الماس صورتی 18.18 قیراطی اشکی 28.8 میلیون دلار فروخته شد

بزرگترین الماس صورتی اشکی شکل فورچون 18.18 قیراطی
الماس صورتی 18.18 قیراطی اشکی با نام The Fortune Pink . عکس با احترام از Christie’s©

یک انگشتر با سنگ الماس صورتی 18.18 قیراطی اشکی شکل در حراجی کریستیز ژنو (17 آبان1401) به قیمت 28.8 میلیون دلار، شامل هزینه‌ها و مالیات، در حد پایینی انتظار فروخته شد. این بزرگترین الماس صورتی با رنگ Vivid در اشکی شکل است که تاکنون در یک حراجی برای فروش قرار داده شده است.

این الماس 18.18 قیراطی که تاییده GIA را دارد دارای کیفیت پاکی VVS2 ، رنگ صورتی Vivid و Type IIa است و روی یک انگشتر طلای رز 18 عیار همراه دو الماس سفید سه گوش جانبی سوار شده است. صورتی فورچون که با نام «The Fortune Pink» به معنی “صورتی خوش بخت و اقبال” نامگذاری شده است، پیش بینی می شد قیمت آن بین 25 تا 35 میلیون دلار باشد. خانه حراج گفت که یک خریدار آسیایی ناشناس این الماس را خریداری کرده است. حداقل بنظر می رسد برای صاحب جدید خود ، با این قیمتی که خریده است، سود خوبی در آینده خواهد آورد.

مکس فاوست، رئیس بخش جواهرات کریستی در ژنو، گفت که این سنگ با رنگ صورتی پر رنگ و اشباع بیش از 15 سال پیش در برزیل استخراج شد. او از معرفی مالک آن خودداری کرد، اما الماس را “معجزه واقعی طبیعت” توصیف کرد.

الماس صورتی اشکی شکل فورچون 18.18 قیراطی THE FORTUNE PINK
FABRICE COFFRINI/AFP via Getty Images

کریستیز می گوید اولین الماس صورتی ثبت شده در معادن گلکوندای هند در قرن شانزدهم قبل از پیدا شدن الماس های دیگر در طی قرن ها در مکان هایی مانند آفریقا، استرالیا، برزیل و روسیه کشف شد. (مانند الماس صورتی دریای نور)

حراج سنگ صورتی پس از یک تور نمایشگاهی در نیویورک، شانگهای، سنگاپور و تایوان قبل از ورود آن به ژنو انجام شد. یک جواهرساز آنلاین الماس، قیمت فروش را ناامیدکننده خواند. او گفت:

الماس خارق‌العاده صورتی فورچون که در ژنو فروخته شد، با اینکه این رنگ نماد خوش شانسی و ثروت در بین آسیایی ها است، متأسفانه برای حراجی آن شانس و اقبالی را که خیلی‌ها انتظارش را داشتند، به ارمغان نیاورد. Tobias Kormind

او پیشنهاد کرد که نتیجه می‌تواند انعکاس یک «اقتصاد متزلزل جهانی» و سایر عوامل مالی باشد که «افزایش نگرانی‌هایی را حتی در میان طبقه بالای خریداران ثروتمند ایجاد کرده‌اند».

در انتهای این حراجی ، کریستیز توانست در مجموع جواهرات نفیس فروخته شده 56.6 میلیون فرانک سوئیس را بدست آورد. این حراجی شش ماه پس از آن برگزار می‌شود که کریستیز « The Rock» را – یک الماس سفید تخم مرغی 228 قیراطی که به عنوان یکی از بزرگترین الماس ها در نوع خود به حراج گذاشته می‌شود – به قیمت  21.9 میلیون دلار با احتساب هزینه‌ها فروخت. این نیز در پایین ترین حد محدوده مورد انتظار بود.

بزرگترین الماس صورتی رنگی که در کریستیز فروخته شد، “الماس میراث صورتی وینستون” با وزن 18.96 قیراط بود که در سال 2018 با قیمت 50.4 میلیون دلار فروخته شد که یک رکورد جهانی قیمت برای هر قیراط یک الماس صورتی فروخته شده در حراجی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *