روانشناسی رنگ ارغوانی و رنگ درمانی با سنگهای ارغوانی رنگ

ترکیب رنگ آبی و قرمز

بی شک در رنگ درمانی با سنگهای ارغوانی رنگ ، آنها دارای ارتعاشات و انرژی هایی هستند که اگر ما درست از آنها استفاده کنیم می توانند فواید بسیاری برای ما داشته باشند. رنگ ارغوانی ترکیبی از ثبات رنگ آبی و انرژی رنگ قرمز است. در روانشناسی رنگ ارغوانی این رنگ نماد قدرت، وفاداری، جاه طلبی، لوکس بودن، شکوه و ثروت است. نشانگر عقل و معنویت است. وابسته خلاقیت، رمز و راز و سحر و جادو است. همچنین رنگ روز پنجشنبه ارغوانی است. ممکن است بپرسید آیا رنگ ها در زندگی ما تاثیر گذارند؟ همیشه احساس می کنید که جاذبه خاصی نسبت به یک رنگ دارید؟ رنگ لباس های شما ، لوازم جانبی، و بسیاری از اشیای دیگری که انتخاب می کنید وابسته به یک رنگ غالب است؟ رنگ ها حالت های افکار و شخصیت را به تصویر می کشد. حتی اگر ادعا کنیم که یک رنگ مورد علاقه داشته باشیم، وضعیت های مختلف احساسی در طول روز می تواند ما را به انتخاب رنگ های دیگری، که برای آن لحظه جذاب تر است سوق دهد. در این مقاله به معنا و مفهوم روانشناسی رنگ ارغوانی می پردازیم و سپس خواص رنگ درمانی با سنگهای ارغوانی رنگ را شرح می دهیم.

رنگ ارغوانی چیست؟

اما بیایید ببینیم که ارغوانی چیست. این یک رنگ زیبا است که هم توسط زنان و هم مردان انتخاب می شود. از آنجایی که این ترکیب کروماتیک بین آبی آرام عمیق و قرمز آتشین است، ارغوانی به عنوان تعادل بین این دو رنگ اولیه محسوب می شود. در این حالت به ما بینشی می دهد که کمک می کند تا هم با منطق و هم با احساساتمان نگاه کنیم . آیا می توان ترکیبی قوی تر از تخیل و اشتیاق داشت؟ این ترکیبی از آرایش رنگ آمیزی چشم انداز، بینش و خودآگاهی است. طبیعت نمونه های ارغوانی زیادی ندارد، گلهایی که دارای این رنگ هستند کمیاب و کمی نادر و ظریف هستند. این رنگ همچنین به معنای اشتیاق، قدرت و تحمل است.

روانشناسی رنگ ارغوانی

ارغوانی رنگ هنر و خلاقیت

پرتو های ارغوانی به ویژه در فعالیت هنری ای مفید است که در آن نتایج آغازین و جدید باید با استفاده از ابزار و روش های زمان گذشته ایجاد شود. روانشناسی رنگ ارغوانی به ما می گوید هرجا که قوه تخیل، رویا و تفکر بصری مورد نیاز است، ارغوانی هم حاضر است. با توجه به روانشناسی رنگ ارغوانی بسیاری از آنها در تخصص های هنری یا هنرهای اجرایی، سرآمد هستند، اموری همچون نویسندگی و هنرپیشگی یا تجلی رویاها به عالم واقعیت از راه پردازش آزادانه و خلاقانه، در ید ارغوانی هاست. آنها قدرت طبیعی خلاقیت را برای ما به ارمغان می آورند. آنها به ما در تجسم، ایجاد و اختراع کمک می کنند. آنها خلاقیت ما را تحریک می کنند.

شخصیت شناسی و روانشناسی رنگ ارغوانی

روانشناسی رنگ ارغوانی

ارغوانی ها عاشق این هستند که یک مکانی مقدس را با عود، بخور، شمع، نور، رنگ، گل و گیاه و موسیقی تزیین کنند، تا بدین طریق تجارب جادویی شان را از سفرهای الهام بخش روحی حفظ نمایند. تا وقتی که ارغوانی ها عالم والا وصل می باشند، از تفکرات خیالی الهام می گیرند و اندیشه های نو پدید می آورند، شاد و خرسند خواهند بود و تأثیری قدرتمند بر خود و کره خاکی خواهند داشت . روانشناسی رنگ ارغوانی به ما می گوید بیشتر کودکان این رنگ را دوست دارند. ارغوانی رنگی است که اکثر هنرمندان دوست دارند. اگر شما یک هنرمند هستید، در پیرامون مکانی که هستید بیشتر از رنگ ارغوانی استفاده کنید زیرا که می توانید راحت تر الهام هنری بگیرید. ارغوانی یک رنگ اصیل و باشکوه و زیبا است و می تواند ما را در یک داد و ستدهای بزرگ کمک کند، اگر بدانیم چگونه از آن استفاده کنیم. ارغوانی ها چندان به بدن فیزیکی شان پیوند ندارند. آنها معمولاً استخوان بندی ظریفی دارند. از آنجا که ارغوانی ها با زمینی بودن مشکل دارند، نیاز به مراقبت بیشتری از جسمشان دارند. تمرین هایی همچون، ورزش، باغبانی، شنا و دیگر اشکال فعالیت های جسمانی آرام به ارغوانی ها کمک می کند که به کالبد فیزیکی شان متصل شوند.

سنگها و گوهرهای ارغوانی مناسب متولدین چه ماهی هستند؟

سنگ آمیتیست خوش رنگ

جدا از بحث روانشناسی رنگ ارغوانی ، از نظر باورهای ماورائی و متافیزیک اعتقاد بر این است که جواهر با رنگ ارغوانی دارای نفوذ مفید در رابطه با قدرت ذهنی، افزایش معنویت، آرام کردن اضطراب و طراوت سازی بدن برای یادگیری یک فرایند جدید است. اگر دانشجو هستید و یا از یک دوره دشوار عبور می کنید،کریستال درمانی با جواهرات ارغوانی می تواند به شما کمک کند تا وضعیت را بسیار آسانتر کنید. هر یک از رنگ هایی که ما می بینیم یک نمودار چرخشی از رنگ های طبیعت است که از زمستان با رنگهای بنفش و آبی شروع می شود و هر رنگ معرف یک ماه خاص از سال می باشد. ارغوانی، رنگ سنگ جواهری با همان نام، آمتیست، رنگ طبیعت تولد نوزادان متولد شده ای است که در سالهای گذشته و آینده به بدنیا آمده اند و رسیدن تحول زمستان را خبر می دهند، بنابراین بر اساس چرخ بزرگ رنگهای زندگی، سنگ هایی به رنگ ارغوانی متعلق به متولدین 21 تا 20 دسامبر یعنی آذر ماه می باشد.

آرامش ذهنی و مدیتیشن با سنگهای ارغوانی رنگ

خواص رنگ ارغوانی در مدیتیشن

ارغوانی یک رنگ خوب برای مدیتیشن است. از لحاظ فیزیکی، ارغوانی می تواند اثرات آرام بخش را بر روی ذهن و اعصاب و تعالی را بالا و خلاقیت را راه اندازی کند. بنابراین، از این دیدگاه، شما می توانید در هر اتاق از خانه خود ارغوانی داشته باشید. این رنگ تخیل و معنویت است. در رنگ های چاکرا، ارغوانی چاکرای تاج (سر) است. این بدین معنی است که محافظ ذهن، سیستم عصبی، و مغز است. رنگ افرادی است که به دنبال تحقق اهداف معنوی هستند. گفته می شود اگر شما با ارغوانی خود را احاطه کنید، آرامش ذهنی خواهید داشت.البته مراقب باشید که چقدر خود را با این رنگ محاصره کنید! استفاده بیش از حد ارغوانی می تواند شما را تحریک پذیر و متکبر، حتی بی قرار با مردم اطراف شما کند. اندکی از این رنگ، شما را به طرف دیگر می برد تا بی عاطفگی و سردی و احساسات منفی را تجربه کنید. همچنین رنگ ارغوانی خیلی کم در طبیعت وجود دارد و به همین دلیل ممکن است به عنوان نشانه مصنوعی یا غیر عادی بودن در نظر گرفته شود.

کدام سنگهای ارغوانی برای مدیتیشن مناسب اند؟

مطمئنا سنگ آمیتیست بهترین گوهری است که می توانید از انرژی رنگ ارغوانی اش بهرمند شوید. زیرا هم ارزان و دردسترس است و هم زیبا و پرانرژِی. گرچه سنگهای ارغوانی رنگ با سایه های مختلفی وجود دارند از جمله: الکساندریت، تافیت، تانزانیت، کونزیت، سوژیلیت، چاروئیت و همچنین به نوع ارغوانی رنگ سنگهای الماس ارغوانی ، گارنت، اوپال، یاقوت، تورمالین، زیرکُن، آپاتیت، اسکاپولیت، فلوریت، توپاز، عقیق، یشم، لپیدولیت و جاسپر ارغوانی رنگ می توان اشاره کرد.

انرژی طیف های رنگ ارغوانی در سنگهای قیمتی

انرژی سنگهای ارغوانی رنگ

ارغوانی نیز دارای درجه های رنگی ای است که هر کدام به معنی چیزی متفاوت است. بدین ترتیب، ارغوانی روشن برای انرژی زنانه، احساسات عاشقانه یا دلتنگی بکار می رود. ارغوانی روشن همیشه همراه با ثروت و رتبه سلطنتی بود. با مراجعه به گذشته می بینید تاریخ پوشش لباسهای بلند زنانه ارغوانی رنگ را در بیشتر خانواده با نفوذ و قدرت آن زمان نشان می دهد. از سوی دیگر، ارغوانی دارای سایه هایی است که شاد نیستند. گفته می شود که ارغوانی تیره ناراحتی و ناامیدی را نشان می دهد. بنابراین دوباره فکر کنید که چه درجه ای از رنگ ارغوانی را ترجیح می دهید؟ مقدار رنگی که در زندگی شما وجود دارد نیز می تواند بر حالت های شما تأثیر بگذارد.

سنگ هایی با رنگ ارغوانی می توانند این ویژگی ها را در شما تقویت کنند:
خواص سنگهای ارغوانی

همانطور که در عکس مشاهده می کنید در رنگ درمانی با سنگهای ارغوانی رنگ می توانند رویاهای شما را تقویت کنند. البته باید توجه داشته باشید برای تاثیر بیشتر انرژی آنها، تمرکز عاملی بسیار مهم می باشد.

گوهرهایی با رنگ ارغوانی تیره این خصوصیات را درشما تقویت خواهند کرد:
خواص رنگ ارغوانی تیره

از آنجا که سنگ ها و کریستال ها منعکس کننده اشعه های رنگی است که قدیمی و جدید را متصل می کنند، در سایه های تیره تر بلورهای ارغوانی رنگ ، چشم انداز عمیق مورد نیاز برای دیدن آینده را به ما می دهد. هنگامی که شما نیاز به دانستن آن چیزی که پیش رو است را دارید، زمانی که نیاز به تصمیمی بزرگ دارید، از پرتوهای بلور های ارغاونی رنگ عمیق خود استفاده کنید تا راه خود را در یک آینده دشوار پیدا کنید. آنها به ما بینش قدرتمندی داده و برداشت های ذهنی و ادراک ما را در تصمیمات تاثیر گذار زندگی ارتقا می دهند.

رنگ درمانی با سنگهای ارغوانی روشن
رنگ درمانی با سنگهای ارغوانی روشن

در رنگ درمانی با سنگهای ارغوانی کمرنگ تر، چشم انداز آرام بخش ما به ما کمک می کند تا به روح و خودمان نگاه کنیم، خودمان را ببینیم، همانطور که در واقع هستیم، و کمک می کند تا درک کنیم که دیگران چگونه ما را ببینند. هنگامی که شما نیاز دارید که بدانید چرا کسی به شما مثل شما واکنش نشان می دهد، از کریستال یا سنگ های قیمتی ارغوانی روشن استفاده کنید تا به ادراک و شما یاری برساند.

1 دیدگاه برای “روانشناسی رنگ ارغوانی و رنگ درمانی با سنگهای ارغوانی رنگ

  1. حسین جعفری گفته:

    با سلام و تشکر
    توضیحات قابل لمسی که در خصوص رنگ ها ارائه دادین من رو مشتاق تحقیق در مورد تمام رنگها کرد
    موفق و پایدار باشید 🙌

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *