراک ماهیانه مجله یا دسترسی آنلاین به شبکه تجارت الماس) باید پرداخت شود.

این لیست به صورت هفتگی (روزهای جمعه هر هفته) و در سه نسخه ROUND, PEAR, PARCEL منتشر میشود و میتواند به شما در قیمت گذاری الماس بسیار کمک کند. لیست های قیمت الماس در بازار به نام راپاپورت “Rapaport”معروف می باشند براساس وضعیت بازار تنظیم شده ولی به هر حال نحوه تعیین قیمت و یا استفاده از لیست ها براساس سیستم 4Cs می باشد.

توجه: لیست قیمت الماس به صورت رایگان بوده و برای درخواست به قسمت پشتیبانی تلگرام در قسمت ارتباط با ما پیام دهید. این لیست هر ماه آپدیت میشود: آخرین آپدیت قیمت الماس : جمعه 27 بهمن 1402.

جالب است بدانید قیمت های الماس هرهفته درشهر آنتراپ در کشور بلژیک یعنی در حقیقت پایتخت برلیان تعیین میگردد. آنتراپ (Antwerp) شهری است در بلژیک که اکثر بزرگان و معدن داران الماس دنیا و یا میتوان گفت در حقیقت تمام بزرگان الماس دنیا در آنجا حضور دارند و حجم بزرگی از تجارت الماس های خام در این شهر انجام می گیرد. اما بیاد داشته باشید قیمت الماس توسط شرکت رپاپورت در نیویورک منتشر میگردد.

چطور قیمت الماس را از روی جدول راپاپورت بیابیم؟

جدول راپاپورت بر اساس سه فاکتور مهم الماس از قوانین 4C’s یعنی وزن، رنگ و پاکی تشکیل شده است. فاکتور تراش در الماس بسیار مهم است و در این جدول بر اساس نوع تراش عالی (3excellent) درنظر گرفته شده اند. بنابراین باید برای تراش های ضعیف به صورت درصد از ارزش الماس با تخفیف های تخمینی کم کرد. همچنین فلورسانس در جدول راپاپورت بر مبنای الماسی بدون  فلورسانس متوسط تا قوی است. 

برای تراش های گرد از لیست ROUND و برای دیگر تراشها (مانندCushion , Emerald , Heart , Marquise , Oval , Pear ,Square Triangle و غیره…) از لیست PEAR و برای Melee از لیست Parcel باید استفاد بکنید. قیمت‌های الماس تراش گرد از بقیه تراش ها به علت محبوب بودن بالاتر میباشد.
البته Rapaport را بیشتر برای الماسهای دارای شناسنامه که رنگ و درجه ناپاکی آنها مشخص هست استفاده میکنند ولی بعضا پایه قیمت نیز برای سنگهای بدون شناسنامه و گواهی میتواند باشد.

در فایل هایی که برای شما قرار دادیم همانطور که میبینید کلاس های کلی بر اساس “وزن بر حسب قیراط” طبقه بندی شده اند. در سمت چپ عمودی جدول، گرید رنگ از D تا M قرار داد. ردیف افقی بالای جدول نیز پاکی الماس از IF تا I3 ذکر شده اند. همچنین اعدادی که بولد و یا پر رنگ هستند یعنی نسبت به لیست گذشته تغییر کرده اند.

اعداد ذکر شده بر اساس $100 دلار هستند. پس باید اعدادی که به عنوان قیمت هر الماس بدست می آورید باید ضرب در 100$ نمایید. فقط لازم به یادآوری است که تمامی اعدادی که از جدول به دست می آید، ارزش یک قیراط از سنگ مورد نظر می باشد و بالطبع برای تعیین ارزش آن سنگ باید عدد به دست آمده از جدول را در وزن سنگ ضرب کرد.

وزن الماس به قیراط * عدد بدست آمده از جدول * ۱۰۰= قیمت نهایی به دلار

جدول لیست قیمت الماس راپاپورتبه عنوان مثال فرض کنید که میخواهید قیمت یک الماس با وزن 1.6قیراطی را با کیفیت G و پاکی VS1 بدست بیاورید. با توجه به عکس بالا نقطه تلاقی را بدست آورده که عددی معادل 114 میشود. این عدد را در 100 ضرب کنید. سپس حاصل آن یعنی 11,400$ را در وزن آن یعنی 1.6ct ضرب کنید. قیمت این الماس حدودا 18,240$ میشود. یعنی فرمول محسابه این الماس میشود:
18,240$=1.6*100*114

این قیمت برای تخمین خوب است. ولی دقیق نیست.معمولا فاکتورهای دیگر میتوانند قیمت آن را کاهش یا افزایش دهند. باید این نکته را بدانید که درصد های پولیش، تقارن، کمربند، کیولت، عمق، Table و دیگر فاکتورهای مربوط به اندازه های الماس نیز در قیمت الماس به صورت درصد میتواند کم یا زیاد شود. تجربه نشان داده اغلب الماس هایی که در ایران معامله میشوند دارای خصوصیات کیفیت تراش ضعیف یا دیگر موارد هستند و یا بازار نسبتا ضعیف است که خریدارموجب میشود 30 تا 40 % زیر قیمت لیست تعیین کند. 

چطور یک الماس با قیمتی بصرفه بخریم؟

امیدوارم این نکات را که به صورت کلی عرض میکنم بخاطر بسپارید:

1- زیر کلاس های وزنی انتخاب کنید:

اگر به دنبال الماس 1carat (یک قیراطی) هستید، 0.95ct را انتخاب کنید. اگرالماس 2carat(دو قیراطی) میخواهید، 1.90ct را انتخاب کنید یا برای الماس نیم قیراطی به دنبال برلیانی با وزن نزدیک به نیم مثل 0.45ct باشید. ممکن است بگویید چرا؟ در حقیقت وزن های مهم جدول قیمت 1/4 carat, 1/2 carat, 3/4 carat, 1 carat و .. به اعداد جادویی قیمت الماس معروفند.تفاوت ارزش الماس در قیراط های مختلف

از نظر اعشاری، اعشار انتهایی آنها “0” یا “5” است مانند 0.25 carat, 0.50 carat, 1.0 carat, 1.25 carat و .. . این ها اعداد مرزی هستند که قیمت بعد از آن شکسته و به کلاس بالاتر وزنی میرود. کلاس بالاتر وزنی همانطور که در جدول قیمت الماس راپاپورت میبینید دارای جهش قیمتی هستند. رنج بالاتر از این اعداد جادویی میتواند تا 12% ارزش الماس را بالاتر ببرد بدون آنکه تغییر محسوسی در وزن الماس داشته باشد.
برای مثال قیمت الماس 1 قیراطی با کیفیت خوب میتواند 6000$ باشد. همین الماس با همان کیفیت در وزن 0.90-0.95 قیراط قیمتی معادل 4000$ دارد. این یعنی 33% قیمت پایین تر! 

حالا شما بگویید: خرید الماس 0.99 قیراطی عاقلانه تر است یا 1 قیراطی؟!

تاثیر رنگ الماس در قیمت آن

رنگ الماس اشاره دارد به اینکه چقدر الماس بی رنگ است. بر اساس طبقه بندی GIA بالاترین درجه رنگ الماس را D (بی رنگ) و پایین ترین گرید آن Z (سایه رنگ قهوه ای یا زرد قابل توجه در چشم غیر مسلح) است. بعد از I رنگها متمایل به زرد دیده میشوند. با اینحال یک نکته مهم این است که الماس بی‌رنگ ما روی چه رکابی سوار شده است. مثلا الماس با درجه رنگ I روی طلای سفید یا پلاتینیوم شبیه به الماسی با رنگ K روی طلای زرد است.

بهمین دلیل است که هنگام خرید باید از کارشناس خبره کمک بگیرید. جالب است بدانید نظر قدرت دید ما در حالت عادی تفاوت خاصی بین رنگ D و F دیده نمیشود. حتی از نظر من رنگ G نیز همان زیبایی را داشته و میتواند تا 15% زیر قیمت رنگهای تاپ برای شما صرفه جویی کند!

مقایسه ارزش الماس با رنگ و شفافیت
در این تصویر که برای الماس یک قیراطی با تراش Round آمده است میتوانید تفاوت درصد کاهش قیمت بر اساس کیفیت رنگ و پاکی را مشاهده نمایید

فلورسانس الماس چقدر در قیمت آن تاثیر گذار است؟

از نظر دید کلی عموم، فدر جدول راپاپورت قیمت الماس، فلورسانس بر مبنای سنگی بدون فلورسانس متوسط تا قوی است. لورسانس معمولی تا قوی یک الماس بی رنگ یک نقص (ولی نه همیشه) محسوب میشود و میتواند 10-20% زیر قیمت لیست باشد. با این حال در نور روز ، فلورسانس در الماس هایی با رنگهای گرم تر (درجه رنگ پایین تر) سبب می شود سفید تر بنظر برسند .  جالب است بدانید این قضیه در الماس های رنگی و فانتزی دقیقا برعکس عمل میکند زیرا فلورسانس میتواند در نور روز آنها را پر رنگ تر جلوه دهد و ارزششان بیشتر میشود.

تاثیر پاکی در قیمت الماس

درجه بندی پاکی الماس si3
توجه: گرید SI3 فقط توسط لابراتور EGL ارائه میگردد که درجه ای بهتر از I1 را نشان میدهد. این موضوع سبب پرداخت پول بیشتری از طرف خریدار میگردد. به طور کلی بهتر است از این نوع شناسنامه ها دوری کنید.

گرید بندی پاکی به ما اندازه و نحوه دیدن اینکلوژن ها یا ناخالصی های سیاه و لکه ها (Blemishes) در الماس را برای ما مشخص میکند. هرچه این ناپاکی ها بیشتر باشند جلو عبور نور و انعکاس آن را گرفته و سنگ ما درخشش کمتری پیدا میکند. مسئله مهم این است که این اینکلوژنها چقدر بزرگ یا کوچگ اند. اینکلوژنهایی که با چشم غیر مسلح دیده نشده و یا با لوپ فقط بتوان آن را دید میتواند دارای گرید پاکی SI1 باشد که قیمت آن 50% کمتر از نوع درون پاک و بی عیب و نقص “Flawless” است. در عین حال هر دو یک زیبایی را دارا هستند. 

درجه پاکی الماس جزو مواردی است که حتما باید با ابزار بزرگنمایی مشخص شود پس اگر سنگی دارای درجه پاکی SI به بالا باشد و ناخالصی بدون بزرگنمایی دیده نشود سنگ مناسبی برای مصرف کننده است. هیچ اجباری نیست که حتما باید سنگ با کیفیتی را انتخاب کند زیرا سنگی با پاکی VVS و سنگی با درجه پاکی SI بروی انگشتر یکسان دیده می شود و فقط زیر ذره بین لوپ است که تفاوت این 2 مشخص میگردد.

F‌L یعنی فاقد هرگونه ناپاکی درونی و سطحی و برعکس I3 یعنی الماس به شدت ناپاک هست بطوریکه زیبایی و هم دوام اون تحت تاثیر قرار داده است. تراش های امرالد به اندازه تراش برلیانی برق آتشین نور بازتابی (fire) را ندارند. از آنجایی که آنها بگونه ای طراحی شدند که پاکی الماس را بیشتر برجسته کنن، یافتن عیوب و ناپاکی در آنها راحت است بخصوص اینکه این عیوب در وسط الماس باشند. در حالی که پاکی SI1 میتواند بالانس خوبی از نظر قیمت و ظاهر الماس باشد، در الماس هایی با تراش های emerald بهترین انتخاب پاکی گرید VS2 و درجات بالاترش هست.

به مغازه دارها پیشنهاد میشود برای سلیقه های خاص دنبال سنگهای منحصر بفرد بروند. به طور معمول درجه SI (معمولا باب مشتری) یا VS برای سنگهای زیر 20 سوت ظاهر مناسب داشته و باعث میشود قیمت پایین تر بیاید. سنگهای با درجه پاکی VVS به بالا مقداری قیمت بالاتری دارند و با توجه به اینکه قدرت خرید مردم در کشور ایران پایین است و اصولا نگاه سرمایه گذاری نسبت به طلا وجواهر در بازار ایران دارند مرغون به صرفه نیست.

خطرهای پنهان درون جدول قیمت الماس!

آموزش قیمت گذاری الماسحتی دو الماس که کاملا مشابه باشند میتوانند بر حسب درخشندگی یا حتی نوع قرار گیری ناخالصی که مربوط به بحث زیبایی سنگ است دارای قیمتی متقاوت باشند. در تصویر بالا دو الماس با یک نوع سرتیفیکت با گرید 1 قیراط، رنگ G، کیفیت تراش عالی Exellent و کیفیت VS2 میبینید. اینکلوژن یا میانباره سیاه روی Table الماس سمت راست سبب میشود که الماس سمت چپ را انتخاب کنید.

البته قیمت الماس سمت چپ $7,500 است که قیمتی بیشتر از سمت راست 6,500$ میباشد. به همین علت قیمت گذاری نهایی و دقیق الماس حتما کار یک متخصص است که باید بر اساس گرید های شناسنامه آن را تعیین نماید.
شاید بعد از چهار فاکتور اصلی الماس، فاکتور پنجم مهم شناسنامه آن باشد زیرا یک قیمت گذاری خوب باید بر اساس مشخصات دقیق باشد. به هیچ وجه صرفا به توضیحات دلال یا فروشنده الماس اکتفا نکنید. معتبرترین نوع شناسنامه الماس GIA و سپس IGI و AGS است. وقتی بخواهید سرتیفیکت EGL را نسبت به GIA مقایسه کنید، قیمت فروش الماسی با شناسنامه EGL میتوان تا نصف قیمت GIA باشد.

شکل shape الماس

تفاوت قیمت انواع الماستراش برلیان بیشترین هدر رفت وزنی را نسبت به سایر سبک های تراش ایجاد می کند به همین دلیل الماس هایی با برش گرد (Cut (Round بسیار گرانتر از دیگر تراش ها مثل بیضی (oval)، کاشن (cushion) و یا حتی برش پرنسسی (princess) باشد. جالب است بدانید تراش های فانتزی حدود 25% از تراش های Round به طور کلی ارزان تر هستند. در تصویر بالا نمونه الماس GIA 1carat با رنگ G و پاکی VS2 میبینید . یکی برش گرد ROUND با قیمتی معادل 6,300$ و دیگری با برش کاشن و قیمتی معادل 3,500$ میباشد!

کیفیت تراش و تاثیر آن روی قیمت الماس

بنظرم در این قسمت خساست بخرج ندهید! ما همیشه الماسی را که میدرخشد دوست داریم. اینجا تنها جایی است که باید پولتان را ترجیحان برای گرید تراش عالی Exellent Cut بدهید. یک الماس 1 قیراطی روند با پاکی Flawless یا بی عیب، رنگ D و تراش – دارای قیمتی 12,500$ – 15,000$ است درصورتی که بنظر من یک خرید بصرفه برای شما میتواند الماسی با خصوصیات G color, SI1 Clarity و Excellent cut با قیمتی معادل 6,000 دلار باشد. (شاید با تراش cushion قیمتی معادل 3,500$ ذخیره کنید!)

بر اساس درجه بندی تراش Exellent تا Poor در هنگام خرید درصد تخفیف به خریدار داده می شود. بطور کلی سنگهایی دارای درجه پاکی بالا و بی رنگ به علت گران بودن دارای تخفیف بیشتری نسبت به سنگهایی با درجه پایین و رنگدار هستند.

درجه بندی تراش در الماس شامل 3 بخش است:

 • الف- Proportion (تناسب)
 • ب- Symmetry (تقارن)
 • ج- Polish (پولیش)

در تراش يك الماس 3 فاكتور Proportion يا تناسب، Symmetry يا تقارن و Polish مورد بررسي قرار مي‌گيرد كه درجات زير به آنها اعطا میشود:

Excellent or ideal (AGS) – Very good – Good – Fair – Poor

در قسمت Proportion يا تناسب تمامي اجزاء يك تراش به نسبت قطر سنگ سنجيده مي‌شود. در مبحث Symmetry يا تقارن بايد تمامي قسمت‌هاي سنگ داراي تقارن كامل باشد و در بخش Polish يا جلا ، جلاي سطح الماس مورد بررسي قرار مي‌گيرد و نبايد هيچ مشكلي داشته باشد . در صورت رعايت موارد فوق سنگ در تمامي قسمتها درجه Excellent دريافت مي‌كند كه به آن 3-excellent يا كلاس تراش يك يا Ideal cut مي‌گويند.

در الماسهای بی رنگ تراش تاثیر شدیدی به قیمت سنگ دارد این در حالی است که الماسهای Fancy قیمتشان تاثیر کمی را از تراش سنگ می گیرد و علت آن کمیابی سنگ است.

چه مقدار درصد قیمت برای کیفیت تراش الماس باید لحاظ شود؟

در صورت داشتن درصدی به عنوان تخفیف یا حتی افزایش قیمت برای موارد خاص باید از قیمت کل کسر یا اضافه گردد. در واقع قیمت بدست آمده توسط RAPAPORT توافقی میباشد و عوامل گوناگونی شامل تراش نامرغوب تا عالی یا فلورسنسی یا حتی کمیاب بودن که شامل وزنهای Magic و Premium میشود بر روی تخفیف یا افزودن قیمت تاثیر گزار خواهد بود.

درصدهای زیر قیمت لیست یا discount هایی که معمولا برای لیست راپاپورت بیان میشوند با اصطلاح های   “back of rap” or “off rap” نشان داده میشوند. اگر قیمت مثلا 10% بالاتر از لیست باشد عبارت 10plus کنار الماس بیان میشود.

به طور کلی جداول ارزش گذاری الماس بر مبنای “کلاس 2 تراش” تنظیم شده اند، حال اگر سنگ مورد نظر دارای تراشی با کلاس 1 می باشد، حدوداً 10 درصد به عدد به دست آمده اضافه می شود. در صورتی که کلاس تراش سنگ 3 باشد، حدود 10 الی 15 درصد از ارزش به دست آمده کاسته شده و در صورتی که کلاس تراش 4 باشد 20 الی 50 درصد کسر می گردد. برای تراش های ضعیف یا poorly cut معمولا 10-40% کمتر از نوع تراش عالی لیست میشوند. 

تاثیر کیولت (Culet) الماس روی قیمت آن

نوک پایینی برلیان را کیولت گویند و در بازار تهران به کیولت ته سندانچه هم می گویند ؛ سطح آن باید بسیار کوچک باشد هرگاه سطح کیولت نسبتا بزرگ باشد بازتابی تیره رنگ روی صفحه تاج نشان داده خواهد شد. ؛ کیولت خود یک فست مستقل به حساب می آید و از نظر تکنیکی باید کوچک و یا خیلی کوچک باشد. اگر کیولت از بالای سنگ ( Table ) دیده شود در قیمت سنگ تاثیر منفی دارد . برای محاسبه کولت میتوانید از درصد زیر استفاده نمایید:

Culet Size % = Culet Size (mm) / Average Girdle Diameter x 100

چنانچه اندازه کیولت بین none (عدم وجود فست) باشد، تأثیر منفی نداشته ولی بعد از Medium این تأثیر منفی محسوب می گردد. تعریف اندازه کیولت بر اساس GIA به 8 سایز تقسیم میگردد:

 1. None: هیچ فستی در این قسمت وجود ندارد.
 2. Small: اندازه این فست به قدری کوچک بوده که با کمک 10بزگنمایی به سختی قابل تشخیص است.
 3. Medium: این فست در زیر 10بزگنمایی به صورت هشت ضلعی مشاهده می شود.
 4. Slightly Large: با چشم غیر مسلح به سختی مشاهده می گردد.
 5. Large: سطح فست با چشم غیر مسلح قابل تشخیص بوده.
 6. Very Large: محدوده و محیط آن نیز با چشم غیر مسلح قابل تشخیص است.
 7. Externally Large: چشم غیر مسلح این فست را به راحتی به صورت یک هشت ضلعی می بیند.

چه تراشی را در هنگام خرید استفاده کنیم 

در بهترین حالت باید تمامی قسمت های تراش Excellent را انتخاب کنیم ولی اگر از لحاظ مالی دچار محدودیت هستیم بهتر است که درجه تراش Excellent بوده ولی درجات دیگر قسمتها مانند پولیش یا تقارن در درجات پایین باشد چون تمام درخشندگی سنگ به تناسبات تراش برمیگردد.

اگر بخواهیم سنگی را بخریم که درجه بندی تراش آن از Excellent پایین تر باشد مانند درجه Very Good و Good یا حتی Poor بود دقت شود که در شناسنامه درصد Table سنگ و عمق پاویلیون در حالت ایده آل باشد چون تمامی درخشندگی به این 2 ایتم بستگی دارد و موارد دیگر در درجه دوم قرار میگیرد یعنی اگر 4 سنگ شناسنامه دار به شما معرفی شود که 2 عدد از آنها دارای Table و عمق پاویلیون در درجه Excellent هستند این 2 سنگ اولویت انتخاب ما خواهد بود.

ارزش الماس های بی‌رنگ بهسازی شده

قیمت الماس بهسازی شده بی رنگ الماس هایی که با روشهای HPHT بهسازی شده اند بین 50 – 60 درصد زیر قیمت لیست راپاپورت حساب کنید. در تصویر بالا تفاوت قیمت بهسازی شده و بدون بهسازی در دو تراش مارکیز و اشکی مشاهده می کنید. اگر در کامنت یا قسمت بهسازی شناسنامه الماس بهبود پاکی ذکر شد میتواند از 30% تا 60% قیمت آن الماس را کاهش بدهد. روش تعیین قیمت الماس بهسازی شده بی رنگ
در تصویر بالا مقدار این تفاوت را در دو تراش مختلف مشاهده میکنید. بنابراین اگر دیدید الماسی قیمتش خیلی ارزان است حتما دلیلی دارد و در خرید آن محتاط باشید.

آیا باید الماسی که پاکی آن بهبود یافته است بخریم؟

روشهای بهبود پاکی الماس

اگرچه الماس هایی که پاکی آنها با روشهای ذکر شده در تصویر بالا بهبود یافته به دلیل قیمت پایین ممکن است برای بسیاری از مشتریان جذاب باشد ، اما دلیلی برای مقرون به صرفه بودن آنها وجود دارد. مشکلاصلی چنین سنگهایی این است که آنها سنگهایی نامطلوب با درجه پاکی کم هستند که با این روش بهسازی ، با الماس‌ گرید شده خوب مورد مقایسه قرار میگیرند.

حقیقت این است که جواهرفروشان غیراخلاق سعی می کنند این تصور غلط را برای شما فراهم کنند که ارزش الماس هایی با پاکی بهبود یافته بیش از آن چیزی که هستند ارزش دارند. به عنوان مثال ، یک الماس با پاکی SI2 طبیعی را نمی توان با یک الماس احیا یافته SI2 که قبلا پاکی I1 قبل از بهسازی را داشته مقایسه کرد. بنابراین هرگز خرید یک الماس با پاکی بهبود یافته شده نسبت به بدون بهبود سازی نمیتواند یک معامله خوب باشد حتی اگر تمام پارامتر های دیگر یکی بوده و قیمت پایینتری داشته باشد.

علاوه بر این ، GIA  گزارشاتی برای درجه بندی سنگهایی که تحت فرآیند بهسازی غیر دائمی یا ناپایدارمانند پر کردن ترکها (fracture filling) قرار دارند ، صادر نمی کند. آنها برای الماس هایی که پاکی آنها با روش لیزر زنی (laser drilling) بهسازی شده اند شناسنامه صادر میکنند ولی از آنجایی که این روش دائمی است در گزارش خود این بهسازی را ذکر میکنند. برای دیدن انواع روشهای بهسازی الماس اینجا کلیک کنید.

75 دیدگاه برای “$ لیست قیمت الماس (راپاپورت) آپدیت بهمن 1402 + آموزش قیمت گذاری الماس

 1. F.N گفته:

  سلام تشکر بخاطر اطلاعات مفیدتون. من یک انگشتر الماس با مشخصات زیر دارم که ممنون میشم قیمت آن را به دلار بهم بگید:

  Natural Diamond
  Cut : round brilliant cut
  Diamond weight: 0.18 cts
  Min. Color : G-H
  Min.clarity: VS-SI
  Finish: very good

 2. شهاب کاظمی گفته:

  سلام و درود ، قیمت الماس با تراش بالشی چطور محاسبه میشه ؟

 3. محمد محمدی گفته:

  با سلام و احترام؛

  لطفا اگه مقدوره، اسامی و آدرس چند تا از مراکزی که در تهران، خرید الماس دارند معرفی فرمایید.

  ممنونم.

 4. محبوب گفته:

  سلام میشه قیمت الماس با این مشخصات لطف کنید.
  الماس برندNtinga
  0.21 ct
  J
  SI
  ممنونم

  • حسن کرمی گفته:

   سلام اگر تراشش گرد و کیفیت تراش هم هر سه اکسلنت باشه، قیمتش بسته به اینکه SI1 باشه 180 دلاره حدودا. اگر پاکیش SI2 باشه یا SI3، به ازای هرکدوم 21 دلار از ارزشش کم میشه. این قیمتها حدودی هست و بررسی دقیق باید توسط کارشناس باتجربه انجام بشه.

 5. محمد گفته:

  ممنون میشم اگه مقدوره براتون، پاسخ این پیاممو بدید.

  محمد گفته:

  سلام الماس شناسنامه دار، به وزن 2دهم قیراط، با مشخصاتG و vv1 حدودا چقدر قیمتش؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  • حسن کرمی گفته:

   سلام بستگی به نوع تراش و درجه اون هم داره.. برای تراش گرد برلیانی 3riple X قیمت یه همچین الماسی کلا حدود 260 دلار میشه.

   • مجتبی گفته:

    سلام
    وقتتون بخیر
    من یه سرویس جواهر دارم که ۳۸۴ برلیان اصل LB (توی فاکتور اینطوری نوشته) مجموعا به وزن ۶/۸ قیراط داره.
    راهنمایی میکنید که در بدترین حالت این الماس ها چقدر ارزش دارند؟
    و اینکه در مشهد یا تهران کسی هست که منصفانه خرید داشته باشه؟
    پیشاپیش از توجه شما سپاس گزارم

 6. محمد گفته:

  سلام الماس شناسنامه دار، به وزن 2دهم قیراط، با مشخصاتG و vv1 حدودا چقدر قیمتش؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

 7. کیانا زهرا گفته:

  انقدر توضیحات کارشناسانه بود که من هیچ سر در نیاوردم چحوری برم یه الماس خوب و با کیفیت بخرم که سرم کلاه نره
  قیمتش برام مهم نیست میخوام بهترین باشه
  میشه راهنمایی کنید؟
  ما چطور باید این درجه پاکی و اینا رو تشخیص بدیم و فاکتورای دیگه رو

 8. ندا گفته:

  سلام یه الماس کوچیک دارم با این مشخصات ممنون میشم قیمتش رو تقریبی به دلار بهم بگید
  سپاسگذارم
  Shape:round briliant cut
  Measurements:approx 4.00 mm
  Estimated weight:approw 0,25ct
  Color:range G_H
  Clarity:range vs-sl
  Finish:very good

 9. Murtaza yaqobu گفته:

  سلام من یک تکه از سنگ دارم که شبیه به الماس است اما نمیدونم چطوری
  چطوری بفهمم که الماس است یا ی سنگ معمولی

 10. امین گفته:

  سلام مکانی جهت خرید و فروش الماس هست لطفاً معرفی نمایید باتشکر فراوان

  • حسن کرمی گفته:

   سلام افراد فعالی هستن در زمینه الماس تو ایران. اگر کارتون الماس باشه، مطمئنا اونها رو پیدا خواهید کرد.

 11. کریم گفته:

  سلام الماس های بسیار ریزهم قابل خرید وفروش هستند؟؟لطفا راهنمایی کنید برای فروش به کی مراجعه کنیم

   • روزبه گفته:

    سلام وقت بخیر آیا شما میتوانید برای خرید الماس از کشورهای خارجی به عنوان مشاور حضور داشته باشید ؟

    • حسن کرمی گفته:

     درود ، خیر عزیز . با این حال تمایل داشتید به اینستاگرام سنگ شناس پیام بدید افرادی رو در این خصوص میتونم بهتون معرفی کنم.

    • سعید گفته:

     با سلام و‌تشکر بابت اطلاعات عالی شما ، ما چند عدد الماس کوچک در حد نیم تا یک قیراط داریم ، ولی هیچ اطلاعاتی نداریم ، بردیم شیراز هنوز کسی پیدا نکردیم کارشناسی یا قیمت گذاری بکنه . شناسنامه هم ندارن . میتونید راهنمایی کنید . ممنونم .خودمون هم سر در نمیاریم ازشون .

    • محمدی گفته:

     سلام وقتتون بخیر. تشکر از اطلاعات عالیتون.‌
     الماسی با مشخصات زیر چه حدود قیمتی داره؟
     Carat Weight:0.50carat
     Measurements:4.96-5.02*3.19mm
     Clarity Grade:VVS2
     Color Grade:E
     Cut:EX EX EX
     The diamond is a natural diamond with GIA certificate

     • حسن کرمی گفته:

      تراشش اگر گرد باشه با این مشخصات 2 هزار دلار ارزش داره. دقت کنید این قیمت حدودی هست و دقیق نیست.

 12. ارش گفته:

  مختصر. دوتا گوی سنگی اولی اندازه گردو. در حرارت بالا یک صورت آدم پدیدار میشد که چشمها صورتی بودن. دومی به اندازه تیله و دور آن پر از تیکه های سبز رنگ که در حرارت بالا این ذره ها یک صورت سه بعدی تشکیل میدادن. بعد از سرد و گرم کردن و ضربه زدن اولی و شکستن آن. داخلش یک سنگ به اندازه لوبیا پدیدار شد که مشخصه جدا از جسم اصلیه. ضمنا دومی بعد از شکستن اولی بدون هیچ ضربه و دخالت دست خود به خود شکست بعد از چند دقیقه از شکستن اولی.که رنگ داخلش مثل چینی سفید و براق.

 13. mseifi گفته:

  با سلام
  میخواستم بدونم الماس تراش نخورده با مشخصات زیر تقریبا به صورت حدودی چه مقدار ارزش داره
  weight : 50.680 ct
  Dimension : 25.2 * 18.3 * 13.6 mm
  Shape and cut : oval and fancy
  Color and transparency : yellow-green and translucent
  Identification : natural diamond
  no enhancement

  • حسن کرمی گفته:

   سلام درجه پاکی و شدت رنگ و نوع پولیش یا تقارن مشخص نشده در توضیحاتتون. ولی با این سایز احتمالا قیمتی میلیون دلاری داره اگر زرد خوش رنگ باشه.

   • mseifi گفته:

    از روی عکس میتونی یه حداقل قیمیتی برای ارزشش بگین با توجه به اینکه شفافیت بالایی نداره
    البته با دوربین موبایل عکس گرفتم و از یه برگه از شسناسنامه الماس هم عکس گرفتم
    و اینکه چطور میتونم تصاویر برای شما ارسال کنم؟

    • حسن کرمی گفته:

     در قسمت پرسش و پاسخ گوهرشناسی از منو سایت اضافه کردن سوال رو بزنید و سوال و عکسا رو بفرستید. هرچند که چنین الماس هایی با چنین سایزی قیمت گذاریشون فرق میکنه.

 14. محمود گفته:

  سلام و عرض ادب یکی از دوستان سنگی داره که ادعا میکنه الماسه وزن ۱۰۵ قیراطه میگه سختی ۱۰ رافه.توی نور تقریبا بی رنگه ولی تو حالت معمولی سیاه به نظر میاد طبق فیلمی که دیدم از سنگ .چطور میتونیم این سنگ رو طبق ادعای این شخص به قیمت مناسب بفروشیم البته تراشم نخورده

  • حسن کرمی گفته:

   سلام، الماس رو باید ببرین آزمایشگاه تایید کنه. اینکه بخواین بر اساس یه سختی که اندازه گیریش با این سختی سنجهای رایج هم خطا داره ، الماس بخرین یا بفروشین از حالا بدونین سرتون کلاه رفته.

  • Payamjabbari گفته:

   بسیار مفید بود سپاسگذارم از شما که اطلاعات خیلی بالایی رو از این سایت محبوب شما کسب کردم

 15. داریوش امیران گفته:

  باسلام امکانش قیمت الماسی به وزن ۱۰۵ قیراط به رنگ آبی تراش نخورده رو محاسبه کنید

 16. علی گفته:

  باسلام شماره ویا ادرسه یه سنگ شناس رو میخواستم یه نمونه سنگ الماس دارم میخواستم بدونم اصل یافیک

 17. milad گفته:

  با عرض سلام و احترام
  الماس بی رنگ با شفافیت معمولی و تراش معمولی هر قیراطش ب دلار چنده؟
  ممنون

  • حسن کرمی گفته:

   درود، با استفاده از جدول و توضیحات داده شده میتونید حدودی قیمتی تخمین بزنید.

 18. mehrarya گفته:

  سلام و تشکر از اصلاعات خوبتون
  میخواستم بدونم الماس سبز یا زیتونی قیمتش چنده
  سبز خالص یا زیتونی
  ممنون میشم جواب بدین

  • حسن کرمی گفته:

   الماس های chameleon اگه منظورتونه اونا کمیابن و خیلی گرون. بستگی داره کیفیتش چقدر باشه. یه الماس chameleon با کیفیتی متوسط به پایین و تراش گرد در حد دو قیراط میتونه بالای ده هزار دلار ارزش داشته باشه.

 19. حمیدرضا گفته:

  سلام،بخاطر مطالب واقعا سپاسگزارم اما برام یک سوال پیش اومد
  با توجه به متن اینجوری متوجه شدم که قیمت تراش برلیان نسبت به تراش پرنس گرونتره این برداشت درست است؟؟

  • سنگ شناس گفته:

   بله. چون تراشکارها در هنگام تراش راف الماس برای تراش پرنس حدودا از 80% سنگ بهره می برن. یعنی تقریبا 20% سنگ تنها تلف میشه . بدیهیه که برای تراش گرد پرتیش بیشتره و چون اتلاف سنگ بیشتره ، تراش گرد گرون تره.

 20. Eli گفته:

  من یه پلاک و گوشواره الماس خریدم که در فاکتور نوشته R:3661 و پایینتر نوشته ۲۰۵۹۱/۶۲۶ و ۴۷۲ برلیان.این اعداد یعنی چی؟و اینکه ایا قیمت الماس هم با بالا رفتن نرخ طلا بالا میرود؟به همان میزان یا کمتر؟

  • سنگ شناس گفته:

   سلام قیمت الماس به دلاره و بدیهیه دلار گرون بشه اینم گرون میشه. ضمنا برلیان همیشه معنی الماس رو نمیده و در اصل نوعی تراش سنگ هست.
   بنظرم برای درک این اعداد بهتره از خود فروشنده سوال کنید.

  • علی گفته:

   سلام من چنتا الماس از یک دستبند طلا خیلی بدیمی و یک سینه ریز الماسهاش و دراوردم میخام بدونم قیمتشان چقدر هست ممنون میشم از راهنمایتان.

   • حسن کرمی گفته:

    درود، باید ببرین پیش گوهرشناس از نزدیک تا بعد از تایید کیفیت و اصالتشون، قیمت گذاری کنند

  • مرتضي حنايي گفته:

   يه انگستر الماس ۳/۵ قیراطی تراش قدیم قدمت ۳۰۰ ساله دارم

 21. امیر گفته:

  سلام حدود قیمتی الماس 14 قیراط بلژیک تراش خورده حدودا چقدر است .
  لطفا شماره تماسی اعلام بفرمایید.

  • سنگ شناس گفته:

   سلام صرفا از طریق وزن نمیشه قیمت داد. شماره تماس ها در قسمت ارتباط با ما هستش.

 22. هاشمی گفته:

  سلام
  ممنون که وقت گذاشتید هزینه کردید اطلاعات و تجربه خودتون را به هموطنان خودتون قرار دادید استفاده کردم چنانچه شماره تماس هم میدادید ممنون میشدم متشکرم

 23. سعید گفته:

  سلام بسیار عالی بود.لذت بردم اطلاعات ام را درباره الماس بالا بردید.ممنونم

 24. HamidrezaHabibi گفته:

  با سلام
  ضمن عرض خسته نباشید
  شما در مثالی که زدید ۱۱۴ را ضربدر ۱۰۰ کردید و عدد ۱۱۴۰ رو بدست آوردید!!
  اشتباهی رخ نداده!؟

 25. Gallerywe گفته:

  ممنون از اطلاعات خوبتون ، واسه اولين بار ميبينم كه در مورد قيمت الماس شفاف سازى ميشه و در اختيار عموم قرار ميگيره و به طور علمى و به روز بازار جهانى ، انشاالله كه در مورد انواع گوهر سنگهاى ديگر هم منبع در ايران به وجود بيات كه مردم با آگاهى خريد كنن.بازم ممنون

   • بهروزشقاقی گفته:

    سلام یک الماس پنج گرمی ۲۶ قیراطی دارم دنبال مشتری خوب میگردم سنگم راف هستش

  • وحید گفته:

   سلام بنده یه نوع سنگ میدا کردم بسیار ریز می باشد چطور می تونم بفهمم چه نوع سنگی است .شبیه خاکشیر دانه های ریز داره .رنگش زرد و نارنجی تقریبا و شفاف هستند.

   • سنگ شناس گفته:

    سلام. در قسمت پرسش و پاسخ گوهرشناسی در منو بالا عکس و سوالتون رو بفرستید.

     • سنگ شناس گفته:

      سلام منظورتون چیه؟ هر الماسی فاکتورهایی داره

    • سعید گفته:

     سلام شماره تماس ازمرکزی که شناسنامه الماس صادر کندبرایم ارسال کنیدلطفا چون آزمایشگاه گوهرشناسی جواب نداد
     قیمت الماس شکری سفیدراهم میتونیردبهم بدهید

   • Yaalimadad گفته:

    سلام یک الماس ۱۲۰ قیراط تراش نخورده با شفافیت متوسط و رنگ شیری حدودا چه قیمتی خواهد داشت.
    فقط محدوده آنرا میخواستم بدونم ،قطعا برای قیمت گذاری واقعی کارشناسی لازم هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *